منو اصلی
اخبار > تأثير حركت امام خميني (ره) در گسترش اسلام‌خواهي بررسي مي‌شود


  چاپ        ارسال به دوست

خرداد امسال و در كشور زيمبابوه؛

تأثير حركت امام خميني (ره) در گسترش اسلام‌خواهي بررسي مي‌شود

به همت رايزني فرهنگي ايران و با همكاري گروه مطالعات ديني دانشگاه زيمبابوه، نشست «بررسي تأثير معنوي حركت امام خميني (ره) در جهت گسترش اسلام‌خواهي در جهان» خرداد امسال در زيمبابوه برگزار خواهد شد.

به گزارش روابط عمومي سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي، نيزبرت تارينگا، مدیر گروه مطالعات ادیان و فلسفه دانشگاه ملی زیمبابوه با حضور در رايزني فرهنگي ايران در زيمبابوه با رضا عسگري، رايزن فرهنگي كشورمان ديدار و گفت‌وگو كرد.

در اين ديدار طرفين ضمن ابراز خرسندي از پيگيري توافق‌هاي انجام شده ميان مؤسسه بين‌المللي مطالعات اسلامي و همچنين دانشگاه اديان و مذاهب قم با دانشگاه زيمبابوه، درباره بندهاي مختلف اين توافقنامه‌ها به بحث و گفت‌وگو پرداختند و در مورد عناوين برنامه‌هاي مورد نظر طرفين به توافقاتي دست يافتند.

اولين موضوع مورد توافق مسأله برگزاري همايش يك روزه «بررسي تأثير معنوي حركت امام خميني (ره) در جهت گسترش اسلام‌خواهي در جهان» در خردادماه امسال بود كه مقرر شد؛ هيأتي علمي مركب از مدرسين گروه مطالعات اديان و فلسفه دانشگاه زيمبابوه تشكيل و سرفصل‌هاي مقالات براي فراخوان تعيين شود.

برگزاري دور سوم گفت‌وگوهاي بين ديني در تابستان امسال با حضور اساتيدي از كشورهاي منطقه نيز از مواردي بود كه در دستور كار قرار گرفت.

ضرورت انجام پژوهش در زمينه موضوع «اسلام و مسلمانان در زيمبابوه» موضوع ديگري بود كه رايزن فرهنگي كشورمان بر آن تأكيد كرد و گفت: بازيابي اطلاعات به‌روز شده در مورد اسلام و تعداد صحيح و جايگاه مسلمانان در زيمبابوه، به احقاق حقوق شهروندي آنان به عنوان يك مسلمان بسيار كمك خواهد كرد و برنامه‌ريزان كشور را از جامعه‌اي نه چندان كوچك كه حدود 10 درصد از جامعه زيمبابوه را تشكيل مي‌دهد، آگاه خواهد ساخت.

همچنين مقرر شد؛ رايزني فرهنگي ايران در زيمبابوه در نمايشگاهي كه شهريورماه امسال در دانشگاه ملي با موضوع «اديان» برگزار مي‌شود، شركت فعال داشته باشد.

برگزاري دروه‌هاي كوتاه اسلام‌شناسي، پيشنهاد ديگري بود كه از سوي مدیر گروه مطالعات ادیان و فلسفه دانشگاه ملی زیمبابوه مطرح شد و رايزن فرهنگي كشورمان ضمن ارايه نسخه‌اي از كتاب «نظام اعتقادي اسلام» كه توسط مؤسسه بين‌المللي مطالعات اسلامي تأليف شده است، به عنوان يك كتاب مرجع مناسب براي اين دوره‌ها، آمادگي خود را براي همكاري در انجام هر يك از موارد توافق شده اعلام كرد.

انتهاي پيام/ش

 

 


١٢:٢٩ - 1397/01/30    /    شماره : ٧٠٣٥٦٧    /    تعداد نمایش : ٨٣٢


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج