منو اصلی
اخبار > کتاب «سفر به ایران» در اسپانیا معرفی‌ شد


  چاپ        ارسال به دوست

با همکاری رایزنی فرهنگی ایران؛

کتاب «سفر به ایران» در اسپانیا معرفی‌ شد

کتاب «سفر به ایران» اثر مانولو اسپالیو با همکاری رایزنی فرهنگی ایران در محل «خانه آسیا» مادرید پایتخت اسپانیا معرفی‌ شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، این مراسم طی روز پنجشنبه (31 خردادماه) با حضور علیرضا اسماعیلی، رایزن فرهنگی‌ ایران در اسپانیا، فرناندو کاماچو و رناتا وازکز، از اساتید دانشگاه‌های مادرید، مانولو اسپالیو، مؤلف این کتاب و جمعی از ایرانیان مقیم در محل «خانه آسیا» مادرید پایتخت اسپانیا برگزار شد.

اسماعیلی در سخنانی، معرفی‌ این کتاب را نشانی‌ از ارتباطات عمیق دو کشور تاریخی و فرهنگی‌ ایران و اسپانیا خواند و ابراز امیدواری کرد این کار بسیار ارزشمند بتواند در جاهای دیگر نیز برگزار شود.

رایزن فرهنگی کشورمان افزود: این سمینارها و کنفرانس‌ها بسیار لازم هستند، زیرا روابط بین ایران و اروپا را تقویت کرده و نشان می‌دهند که یک روایت و تاریخی وجود دارد که باید آن را شرح داد.

فرناندو کاماچو و رناتا وازکز، اساتید دانشگاه‌های مادرید در ادامه این مراسم، به تشریح دوران صفویه و سلطنت شاه عباس صفوی و مروری بر تاریخ آن زمان و جنگ‌هایی‌ که دولت‌های عثمانی، اروپایی‌ها و امپراطوری پارس در آن زمان پرداختند.

پس از آن، مانولو اسپالیو، مؤلف این کتاب بیان کرد: کتاب «سفر به ایران» یک پروژه عکاسی است که الهام گرفته از مسیر فوق‌العاده سفری که گارسیا دسیلوا فیگه روآ، سفیر اسپانیا در قرن هفدهم میلادی به دربار شاه عباس صفوی داشت.

وی ادامه داد: در نتیجه این سفر دو ساله، گارسیا د سیلوا فیگه روآ، یک کتاب دقیق که بهترین توصیف ایران آن زمان است را نوشت. او نخستین مسافر اروپایی بود که آثار تخت جمشید و نشانه‌های زوجین را به عنوان نوشتار شناسایی کرد.

اسپالیو افزود: تصاویر این کتاب، نتیجه یک فرآیند تحقیقی طولانی با هدف اصلی‌ برجسته کردن یک شخصیت بسیار مهم از طریق یک گفت‌وگوی عکاسی‌ با متون گارسیا د سیلوا فیگه روآ است.

انتهای پیام/ص


١٢:٠٠ - 1397/04/02    /    شماره : ٧٠٧٨٣٧    /    تعداد نمایش : ٢٤٦


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج