منو اصلی
اخبار > انتخابات انجمن دانشجویان ایرانی آنکارا برگزار شد


  چاپ        ارسال به دوست

انتخابات انجمن دانشجویان ایرانی آنکارا برگزار شد

انتخابات انجمن دانشجویان ایرانی در آنکارا با حضور نماینده مقام معظم رهبری در امور دانشجویان ایرانی و انجمن دانشجویی آسیا و اقیانوسیه، سفیر و رایزن فرهنگی ايران در تركيه و نيز دانشجویان ایرانی مقیم آنکارا برگزار شد.

به گزارش اداره‌كل روابط عمومي و اطلاع‌رساني سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي، با حضور حجت‌الاسلام نظام‌زاده، نماینده مقام معظم رهبری در امور دانشجویان ایرانی و انجمن دانشجویی آسیا و اقیانوسیه، ابراهیم طاهریان‌فرد، سفیر و حسن صفرخانی، رایزن فرهنگی ايران در تركيه و دانشجویان ایرانی مقیم آنکارا، انتخابات انجمن دانشجویان ایرانی در آنکارا برگزار شد.

سفیر كشورمان در ترکیه در این نشست انتخاباتی، حمایت از تشکل‌های صنفی غیردولتی را از اهداف دولت برشمرد و گفت: ایران در زمینه تحصیلات دانشگاهی ظرفیت بالایی دارد و امکان پذیرش دانشجو در هر رشته‌ای را داریم.

وی توجه به تحصیلات تکمیلی را از اولویت‌های نظام آموزشی ایران عنوان کرد و افزود: کشور ما در زمینه تولید علم در رتبه نخست کشورهای منطقه قرار دارد.

ابراهيم طاهريان‌فرد همچنین با تشریح روابط ایران و ترکیه و همه‌جانبه خواندن روابط دو کشور، بیان کرد: روابط ایران و ترکیه علاوه بر اهمیت در بُعد دوجانبه، در تحولات منطقه نیز اثرگذار است.

در ادامه اين نشست حقیقی، مسئول انجمن علمی، آموزشی و فرهنگی دانشجویان ایرانی مقیم ترکیه با اشاره به آغاز فعالیت این تشکل صنفی از سال 1386 گفت: این انتخابات پس از یک سال و نیم وقفه برگزار مي‌شود و امید است با فعال شدن آن، فعالیت‌های صنفی دانشجویان ایرانی در ترکیه رونق بگیرد.

وی افزود: این تشکل صنفی در امور علمی، آموزشی، فرهنگی، ورزشی و هنری فعالیت دارد و در گذشته فعالیت‌های پرشمار و مؤثری داشته است.

حقيقي همچنين با اشاره به تحصیل 106 هزار دانشجوی خارجی در مراکز آموزش عالی ترکیه اظهار کرد: از این تعداد 6 هزار و 68 نفر دانشجوی ایرانی هستند که اغلب در رشته‌های مرتبط با حوزه پزشکی تحصیل می‌کنند.

حسن صفرخانی، رایزنی فرهنگی ایران در ترکیه سخنران ديگر اين نشست نیز ایرانیان و به خصوص دانشجویان را ظرفیت ارزنده‌ای برای توسعه روابط بین ایران و ترکیه دانست و گفت: دانشجویان ایرانی شاغل به تحصیل در ترکیه جزو دانشجویان نخبه و فعال علمی هستند.

وی خواستار تقویت انجمن علمی و فرهنگی دانشجویان ایرانی مقیم ترکیه شد و در اين باره بیان کرد: حضور در فعالیت انجمن علمی و فرهنگی  و  فعالیت‌های صنفی دانشجویی به خصوص در عرصه‌های علمی و فنی می‌تواند به روزآمدسازی و عملی کردن ظرفیت‌های این دانشجویان كمك بسیار كند.

حجت‌الاسلام محمدعلی نظام‌زاده، نماینده مقام معظم رهبری در امور دانشجویان ایرانی و انجمن دانشجویی آسیا و اقیانوسیه نیز در این جلسه انتخاباتی، دانش را منبع قدرت عنوان کرد و گفت: دشمنان اسلام تمام ظرفیت‌های خود را بسیج کرده‌اند تا از دانش و فناوری برتر برخوردار شوند و سرمایه‌گذاری مادی و معنوی زیادی برای برتری علمی، اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی و شیوه‌های تمدنی خود می‌کنند.

وی افزود: اگر جامعه اسلامی بخواهد قدرتمند باشد، باید راه دانش و فناوری را با دقت و سرعت طی کند و اگر غیر از این باشد، در رقابت قدرت بازنده خواهد بود.

نظام‌زاده همچنين آبروی مسلمانان را در گروي کسب دانش دانست و ادامه داد: ایران اسلامی امروز افتخار می‌کند که در منطقه در زمینه علمی سرآمد کشورها محسوب می‌شود؛ ولی این مقدار هم کافی نیست و باید همه استعدادهای انسانی خود را بسیج کرده و از توان نسل جوان بیشتر استفاده کنیم.

وی حفظ هویت دینی، پاکدامنی و اقتدار معنوی، پایبندی به ارزش‌های ملی خود، دانش‌اندوزی، اندیشه‌ورزی، معرفی ایران اسلامی در رفتار و گفتار، زندگی جمعی با ایرانیان، تجربه‌اندوزی، کسب روش‌ها و سبک زندگی مطلوب کشور میزبان، شناخت فرهنگی کشور میزبان و افتخارآفرینی برای کشور خود در زمینه علم و تحصیل را از جمله موضوعات مهمی عنوان کرد که دانشجویان ایرانی شاغل به تحصیل در خارج باید به آن توجه ویژه کنند.

در ادامه این جلسه، اعضای شورای مرکزی انجمن علمی، فرهنگی و آموزشی دانشجویان ایرانی مقیم ترکیه انتخاب و معرفی شدند و پس از آن تعدادی از دانشجویان ایرانی فعال در حوزه‌های فرهنگی، هنری و نخبگان علمی شاغل به تحصیل در ترکیه، تجلیل شدند.

انتهاي پيام/


١٢:٠٢ - 1396/12/22    /    شماره : ٧٠٠٩١٨    /    تعداد نمایش : ٦١٦


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج