منو اصلی
اخبار > تعامل انيميشن‌سازان ايران و يونان در تهران


  چاپ        ارسال به دوست

به همت سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي صورت گرفت؛

تعامل انيميشن‌سازان ايران و يونان در تهران

در ديدار مشترك مدير خانه انيميشن انقلاب اسلامي، رييس جشنواره بين ‌المللي انيميشن يونان و معاون همكاري‌هاي علمي و فرهنگي سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي، بر تعامل انيميشن‌سازان ايران و يونان تأكيد شد.

به گزارش روابط عمومي سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي، سيد محمدحسين هاشمي، معاون همكاري‌هاي علمي و فرهنگي سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي، واسيليس، رييس جشنواره بين‌المللي انيميشن يونان و همداني، مدير خانه انيميشن انقلاب اسلامي، در ديدار مشتركي كه در محل سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي برگزار شد، بر تعامل برتر انيميشن‌سازان ايران و يونان تأكيد كردند.

واسيليس با بيان سخناني در اين ديدار با گفتن اينكه ايران پتانسيل بسياري در زمينه همكاري در حوزه انيميشن دارد، گفت: موقعيت مناسبي ايجاد شده است تا مردم يونان بتوانند با فرهنگ غني ايران آشنا شوند.

وي افزو: دو كشور ايران و يونان از لحاظ فرهنگي به هم نزديك هستند و از فرهنگ و هنر غني بهره برده‌اند.
در ادامه سيد محمدحسين هاشمي، معاون همكاري‌هاي علمي و فرهنگي سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي، ضمن معرفي اهداف عالي اين سازمان در زمينه همكاري‌هاي فرهنگي و هنري با جوامع بين‌الملل گفت: مهم‌ترين چهره ايران، چهره فرهنگي آن است که متأسفانه توسط رسانه‌های غرب مخدوش مي‌شود.

وي همچنين با تأكيد بر اينكه رفت‌ و آمدهاي چهره‌هاي فرهنگي و هنري مي‌تواند به شناخت متقابل و جامعه يونان و ايران از يكديگر منجر شود، گفت: ايران توانسته است در حوزه موسيقي، تئاتر، فيلم انيميشن و ... گام‌هاي بزرگي بردارد.

هاشمي در ادامه با اشاره به ظرفیت‌های گستره همکاری‌های مشترک در حوزه انیمیشن و سینما، همکاری در حوزه برگزاری هفته‌های دوستی کودک و نوجوان را زمینه‌ای بکر و مؤثر برای تداوم تعاملات فرهنگی و هنری دو کشور عنوان كرد.

گفتني است؛ واسيليس، رييس جشنواره بين‌المللي انيميشن و مدير آسيفا يونان، به همت رايزني فرهنگي جمهوري اسلامي ايران در يونان و مساعدت اداره‌كل همكاري‌هاي فرهنگي و امور ايرانيان خارج از كشور سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي به ميزباني خانه انيمشين انقلاب اسلامي، و به منظور آشنايي با ظرفيت‌هاي همكاري در حوزه انيميشن به كشورمان سفر كرده است.

انتهاي پيام/ش

 

 


١٦:٥٩ - 1397/04/23    /    شماره : ٧٠٩٠٤٦    /    تعداد نمایش : ٧٠٥


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج