منو اصلی
اخبار > گوشه ایران در پیشاور پاکستان راه‌اندازی می‌شود


  چاپ        ارسال به دوست

گوشه ایران در پیشاور پاکستان راه‌اندازی می‌شود

گوشه ایران «مرکز حافظ شناسی» با همکاری خانه فرهنگ ایران در دانشگاه اسلامیه پیشاور پاکستان راه‌اندازی می‌شود

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، عباس فاموری، وابسته فرهنگی و مسئول خانه فرهنگ جمهوری اسلامی ایران در پیشاور (17 شهریورماه) با نوشاد، جانشین رییس دانشگاه اسلامیه دیدار و در خصوص امضای تفاهمنامه همکاری در زمینه گسترش زبان فارسی و روابط علمی و فرهنگی بین دو کشور، گفت‌وگو کرد.

در این دیدار که با هدف گسترش روابط فرهنگی دو جانبه برگزار شد، طرفین بر ضرورت تبادل هیأت علمی به ویژه برقراری ارتباط علمی دانشگاه اسلامیه پیشاور با دانشگاه فردوسی مشهد تبادل نظر کردند.

فاموری ضمن تبین مشترکات فرهنگی دو کشور تشریح کرد: زمینه‌های مناسب برای توسعه گسترش روابط علمی و فرهنگی، دانشگاه و تبادل استاد و دانشجو با مراکز علمی و دانشگاهی ایران فراهم شده است.

نوشاد، جانشین رییس دانشگاه اسلامیه پیشاور نیز در این دیدار، توسعه همکاری‌های علمی و فرهنگی دانشگاه اسلامیه پیشاور با دانشگاه فردوسی مشهد و امضای تفاهمنامه بین دانشگاه اسلامیه و خانه فرهنگ ایران را خواستار شد.

تأمین استاد برای تدریس متون فارسی در دانشکده ادبیات اردو از سوی خانه فرهنگ ایران و موافقت دانشگاه اسلامیه پیشاور برای ایجاد گوشه ایران در کتابخانه مرکزی این دانشگاه، از دیگر توافقات فی مابین طرفین بود.

انتهای پیام/ص


١٣:١٩ - 1397/06/21    /    شماره : ٧١٢٣٧٣    /    تعداد نمایش : ٧٤٣


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج