منو اصلی
اخبار > تأكيد فعال فرهنگي پاكستان بر ضرورت گسترش روابط فرهنگي و هنري با ايران


  چاپ        ارسال به دوست

تأكيد فعال فرهنگي پاكستان بر ضرورت گسترش روابط فرهنگي و هنري با ايران

رييس سازمان مردم‌نهاد و فرهنگي هنري «فرهنگ» پاكستان در دیدار با سرپرست رايزني فرهنگي ايران در اين كشور، بر ضرورت گسترش روابط فرهنگي و هنري ايران و پاكستان تأكيد كرد.

به گزارش روابط عمومي سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي، محمدرضا كاكا، سرپرست رايزني فرهنگي ايران در پاكستان با مومنه خيال، رييس سازمان مردم‌نهاد و فرهنگي ـ هنري «فرهنگ» دیدار كرد. طرفين در اين ديدار بر ضرورت گسترش روابط فرهنگي و هنري ايران و پاكستان تأكيد كردند.

مومنه خيال در ابتداي اين ديدار از فعاليت‌هاي فرهنگي و هنري سازمان مردم‌نهاد «فرهنگ» شهر اسلام‌آباد گزارش مختصري ارايه داد و در خصوص مشاركت و فعاليت‌هاي دوجانبه فرهنگي و هنري مشترك با رايزني فرهنگي ايران نظرات خود را بيان كرد.

مومنه خيال گفت: ما پاكستاني‌ها علاقه فراواني به زبان فارسي داريم؛ چون زبان فارسي زبان شيرين و زبان نياكان ما بوده است. سازمان ما تلاش مي‌كند كه فرهنگ آسيایي و شرقي را براي نسل جوان معرفي كنيم و آشنایی با زبان فارسی را مقدمه این کار می‌دانیم.

وي تأكيد كرد: فرهنگ و تمدن پاكستان و ايران يكي است و مشتركات فراوان فرهنگي و زباني و تاريخي و ديني بين دو كشور وجود دارد كه يكي از آنها زبان فارسي است. اميدواريم با همكاري رايزني فرهنگي ايران توجه نسل جوان به يادگيري زبان فارسي را جلب كنيم.

در ادامه اين ديدار دو طرف در خصوص برگزاري نمايشگاه‌هاي فرهنگي و هنري مشترك براي معرفي فرهنگ و تمدن هر دو كشور ايران و پاكستان، برگزاري دوره‌هاي آموزشي زبان و ادب فارسي براي اعضاي مؤسسه «فرهنگ» و تبادل هيأت و تورهاي گردشگري ميان دو كشور، تبادل نظر كردند.

انتهاي پيام/ش


١٢:١٨ - 1397/04/25    /    شماره : ٧٠٩١٩٤    /    تعداد نمایش : ٨٠٤


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج