منو اصلی
اخبار > کلوب زبان فارسی در مدارس سنگال راه‌اندازی مي‌شود


  چاپ        ارسال به دوست

کلوب زبان فارسی در مدارس سنگال راه‌اندازی مي‌شود

به همت رايزني فرهنگي ايران، كلوب زبان فارسي به زودي در مدارس كشور سنگال راه‌اندازي مي‌شود.

به گزارش روابط عمومي سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي، به مناسبت روز بزرگداشت سعدی و با هدف راه‌اندازی کلوب زبان فارسی در مدارس سنگال، نشست استادان ایرانی و سنگالی دپارتمان زبان، ادبیات و تمدن پارسی دانشگاه شیخ آنتادیوپ سنگال با مدیران و تعدادی از دانش‌آموزان نخبه مدارس راهنمایی مناطق چاروی و گیجاویه داکار (پايتخت) در سالن اجتماعات رایزنی فرهنگی كشورمان برگزار شد.

سید حسن عصمتی، رایزن فرهنگی ايران در سنگال در آغاز این نشست با اشاره به «آیه» بودن اختلاف زبان‌ها و رنگ‌ها از نگاه قرآن کریم، آمادگی خود را براي راه‌اندازی آموزش زبان فارسی در مدارس سنگال اعلام کرد.

مریم جاین، دانشجوی سنگالی رشته دکترای زبان فارسی دانشگاه اصفهان هم در این جلسه، سعدی شیرازی را معرفی و خواستار آشنایی هر چه بیشتر دانش‌آموزان کشورش با فرهنگ و تمدن ایرانی شد.

در ادامه سنایی و ندیمی و نيز خانم عطایی، استادان ایرانی دانشگاه شیخ آنتادیوپ سنگال با اظهار خرسندي از اقدام رایزنی فرهنگي ايران براي راه‌اندازی کلوب زبان فارسی در مدارس سنگال، آمادگی خود را براي همکاری در توسعه اين طرح اعلام کردند.

نمایش مستندی فرانسوی در خصوص نوروز و اهداي کتاب «Saadi Le Jardin des Fruits» تألیف نویسنده فرانسوی فرانز توسان، پایان‌بخش این نشست بود.

انتهاي پيام/ش

 

 


١٠:٣٠ - 1397/02/03    /    شماره : ٧٠٣٨١٤    /    تعداد نمایش : ٦٩٢


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج