منو اصلی
اخبار > دوره‌های آموزشی کتابخانه امام خمینی (ره) غنا


  چاپ        ارسال به دوست

دوره‌های آموزشی کتابخانه امام خمینی (ره) غنا

مراسم افتتاحيه دوره‌های آموزشی کتابخانه امام خمینی (ره) کوماسی غنا با حضور رايزن فرهنگي كشورمان در آكرا برگزار شد.

به گزارش اداره‌كل روابط عمومي و اطلاع‌رساني سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي، مراسم افتتاحیه دوره‌‌هاي آموزشی كتابخانه امام خميني (ره) كوماسي غنا با حضور محمدحسن ایپکچی، رایزن فرهنگی ايران در اين كشور، ایمورو بریما، ريیس دانشکده علوم انسانی و اجتماعی، یعقوب سعیدو پلیگا، مدیر سابق دانشگاه فنی و کالج هنرهای خلاق و تکنولوژی کوماسی، سیبویه ذکریا، استاد بخش مطالعات ادیان اين دانشگاه، احمد سعید، رهبر شاخه جوانان مسلمانان (زونگو) کوماسی و نيز تعداد زیادی از دانش‌آموزان مقاطع مختلف تحصیلی مدارس شهر كوماسي برگزار شد.

اين دوره‌هاي آموزشي در راستای تقویت فعالیت‌های آموزشی کتابخانه امام خمینی (ره) کوماسی كه در جوار مسجد جامع شهر كوماسي قرار دارد، برگزار شد.

احمد سعید، رهبر شاخه جوانان مسلمانان شهر كوماسي (زونگو) در آغاز اين مراسم، شروع برنامه‌های آموزشی کتابخانه امام خمینی (ره) را فعالیتی مهم و ارزنده برای تقویت و رشد طبقه جوانان مسلمان منطقه دانست.

در ادامه سیبویه ذكريا، استاد مطالعات ادیان دانشگاه علم و تکنولوژی کوماسی با ذکر اهمیت فراوان این دوره‌های آموزشی برای کودکان و جوانان مسلمان منطقه، برگزاري این دوره‌های آموزشی را کمک مهمی در فراگیری علوم دینی و تقویت دروس علمی لازم برای موفقیت آینده آنها قلمداد کرد.

وی همچنين با قدردانی از توجه و تلاش رایزنی فرهنگی ايران در تجهیز اولیه کتابخانه امام خميني (ره) به خصوص در تهیه منابع علمی مورد نیاز دانش‌آموزان و نیز تجهیز فعالیت رایانه و چاپگر و ... احیای علمی طبقه جوان مسلمان کوماسی را حرکتی ریشه‌ای در رشد جامعه مسلمان غنا توصیف و از نوجوانان و جوانان علاقمند دعوت كرد تا با شرکت در این دوره‌های آموزشی به توسعه علمی خود کمک كنند.

در ادامه برنامه منیرو، از علمای مسلمان منطقه كوماسي، سخنانی درباره اهمیت علم و دانش‌اندوزی در اسلام و نیاز حیاتی طبقه جوان این منطقه به علم‌آموزي سخن گفت.

وی همچنين با اشاره به رایگان بودن این دوره‌ها این فرصت را برای علاقمندان بسیار مهم خواند و یادگیری علم و دین را از اهداف این دوره‌های آموزشی خواند.

محمدحسن ایپکچی، رایزن فرهنگی ايران در غنا هم در سخنراني خود در اين مراسم با اشاره به ایام بزرگداشت میلادالنبی (ص) و هفته وحدت، حضور شخصیت‌های ارزشمند مسلمان غنا به عنوان مدعوین کنفرانس بین‌المللی وحدت اسلامی در تهران را نشانه دیگری از توجه کشورمان به توسعه روابط دوجانبه  دانست و آغاز دوره‌های آموزشی در كتابخانه امام خميني (ره) را گام مهمی از ایران اسلامی در تقویت علمی دانش‌آموزان و جوانان و علمای کوماسی دانست.

در ادامه برنامه یعقوب سعیدو پلیگا، مدیر سابق دانشگاه فنی و کالج هنرهای خلاق و تکنولوژی کوماسی، خطاب به دانش‌آموزان حاضر در مراسم گفت: از این فرصت‌ها باید استفاده کنید؛ چرا که همه سرمایه زندگانی انسان علم است که برای مسلمانان این مهم‌تر می‌نماید.

وي افزود: جامعه مسلمان ما باید به این موضوع اهمیت دوچندانی بدهد. چرا ما نباید مدیران و وزرای مسلمان نداشته باشیم؟ اینک معاون ريیس جمهورمان فردی مسلمان است؛ بنابراين باید به تلا‌ش‌هایمان ادامه دهیم و بتوانیم تعداد بیشتری استاد و وکیل و مسئول مسلمان داشته باشیم و ببینیم مسلمانان غنا، قوت بیشتری گرفته‌اند.

یعقوب سعیدو پلیگا ادامه داد: من شاهد فقر خانواده‌های مسلمان هستم که از عهده هزینه‌های گزاف تحصیل فرزندانشان به سختی برمی‌آیند؛ خود من هم در زمان تحصیل در تنگنای اقتصادی بودم اما علم‌اندوزی را رها نکردم. اینک که امکانات خوبی در کتابخانه ایجاد شده این فرصت را غنیمت بدانید و تلاش زیادی برای تقویت دانش خود انجام دهيد.

سخنران پاياني مراسم ایمورو بریما، ريیس دانشکده علوم انسانی و اجتماعی دانشگاه کوماسی بود که گفت: فرد مسلمان باید بتواند با علم‌اندوزی جایگاه خود را در جامعه بالا ببرد و به کمک دیگران بشتابد.

بنا بر اعلام اين خبر، در حاشیه مراسم افتتاحیه دوره‌های آموزشی، رایزن فرهنگی كشورمان با کار ایمورو بریما، ريیس و استاد دانشکده علوم انسانی و اجتماعی و نيز سیبویه ذكريا، استاد مطالعات اسلامی دانشگاه کوماسی دیدار كرد.

انتهاي پيام/


١٦:٢٤ - 1396/08/30    /    شماره : ٦٩١٥١٨    /    تعداد نمایش : ١١٥٦


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج