منو اصلی
اخبار > برگزاري امتحانات پايان‌دوره زمستان كلاس‌هاي زبان فارسي در عشق‌آباد


  چاپ        ارسال به دوست

برگزاري امتحانات پايان‌دوره زمستان كلاس‌هاي زبان فارسي در عشق‌آباد

امتحانات پایان‌دوره زمستان دوره‌هاي آموزش زبان فارسی رایزنی فرهنگی ايران در تركمنستان و نمايندگي بنياد سعدي در عشق‌آباد در محل رايزني فرهنگي كشورمان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي، این امتحانات كه به صورت دو مرحله کتبی و شفاهي برگزار شد، تعداد 380 فارسی‌آموز در آن شرکت داشتند. فارسی‌آموزان شرکت‌کننده در این آزمون با کسب نمره قبولی (حداقل 65 از 100 نمره) و سپس در صورت کسب نمره قبولی از آزمون شفاهی با اخذ گواهینامه پایان‌دوره آموزشی زبان و ادبیات فارسی فارغ‌التحصیل مي‌شوند. میانگین دو نمره کسب شده در مرحله اول و دوم آزمون، رتبه علمی (عالی، خوب و متوسط) فارسی‌آموز را تعیین خواهد كرد.

فارسي‌آموزان در اين دوره در 8 كلاس مقدماتي يك با 156 فارسي‌آموز، 5 كلاس مقدماتي دو با 79 فارسي‌آموز، متوسطه يك و دو و در مجموع 7 كلاس با 106 فارسي‌آموز، پيشرفته يك و دو 5 كلاس با 58 فارسي‌آموز، عالي يك و دو 2 كلاس با 36 فارسي‌آموز و 4 كلاس ترجمه با 40 فارسي‌آموز در مجموع بالغ بر 475 تن، مشغول آموزش زبان فارسي بودند.

فارسی‌آموزان در طول دوره‌ ضمن یادگرفتن الفبای زبان فارسی، اعداد، واژه‌ها، جمله‌بندی‌های ساده، افعال، اعداد شمارشی و ترتیبی، دستور زبان فارسي (زمان‌ها، اجزاي جمله)، متون ادبي شعر و نثر را در سطوح مقدماتي، متوسطه، پيشرفته و عالي آموزش ديدند و در خصوص زبان گفتاری و مکالمات روزمره نیز به صورت شنیداری و تصویری در تمرینات عملی شركت كردند.

فارسی‌آموزان، آموزش‌های تخصصی و تکمیلی خود را مانند آیین نگارش، ترجمه همزمان و ... در دوره‌های ترجمه فرا می‌گیرند و مواد امتحاني بر اساس متون و فصول ارايه شده، آماده و براي پاسخگويي در اختيار فارسي‌آموزان قرار می‌گیرد.

در طول دوره علاوه بر کلاس‌های جاری، نمايش فيلم، امتحان ميان‌ترم كتبي و شفاهي، آزمون امتحان جامع، دوره دانش‌افزایی برای معلمان و ارايه مقاله و شعرخواني در مناسبت‌هاي مختلف از سوي معلمان و فارسي‌آموزان از مجموعه برنامه‌هاي فارسي‌آموزان و معلمان بوده است.

انتهاي پيام/


٠٨:٤٢ - 1396/12/28    /    شماره : ٧٠١٤٣٦    /    تعداد نمایش : ١٤٢٥


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج