منو اصلی
اخبار > سمینار تخصصی «چهلمین سالگرد انقلاب اسلامي» در کیوتو برگزار می‌شود


  چاپ        ارسال به دوست

با همكاري رایزنی فرهنگی ايران و دانشگاه ریوکوکو ژاپن؛

سمینار تخصصی «چهلمین سالگرد انقلاب اسلامي» در کیوتو برگزار می‌شود

روز 31 خرداد و به همت رایزنی فرهنگی ایران در ژاپن و همکاری دانشگاه ریوکوکو در شهر کیوتو اين كشور، سمینار یک روزه «چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی» با ارايه مقالات اساتید برجسته دانشگاهی ژاپن، برگزار خواهد شد.

به گزارش روابط عمومي سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي، در این سمینار یک روزه در چهار زمینه تخصصی شامل «گفت‌وگوی ادیان اسلام، بودیسم و مسیحیت»، «سیاست ایران پس از انقلاب اسلامی»، «موسیقی و هنر ایرانی» و «جامعه ایرانی و زنان» به بحث و تبادل نظر پرداخته خواهد شد.

در این برنامه و در بخش «گفت‌وگوی اسلام، بودیسم و مسیحیت» میتسویا داکه، استاد دانشگاه ریوکوکو با موضوع «بودیسم و اسلام»، ابوالقاسم جعفری، استاد دانشگاه ادیان با موضوع «تانی شو»، ایجی هیساماتسو، استاد دانشگاه ریوکوکو با موضوع «مسیحیت و اسلام» مقالات خود را ارايه خواهند داد.

در بخش «سیاست ایران پس از انقلاب» هم توسییی سانو، استاد دانشگاه ریوکوکو با موضوع «ارزیابی کلی از جمهوری اسلامی ایران»، کنجی تومیتا، استاد دانشگاه دوشیشا با موضوع «امام خمینی و جمهوری اسلامی ایران» کنجی کرودا، استادیار موزه ملی قوم‌شناسی با موضوع «انقلاب، جمهوری اسلامی و عدالت در ایران معاصر» و ساشی ساکاناشی، محقق مؤسسه اقتصاد انرژی ژاپن با موضوع «سیاست ایرانی در جمهوری اسلامی ایران» به ارايه مباحث و مقالات خود خواهند پرداخت.

سومین بخش این سمینار هم به «هنر و موسیقی در ایران» اختصاص یافته که ماساتو تانی، استاد دانشگاه کوبه با موضوع «موسیقی ایرانی» و نوریهیتو هایاشی از دانشگاه ریوکوکو با موضوع «مینیاتور ایرانی» مباحث خود را ارايه خواهند داد.

این سمینار تخصصی در بخش چهارم با عنوان «جامعه ایرانی و زنان» با سخنرانی و ارايه مقالات از سوی آتسوکو تسوبا کی هارا، از دانشگاه ریوکوکو با موضوع «جامعه مدرن ایران و زنان» و زینب بهرامی با موضوع «انقلاب اسلامی و زنان ایرانی» ادامه می‌یابد.

تقدیر از فعالیت‌ها و تلاش‌های تومیتا، ایران‌شناس شهیر ژاپنی از سوی رایزنی فرهنگی ايران از بخش‌های این سمینار تخصصی یک روزه خواهد بود.

انتهاي پيام/ش

 

 


١٦:٢٨ - 1397/03/27    /    شماره : ٧٠٧٥٤٨    /    تعداد نمایش : ٣٠١


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج