منو اصلی
اخبار > تبيين گفت‌وگوهاي ديني ايران براي اعضاي انجمن ادیان ژاپن


  چاپ        ارسال به دوست

تبيين گفت‌وگوهاي ديني ايران براي اعضاي انجمن ادیان ژاپن

رايزن فرهنگي ايران در ديدار با اعضاي انجمن ادیان ژاپن به تبيين گفت‌وگوهای دینی جمهوري اسلامي ايران با پيروان اديان و مكاتب، پرداخت.

به گزارش روابط عمومي سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي، حسين ديوسالار، رایزن فرهنگی ایران در ژاپن با هاروئو ساکورائی، استاد دانشگاه شیتوئی کوگاکوکان در منطقه ایسه و نيز با یوشی تسوگو ساوائی، استاد دانشگه تنری و از اعضای انجمن علمی ادیان ژاپن، دیدار كرد و با آنان درباره فعالیت‌ها و همکاری‌های فرهنگی به گفت‌وگو پرداخت.

در ابتدای این دیدار رايزن فرهنگي كشورمان با اشاره به فعالیت‌های انجام شده در ایران در زمینه گفت‌وگوهای دینی، به تشریح این اقدامات پرداخت و در ادامه گفت: مركز بين‌المللي گفت‌وگوي اديان و فرهنگ‌ها، زیر نظر سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی در طول سالیان گذشته اجرای گفت‌وگوهای دینی را در سطوح عالی از جمله با مسیحیت، بودیسم، هندوئیسم و ... دنبال کرده است و توانسته در ایجاد شناخت بهتر و دقیق‌تر نسبت به ادیان مختلف و ایجاد زمینه همکاری‌ها و تعاملات رو به توسعه مؤثر واقع شود.

ديوسالار همچنین به لزوم شناخت ملت بزرگ ایران و ژاپن نسبت به فرهنگ یکدیگر و توسعه همکاری‌ها در این زمینه اشاره کرد و گفت: در زمینه‌های فرهنگی دو طرف همکاری‌های بسیار ارزنده‌ای را دنبال می‌کنند و خوشبختانه با همکاری و تعامل ایجاد شده اولین هم‌اندیشی گفت‌وگوی دینی اسلام و شینتوئیسم به زودی با حضور متخصصان و اساتید دو طرف برگزار خواهد شد.

رایزن فرهنگی کشورمان در پايان سخنانش ابراز امیدواری کرد تا این برنامه‌ها زمینه‌ساز اجرای برنامه متقابل گفت‌وگوی دینی اسلام و شينتوئیسم در ایران و ژاپن شود.

در ادامه این ديدار اعضای انجمن ادیان ژاپن گزارشی از فعالیت‌های اين انجمن ارايه دادند و نقطه نظرات خود را در ارتباط با برگزاری گفت‌وگو‌های دینی اسلام و شینتوئیسم بيان كردند.

انتهاي پيام/ش 

 


١٢:٠١ - 1397/04/23    /    شماره : ٧٠٩٠٢٩    /    تعداد نمایش : ٦٤٤


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج