منو اصلی
اخبار > اعزام ایران‌شناسان و فارسی‌آموزان دانشگاه‌های گرجستان به ايران


  چاپ        ارسال به دوست

اعزام ایران‌شناسان و فارسی‌آموزان دانشگاه‌های گرجستان به ايران

اساتيد و دانشجویان دانشگاه‌های گرجستان برای شرکت در دوره‌های ایران‌شناسی و زبان و ادبیات فارسی به ایران اعزام می‌شوند.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، به منظور تقويت و گسترش مطالعات ایران‌شناسی و آموزش زبان فارسي در ميان اساتيد و دانشجویان کشور گرجستان، 17 تن از پذیرفته‌شدگان مدرسان و دانشجویان مقاطع تحصیلی کارشناسی ارشد و دکتری رشته زبان فارسی و ایران‌شناسی دانشگاه‌های ایوانه جاواخیشویلی تفلیس، ایلیا، گرجستان و اكاكی تسِرِتِلي كوتايسی برای شرکت در دوره‌های ایران‌شناسی و زبان و ادبیات فارسی به ایران اعزام می‌شوند.

از این تعداد شرکت‌کننده، 3 نفر دانشجوی دکتری در دوره‌های آموزشی ایران‌شناسی اداره‌کل همکاری‌های علمی و دانشگاهی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و 14 نفر در مرکز آموزش زبان فارسی دانشگاه پیام نور شرکت خواهند کرد و اخیراً نیز یک نفر استاد زبان فارسی برای شرکت در دوره دانش‌افزایی مدرسان زبان فارسی بنیاد سعدی اعزام شده است.

دیدار ایران‌شناسان و فارسی‌آموزان گرجی با رايزن فرهنگی کشورمان

اساتيد و دانشجویان زبان و ادبيات فارسي و ایران‌شناسی در آستانه عزیمت به ايران با حضور در محل رایزنی فرهنگی كشورمان در گرجستان با حمید مصطفوی، رايزن فرهنگی جمهوری اسلامی ايران ديدار كردند.

مصطفوی در سخنانی در اين ديدار، استقبال مناسب استادان و دانشجویان زبان فارسی و ایران‌شناسی گرجستان برای شرکت در دوره دانش‌افزایی را مورد تمجيد قرار داد و گفت: زبان یک ابزار ارتباطی است و هدف از آموزش زبان آموزش مهارت ارتباط است و نباید جنبه‎های دیگر ارتباط را در کار آموزش نادیده گرفته شود. بنابراین آموزش نکات فرهنگی نوعی آموزش مهارت ارتباطی است و لازمه برقراری ارتباط مناسب، دانستن رفتار فرهنگی مناسب است.

جاهد جاه، استاد اعزامی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری اطلاعات درباره برنامه‌های آموزشی اداره‌کل همکاری‌های علمی و دانشگاهی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و مرکز آموزش زبان فارسی دانشگاه پیام نور برای ارتقای سطح دانش استادان و دانشجویان به ایراد سخنرانی پرداخت.

در پایان این دیدار، استادان و دانشجویان از توجه ویژه مسئولین جمهوری اسلامی ایران در فراهم‌سازی برگزاری دوره دانش‌افزایی ایران‌شناسی و زبان فارسي قدردانی كردند.

انتهای پیام/ص


٠٨:٢٩ - 1397/05/27    /    شماره : ٧١١٠٢١    /    تعداد نمایش : ٧٢٢


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج