منو اصلی
اخبار > ديدار نمايندگان فرهنگي ايران و كره‌جنوبي در پاكستان


  چاپ        ارسال به دوست

ديدار نمايندگان فرهنگي ايران و كره‌جنوبي در پاكستان

رايزن فرهنگي ايران در اسلام‌آباد با وابسته فرهنگي كره‌جنوبی در پاكستان ديدار و طرفين بر توسعه روابط و همكاري فرهنگي و هنري ميان نمايندگي‌هاي فرهنگي دو كشور، تأكيد كردند.

به گزارش اداره‌كل روابط‌ عمومي و اطلاع‌رساني سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي، شهاب‌الدين دارايي، رايزن فرهنگي ايران در اسلام‌آباد با كیم اين كوك، وابسته فرهنگي كره‌جنوبی در پاكستان ديدار و گفت‌وگو كرد. طرفين در اين ديدار به توسعه روابط و همكاري فرهنگي و هنري ميان نمايندگي‌هاي فرهنگي دو كشور ايران و كره تأكيد كردند.

كیم اين كوك، وابسته فرهنگي كره‌جنوبی در پاكستان در اين ديدار با تأكيد به سابقه تاريخي دو ملت ايران و كره و مناسبات دوستانه‌ای که وجود دارد، ايران را يك دوست خوب خواند و اظهار كرد: علاقه‌مند به فرهنگ و تمدن ايراني هستم و با مطالعات خودم به اين نتيجه رسيدم كه به دليل زبان و فرهنگ مشترك، روابط عميقي بين دو كشور پاكستان و ايران وجود دارد و اكثر رهبران و رؤساي جمهور ايران در هنگام سفر به پاکستان در مجالس ملي پاكستان حضور یافته و سخنراني ايراد كردند كه نشانگر نزديكي روابط ميان دولت و ملت دو كشور است.

وي افزود: مردم پاكستان نيز علاقمند به زبان فارسي و مشاهير ادبي ايران مانند حافظ، سعدي شيرازي، فردوسي و عمر خيام، هستند.

وابسته فرهنگي كره‌جنوبی در پاكستان در ادامه در پاسخ به پرسش رايزن فرهنگي کشورمان، به تشریح فعاليت‌هاي فرهنگي و آموزشي کره جنوبی در پاکستان پرداخت و طي آن گفت: در دانشگاه ملي زبان‌هاي نوين اسلام‌آباد، حدود 200 دانشجو زبان كره‌ای را فرا مي‌گيرند. دانشجويان پاكستاني تا مقطع دكترا در رشته زبان كره‌اي تحصيل مي‌كنند و انستيتو سه چونگ ـ دانشگاه نومل، مسئوليت آموزش زبان كره‌ای را  به عهده دارد.

وي ادامه داد: دولت كره‌جنوبي هر ساله براي دانشجويان پاكستاني تعدادي سهمیه بورسیه تحصیلی در نظر می‌گیرد که از میان داوطلبان و بر اساس شرايط و ضوابط معین براي ادامه تحصيل در رشته زبان كره‌ای، صورت مي‌گيرد.

در ادامه اين ديدار شهاب‌الدين دارايي، رايزن فرهنگي كشورمان مختصري از فعاليت‌هاي فرهنگي علمي و هنري رايزني فرهنگی ايران و نمايندگي‌هاي فرهنگی مستقر در شهرهاي مختلف پاکستان را ارايه داد و گفت: روابط فرهنگی مردم ایران و پاکستان از سابقه دیرینه‌ای برخوردار است و زبان فارسی و اردو هم خيلي  نزدیک به هم است؛ اين امر موجب شده تا روابط گسترده‌ای در زمینه فرهنگی، هنری، ادبی و دینی بين دو كشور برقرار باشد.

وی در ادامه افزود: به تازگي ایران و کره‌جنوبي موافقتنامه فرهنگی بین یکدیگر مبادله کردند و قرار است که درحوزه فرهنگ نیز همانند سایر بخش‌های سیاسی و اقتصادی، از طریق انتصاب رایزنان فرهنگی و برپایی نمایشگاه‌ها و هفته‌های فرهنگی و هنری، فعاليت خود را توسعه دهند.

انتهاي پيام/

 


١٦:٣٤ - 1396/12/02    /    شماره : ٦٩٩٥٠٢    /    تعداد نمایش : ٩٢٥


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج