منو اصلی
اخبار > ديدار هيأت اعزامي از دانشگاه اديان قم با شخصيت‌هاي علمي تانزانيا


  چاپ        ارسال به دوست

ديدار هيأت اعزامي از دانشگاه اديان قم با شخصيت‌هاي علمي تانزانيا

هيأت اعزامي از دانشگاه اديان قم كه به منظور شركت در نخستين دور از گفت‌وگوی ادیان ایران و تانزانیا به اين كشور آفريقايي سفر كرده بودند، با جمعي از شخصيت‌هاي فرهنگي و علمي تانزانيا و نيز زنگبار، ديدار كردند.

به گزارش اداره‌كل روابط عمومي و اطلاع‌رساني سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي، مهراب صادق‌نیا و احمدرضا مفتاح، هيأت اعزامي از دانشگاه اديان قم كه به منظور شركت در نخستين دور از گفت‌وگوی ادیان ایران و تانزانیا به اين كشور آفريقايي سفر كرده بودند، بعد از سخنراني و ارايه مقاله در در نشست بين‌ ديني «تعامل و همکاري اديان براي مقابله با افراط‌گرايي ديني»، در حوزه الزهرا (س) دارالسلام (پايتخت تانزانيا) به سخنراني مذهبي پرداختند.

اساتيد دانشگاه اديان قم با هماهنگی رایزنی فرهنگی ایران در تانزانيا، در سالن اجتماعات حوزه علیمه الزهرا (س) حوزه خواهران فدراسیون شیعیان اثنی عشری خوجه حضور یافتند و ضمن سخنرانی در خصوص تعصب دینی و افراط‌گرایی، به سؤالات طلاب پاسخ گفتند.

گروه اعزامي از دانشگاه اديان همچنين پس از سخنرانی برای خواهران طلبه، در نشستی صمیمی با علی دینا، رييس اين حوزه شركت كردند و در آن به بررسی مشکلات و شبهات جاری در جامعه شیعه و راه‌های علمی مقابله را با ان پرداختند.

احمدرضا مفتاح و مهراب صادق‌نیا در سومين روز حضور در تانزانيا به همراه رایزن فرهنگی ایران در اين كشور از مؤسسه «العتره» و تلویزیون «ای بی ان» بازید و با محبوب سومجی، ريیس این مؤسسه گفت‌وگو كردند.

هیأت اعزامی از ايران سپس با حضور در دانشگاه دارالسلام، با ادالف میهانجو، ريیس دپارتمان دین و فلسفه این دانشگاه  ديدار و گفت‌وگو كردند. در این ديدار مقرر شد؛ متن تفاهمنامه‌ای از سوی دانشگاه ادیان قم تهیه و برای دانشگاه دارالسلام ارسال شود تا دو دانشگاه در زمینه برگزاري دوره‌های کوتاه‌مدت و تبادل استاد و دانشجو، با هم همکاری كنند.

سفر به زنگبار

اين هیأت همچنين همراه با رايزن فرهنگي ايران در تانزانيا، با سفر به زنگبار، با هارون، ريیس دانشکده زبان‌های خارجی و زبان سواحیلی دانشگاه دولتي زنگبار، ديدار و طي آن زمینه‌های همکاری دانشگاه ادیان قم و داشگاه دولتی زنگبار را بررسي كردند.

در این نشست همچنین جزيیات برگزاري همایش «تأثیر متقابل زبان فارسی و سواحیلی» مورد بررسی و توافق علي باقری، رایزن فرهنگی كشورمان در تانزانيا و هارون، دانشکده زبان‌های خارجی و زبان سواحیلی دانشگاه دولتي زنگبار قرار گرفت.

انتهاي پيام/


١٨:١٨ - 1396/08/29    /    شماره : ٦٩٠٤٠٤    /    تعداد نمایش : ٩١٩


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج