منو اصلی
اخبار > فعاليت‌هاي جمهوري اسلامي ايران در گفت‌وگوي اديان تبيين شد


  چاپ        ارسال به دوست

از سوي رايزن فرهنگي ايران در سريلانكا؛

فعاليت‌هاي جمهوري اسلامي ايران در گفت‌وگوي اديان تبيين شد

رايزن فرهنگي ايران در سريلانكا در ديدار با رييس بخش بوديسم دانشگاه كلمبو، فعاليت‌هاي جمهوري اسلامي ايران در گفت‌وگوي اديان را تبيين كرد.

به گزارش روابط عمومي سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي، دهاما جوتی، ريیس بخش مطالعات بودیسم دانشگاه کلمبو با مصطفي سهراب، رايزن فرهنگي ايران در سريلانكا ديدار و گفت‌وگو كرد.

سهراب در این دیدار ضمن معرفی مرکز گفت‌وگوی ادیان و فرهنگ‌هاي سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي و نيز دانشگاه ادیان و مذاهب، در خصوص فعالیت‌های جمهوري اسلامي ايران در زمینه گفت‌وگوی ادیان توضیحاتی ارایه داد.

رايزن فرهنگي كشورمان ادامه داد: رايزني فرهنگی ايران در سريلانكا با همکاری سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي برای انجام فعالیت‌های مشترک و همچنین برقرار كردن ارتباط بین بخش مطالعات بودیست دانشگاه کلمبو با مراکز علمی و دانشگاهی مشابه در ایران به منظور آشنایی بیشتر با اسلام و ایران امروز، آمادگی خود را اعلام مي‌كند.

در ادامه اين ديدار دهاما جوتی، رييس بخش مطالعات بودیسم دانشگاه کلمبو ضمن تأکید بر نیاز به گفت‌وگو بین پیروان ادیان و مذاهب گوناگون و سایر رهروان مکاتب فکری و ایجاد درک و شناخت متقابل، این موضوع را برای شرایط فعلی بسیار مثبت ارزیابی كرد و گفت: نیاز جوامع بشری به صلح، آرامش و زندگی مسالمت‌آمیز از جمله نیازهای حیاتی جهان امروز ارزیابی می‌شود و این چنین گفت‌وگوها یکی از مقدمات مهم رسیدن به این هدف خواهد بود.

انتهاي پيام/ش


٠٩:٤٠ - 1397/04/27    /    شماره : ٧٠٩٢٥٨    /    تعداد نمایش : ٨٣٩


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج