منو اصلی
اخبار > جشنواره نقاشی «ایران» در حيدرآباد هند برگزار شد


  چاپ        ارسال به دوست

جشنواره نقاشی «ایران» در حيدرآباد هند برگزار شد

جشنواره نقاشی با عنوان «ایران» برگرفته از آثار هنري 500  تن از دانش‌آموزان در مدرسه صفدریا حيدرآباد هند برگزار شد.

به گزارش اداره‌كل روابط عمومي و اطلاع‌رساني سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي، جشنواره نقاشی با عنوان «ایران» با هدف گسترش فرهنگ گردشگری و معرفی جاذبه‌های فرهنگي ایران با حضور مهدی زارع‌بی‌عیب، وابسته فرهنگی و مسئول خانه فرهنگ کشورمان در بمبئي در مدرسه دخترانه صفدریا حيدرآباد هند برگزار شد.

زارع‌بی‌عیب در سخناني در اين جشنواره، بر لزوم معرفي فرهنگ ايران در بمبئي گفت: زبان و فرهنگ ایران در شبه قاره هند و دکن دارای دیرینه تاریخی است و فرهنگ دو ملت بسیار نزدیک به هم است و همین امر باعث می‌شود دانش‌آموزان و نخبگان برای آشنایی هرچه بیشتر و بسط و گسترش روابط فی مابین تلاش‌های لازم را انجام دهند.

وابسته فرهنگي كشورمان با اشاره به قدمت زبان و ادبیات فارسی در شبه قاره اظهار كرد: در ادوار گذشته تمامی مردم شبه قاره از همه مذاهب و ادیان از زبان و ادبيات فارسي برای گفتگو و محاوره استفاده می‌کردند.

وي ادامه داد: این زبان در دکن نیز، بسیار رشد و گسترش داشته است و شاهان این دیار نیز شعرا، ادبا و پژوهشگران در دربار خود داشته‌اند و به همین خاطر بسیاری از ادبا و شعرا فارسی گوی مشهور آن زمان به این دیار سفر کردند.

وابسته فرهنگی کشورمان به اهميت برگزاري جشنواره نقاشی «ايران» گفت: اینگونه برنامه‌ها موجب ترویج فرهنگ گردشگردی ایران می‌شود و کودکان و نسل جدید هند را با کشور بزرگ و با عظمت ایران آشنا مي‌كند.

بنابر اعلام اين خبر، آثار هنري 500  تن از دانش‌آموزان بین سنین 12 تا 15 سال از مدارس مختلف حیدرآباد در اين جشنواره به نمايش گذاشته شد.

انتهاي پيام/


١٠:٤٣ - 1396/09/21    /    شماره : ٦٩٣٤٥٦    /    تعداد نمایش : ١١٧١


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج