منو اصلی
اخبار > معرفی فرهنگ و هنر ایرانی ـ اسلامی در آنکارا


  چاپ        ارسال به دوست

معرفی فرهنگ و هنر ایرانی ـ اسلامی در آنکارا

فرهنگ و هنر ایرانی ـ اسلامی از سوی رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در جشنواره فرهنگ ملل دانشگاه بیلکنت آنکارا معرفی شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، در این جشنواره فرهنگی، رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در ترکیه با همکاری دانشجویان ایرانی شاغل به تحصیل در آنکارا، گوشه‌هایی از فرهنگ و تمدن غنی ایرانی را برای بازدیدکنندگان به نمایش گذاشتند.

در این جشنواره محصولات مختلف فرهنگی اعم از منابع ایران‌شناسی و بروشور معرفی فرهنگ ایرانی ـ اسلامی در اختیار بازدیدکنندگان قرار گرفت.

پویا مولایی و علیرضا شاهین، از دانشجویان ایرانی دانشگاه بیلکنت به عنوان متصدی غرفه دانشجویی کشورمان در این همایش حضور یافت و با ارایه توضیحاتی در خصوص تاریخ و تمدن کشورمان، بازدیدکنندگان از غرفه ایران را با فرهنگ و آداب و رسوم ایرانی آشنا کرد.

بازدید رایزن فرهنگی ایران در ترکیه از جشنواره فرهنگ ملل

در ادامه برگزاری این جشنواره که با مشارکت دانشجویان 25 کشور مختلف جهان برگزار شد، رییس دانشگاه بیلکنت با حضور در غرفه رایزنی فرهنگی کشورمان، از مشارکت و حضور جدی جمهوری اسلامی ایران قدردانی کرد.

حسن صفرخانی، رایزن فرهنگی ایران در ترکیه نیز در سخنانی، برگزاری فستیوال فرهنگ ملل را اقدامی مهم از سوی مسئولان دانشگاه بیلکنت برشمرد و گفت: آشنایی دانشجویان به عنوان اقشار فرهیخته یک جامعه با فرهنگ سایر ملل از اقدامات بزرگی است که علاوه بر تداوم دوستی میان ملت‌ها، به همکاری و هم‎افزایی بیشتر جوامع می‌انجامد.

وی برگزاری این جشنواره را اقدامی مهمی در تبادل افکار و اندیشه و فرهنگ و تمدن کشورها با یکدیگر ارزیابی کرد و افزود: این جشنواره فرصت مناسبی برای پیوند و همکاری های مشترک فرهنگی میان دانشجویان کشورهای مختلف است.

در ادامه این جشنواره فرهنگی، کاوه افرایی، هنرمند کشورمان، هنر ایرانی را در قالب خوشنویسی با خلق آثار معلی ارایه کرد و قطعاتی از موسیقی ایرانی اجرا شد.

انتهای پیام/ص

 

 


٠٩:٤٥ - 1397/02/05    /    شماره : ٧٠٤٠٠٠    /    تعداد نمایش : ٥٩٧


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج