منو اصلی
اخبار > شماره جدید فصلنامه «پرلا» منتشر شد


  چاپ        ارسال به دوست

شماره جدید فصلنامه «پرلا» منتشر شد

اولین شماره از سال ۲۰۱٨ فصلنامه «پرلا» از سوی رایزنی فرهنگی جمهوري اسلامي ایران در آلبانی، منتشر شد.

به گزارش اداره‌كل روابط عمومي و اطلاع‌رساني سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي، اولین شماره از سال ۲۰۱٨ فصلنامه علمي ـ فرهنگي «پرلا» (مروارید) از منشورات رایزنی فرهنگی جمهوري اسلامي ایران در آلبانی چاپ و منتشر شد.

کنفرانس علمی بین‌المللی بررسی انديشه‌های محمد نعیم فراشری، بیانیه پايانی این کنفرانس، تخیلات در تعینات، نقش نعیم و مولانا در مشابهت‌های فرهنگی ايران و آلبانی، خوانش زيبايی شعر نعیم فراشری با الهام از ابن عربی و ديدگاه نعیم فراشری درباره شعر و شاعران فارسی زبان در بخش مقالات این نشریه آمده است.

دو حماسه بزرگ اثر نعیم فراشری: حماسه دينی کربلا و حماسه ملی اسكندربیگ، الهامات ايران پارسی در آثار نعیم فراشری، بررسی تطبیقی - فرهنگی آثار نعیم فراشری در برابر فرهنگ غنی شعر فارسی، نعیم فراشری و ساير آثار وی با ماهیت» دفترچه بكتاشی «الوهیت و الهی بودن در کتاب شعری، دينی و تعلیم» از دیگر مقالات این نشریه به شمار می‌رود.

مجموعه چکیده مقالات محققان ايراني در کنفرانس علمي بین‌المللي بررسي انديشه‌هاي محمد نعیم فراشري، آلبانی شناسی، ایران شناسی، معرفی کتاب و دستاوردها و دیدگاه‌ها در ادامه این نشریه بدان اشاره شده است.

بنابر اعلام این خبر، صاحب امتياز اين فصلنامه، بنياد فرهنگی سعدی شيرازی و سردبير آن امیل لافه است.

انتهای پیام/ص


٠٧:٥٥ - 1397/06/21    /    شماره : ٧١٢٣٤٢    /    تعداد نمایش : ٧٨٩


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج