منو اصلی
اخبار > برگزاری هفته فرهنگی ايران در باكو در سال 2018


  چاپ        ارسال به دوست

وزير فرهنگ جمهوري آذربايجان تاكيد كرد؛

برگزاری هفته فرهنگی ايران در باكو در سال 2018

رایزن فرهنگی ايران با وزیر فرهنگ و گردشگری جمهوری آذربایجان ديدار و طرفين بر گسترش همکاری‌هاي فرهنگي دوجانبه و برگزاری هفته فرهنگی ايران در آذربايجان در سال 2018 تأكيد كردند.

به گزارش اداره‌كل روابط عمومي و اطلاع‌رساني سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي، در دیدار اصغر فارسی، رایزن فرهنگی ایران در باکو با ابوالفضل قارایف، وزیر فرهنگ و گردشگری جمهوری آذربایجان، بر ضرورت و گسترش همکاری های فرهنگی فیمابین در تمامی زمینه‌ها تأکید شد و طرفين ديدار برگزاری هفته‌های فرهنگی دو کشور را نمونه بارز این همکاری‌ها برشمردند.

رایزن فرهنگی کشورمان در اين ديدار ضمن اشاره به اشتراکات عمیق دو کشور در زمینه‌های تاریخی، فرهنگی، دینی، زبانی، آداب و رسوم و وجود مشاهیر و ادبای مشترک که پیوسته به عنوان پل‌های دوستی و همیشه استوار بین مردمان دو کشور نقش مهمی ایفا کرده‌اند، به اولویت سیاست‌های کشورمان در ایجاد روابط هرچه مستحکم‌تر با کشورهای همسایه اشاره كرد و توسعه روابط با جمهوری آذربایجان را با توجه به قرابت‌های موجود از اهمیت خاصی دانست.

در ادامه این ديدار دو طرف درباره گسترش همکاری‌ها در بخش‌های مختلف فرهنگی و ادبی تأکید كردند و پس از آن مقرر شد؛ هفته فرهنگی ايران در سال 2018 در جمهوری آذربایجان و همچنین نمایشگاه آثار نقاشی بانوان معاصر کشورمان و نيز روزهای فیلم جمهوری اسلامی ایران در باکو، برگزار شود.

در این دیدار که مصطفی مستور، از نویسندگان و ادیبان کشورمان نیز حضور داشت، اصغر فارسی با اشاره به ظرفیت‌های بسیار فراوان برای همکاری‌های میان دو کشور به خصوص در حوزه ادبیات معاصر، خواستار توسعه هر چه بیشتر این مناسبات شد.

وی همچنین با معرفی مصطفي مستور و آثار منتشره وي در خصوص وضعیت حال حاضر ادبیات معاصر به خصوص در در دهه گذشته مطالبی را ارایه داد.

ابوالفضل قارایف هم نیاز نسل امروز را برای آشنایی با ادبیات روز دو کشور مورد تأکید قرار داد. وي همچنین ضمن با اهمیت برشمردن آشنایی با ادبیات کلاسیک، تلاش برای آشنایی با ادبیات معاصر دو کشور را نیز ضروری دانست.

وزیر فرهنگ و گردشگری جمهوری آذربایجان سپس با اشاره برگزاری هفته فرهنگی جمهوری آذربایجان در کشورمان در ابتداي سال جاري، از آمادگی جمهوری آذربایجان برای برگزاری هرچه باشکوه‌تر هفته فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در باکو خبر داد و همکاری دو کشور در عرصه‌ها و مجامع بین‌المللی همچون یونسکو را نمونه بارز استحکام روابط عمیق دو کشور دانست و همکاری مشترک دو کشور در سازمان یونسکو را برای ثبت جهانی ساز کمانچه، به عنوان میراث معنوی دو کشور را نمونه موفق از همکاری دو کشور قلمداد كرد.

انتهاي پيام/


٠٨:٢٧ - 1396/07/26    /    شماره : ٦٨٧٩٤٨    /    تعداد نمایش : ١٠٢٩


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج