English|عربي
صفحه اصلي|اروپا - آمريكا|آفريقا - عربي|آسيا - اقيانوسيه|اخبار سازمان|آشنایی با سازمان
چهارشنبه ٠٦ بهمن ١٤٠٠
یک پیام از ایران: قدس نزدیکتر و دیمونا در تیررس است
یک پیام از ایران: قدس نزدیکتر و دیمونا در تیررس است تاریخ ثبت : 1400/02/08
طبقه بندي : ,,
عنوان : یک پیام از ایران: قدس نزدیکتر و دیمونا در تیررس است
نويسنده : محمد الرصافی المقداد
تهيه و تدوين : <#f:1015/>
مترجم : <#f:1016/>
منبع : <#f:1911/>
ارسالی : رایزنی فرهنگی ایران در تونس
كشور : <#f:1018/>
زبان اصلي : <#f:1019/>
تاريخ ورود اطلاعات : <#f:1020/>
خلاصه مقاله : <#f:1067/>
متن : <#f:1066/>
:

موشک ایرانی فاتح 110، که با طی مسافتی در کنار تأسیسات دیمونا فرود آمد و انفجار بزرگی را ایجاد کرد، ترس شدیدی به دل‌های شهرک‌نشینان صهیونیست انداخت که از ترس احتمال حمله موشکی به منطقه‌شان، آشفته به سمت پناهگاه‌های خاص خود در حرکت بودند. این موشک، با اینکه در برنامه توسعه‌ای صنایع نظامی ایران، یک موشک نسل قدیم به شمار می‌آید، با طی 300 کیلومتر، اعلام کرد که زمان بازپس‌گیری قدس نزدیک‌تر شده است.

یک موشک از گروه موشک‌های قدیمی توانست از گنبد آهنین عبور کند و در فاصله 30 کیلومتری از تأسیسات هسته‌ای دیمونا به زمین اصابت کند. این یک پیام روشن برای دولت رژیم صهیونیستی است مبنی بر اینکه هدف قرار دادن تأسیسات هسته‌ای، بدون خطا و با بیش از یک موشک آسان است و آنچه که پیش از این به نام گنبد آهنین خوانده می‌شد نیز نمی‌تواند آن را رهگیری کند. از مدتی قبل، دیگر مانعی وجود ندارد که بتواند از هدف قرار دادن وجب وجب موقعیت‌های نظامی و حساس صهیونیستی جلوگیری کند.

محسن دهنوی، عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی ایران تأکید کرد موشکی که "‌اسرائیل"‌ را هدف قرار داد و در نزدیکی نیروگاه دیمونا به زمین اصابت کرد، یک موشک نسل قدیمی ایرانی است.

وی در پیامی که در شبکه اجتماعی تویتر منتشر کرد، نوشت: «قدرت متوهمانه گنبد آهنین رژیم صهیونیستی با یک موشک نسل قدیم ایرانی از هم پاشید... اگر بارانی از موشک‌های ایرانی پیشرفته به سمت شما شلیک شود، چه می‌کنید؟ (1)

سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی برای کاستن از سطح این عملیات، در بیانیه‌ای خلاصه گفت: این موشک، یکی از موشک‌‌های زیادی است که یک هواپیمای "‌اسرائیلی‌"‌ را هدف قرار داده است: «نیروهای ارتش شلیک یک موشک زمین به هوا را از داخل خاک سوریه رصد کردند که در منطقه نقب به زمین نشست.... در پاسخ به این شلیک، ارتش رژیم صهیونیستی دقایقی قبل، سامانه‌ای که این موشک از آن شلیک شد و باتری‌های موشک زمین به هوای دیگری را در داخل اراضی سوریه هدف مورد اصابت قرار داد (2).

شعاری که مقاومت در این سال سر داد "قدس نزدیک‌تر است"، ‌صرفا یک شعار تبلیغاتی نبود. به محض اینکه به موضوع رشد محور مقاومت بپردازیم، به راحتی و بی هیچ مشکلی در می‌یابیم که این رشد، رشدی پایدار است که به فضل خداوند سبحان و تلاش‌های و فداکاری‌های جمهوری اسلامی ایران محقق شد و این کشور، بدون هیچ رقیبی پیشتاز این عرصه و حامی توسعه و استمرار آن تا زمان رسیدن به هدفش از این توسعه است که همان آزاد سازی سراسر خاک فلسطین و بیرون راندن بیگانگان از آن و پاکسازی آن از لوث وجود و جنایت‌های آنان است.

رژیم صهیونیستی که این ضربه دردناک را دریافت و تلاش کرد تا از تأثیر آن بر شهرک نشینانش بکاهد، به خوبی درک کرده است که در برابر قدرتی قرار دارد که از قبل با آن مواجه نشد، قدرتی که فرماندهان آن از قوم سلمان محمدی هستند که به ایمان و پیروزی وعده داده شده‌اند و به قدرت‌ها و توانمندی‌های خود اعتماد کامل دارند، زیرا هر کس در یاری دین خدا او را یاری کند، خداوند نیز با آنهاست.

همه ما، موج حملات موشکی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به موقعیت‌های نظامی صهیونیستی در جولان اشغالی را که در پاسخ به حمله موشکی صهیونیستی به فرودگاه "‌تی 9"‌ انجام شد را به یاد داریم، امری که رژیم صهیونیستی را به سانسور اخبار آن و بستن موقعیت‌های هدف قرار گرفته به روی رسانه‌هایش وا داشت، سکوتی که به ما نشان داد که دقت موشک‌های ایرانی به حدی رسیده است که دیگر رژیم صهیونیستی نمی‌تواند در هیچ جنگی در آینده‌، چه ضربتی باشد و چه طولانی مدت، با ایران و محور مقاومتش دست به گریبان شود.

اما درباره موشک نسل قدیم فاتح 110 باید گفت که شلیک این موشک، پیام آشکاری برای رژیم صهیونیستی به همراه داشت که درک آن برای مسئولانش دشوار نبود. این پیام آن است که تأسیسات نطنز در برابر تأسیسات دیمونا قرار می‌گیرد و زمان عربده‌کشی صهیونیستی به پایان رسیده است و قدرت اسلامی‌ای که ایران در اختیار دارد، دیگر جای آزمون ندارد، به ویژه بعد از نفوذهای مکرری که در سامانه صهیونیستی و آمریکایی گنبد آهنین صورت گرفت. برای رژیم صهیونیستی دشوار است که با سرعت و قدرت، به اصلاح شکاف‌های نظامی و امنیتی خود بپردازد، آن هم در زمانی که به نفع ایران و محور مقاومتش کار می‌کند، چه این محور در مرزهای شمالی فلسطین با لبنان قرار داشته باشد یا در مرزهای جنوبی با نوار غزه. زیرا امکانات همگان گسترش پیدا کرده است و در انتظار ساعت صفر هستند.

دستیابی ایران به قدرت مقابله با هر قدرتی که آن را تهدید کند، نه فقط ایران، بلکه محور مقاومت نیز در کنار او، به حقیقتی تبدیل شده است که نمی‌توان آن را پنهان داشت و نشانه‌های پیروزی با این قدرت شروع به بروز کرده است و شعار "‌قدس نزدیک‌تر شده است"‌، به تحقق نزدیکتر گشته است و مردان آن که در میدان حضور دارند، در سکوت فعالیت می‌کنند. منش مردان مقاومت این است که کم سخن هستند، بیشتر کار می‌کنند و تنها به هدفی که برایشان مشخص شده است می‌اندیشند، هدفی که عزت موعود بندگان شایسته خداوند، با آن محقق می‌شود، هدفی که دو رهبر انقلاب اسلامی ایران، یعنی امام خمینی رضوان الله تعالی علیه، بنیانگذار محور مقاومت و امام خامنه‌ای، وارث حمایت و محقق سازی پروژه آزاد سازی سراسر فلسطین از بحر تا نهر بدان فرا خواندند.

پیام دریافت شد و صهیونیست‌ها هرچند هم که اظهارات آشفته‌ای داشته باشند، اما به خوبی آن را فهم کردند و عرصه عربده‌کشی آنها محدود شده است، ضمن اینکه به زودی حتی آسمان نیز برای آنها تنگ خواهد شد و شمارش معکوس وجودشان با گذشت زمان کمتر می‌شود و این، دوره‌ای است که تنها به ایران و محور مقاومت آن تعلق دارد... و خداوند، مردان خود را دارد.

منابع:

1.        طهران: الصاروخ الذی استهدف إسرائیل إیرانی من الجیل القدیم

https://arabic.rt.com/world/1224540

2.       مفاعل دیمونا: انفجار صاروخ سوری قرب الموقع النووی الإسرائیلی

https://www.bbc.com/arabic/middleeast-56843859

https://alme7war.net/%d8%b1%d8%b3%d8%a7%d9%84%d8%a9-%d8%a5%d9%8a%d8%b1%d8%a7%d9%86%d9%8a%d8%a9-%d8%a7%d9%84%d9%82%d8%af%d8%b3-%d8%a3%d9%82%d8%b1%d8%a8-%d9%88%d8%af%d9%8a%d9%85%d9%88%d9%86%d8%a9-%d9%81%d9%8a-%d8%a7%d9%84/

انتهای پیام/ص

: <#f:3905/>
تعداد نمایش : 541 <<بازگشت

 

گزارش تصويري
 • بزرگداشت دومین سالگرد شهادت سردار سلیمانی در سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی
  همایش «بزرگداشت دومین سالگرد شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی: مدافع آزادی، امنیت و زندگی مسالمت آمیز پیروان ادیان» برگزار و شخصیت‌های فرهنگی و سیاسی ایران، رهبران ادیان توحیدی از کشورهای سوریه، لبنان، عراق و ایران، سخنرانی کردند.

 • بازدید رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی از خبرگزاری تسنیم
  حجت‌الاسلام والمسلمین محمدمهدی ایمانی‌پور، رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، امروز (7 دی‌ماه) از تحریریه خبرگزاری تسنیم بازدید کرد.

 • سفر یک روزه رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی به قم
  حجت‌الاسلام والمسلمین محمدمهدی ایمانی‌پور در سفر به قم ضمن زیارت حرم مطهر حضرت معصومه(س) با جمعی از مراجع تقلید، علما و شخصیت‎های حوزوی دیدار و گفت‌وگو کرد که در این دیدارها بر ضرورت صدور انقلاب با انتقال معارف اسلامی و سواد عمیق قرآنی، روایی و تاریخی به جهانیان، تأکید شد.

 • برگزاري ششمین دور گفت‌وگوهای فرهنگی ایران و چین
  به همت سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و آکادمی علوم چین، ششمین دور گفت‌وگوهای فرهنگی ایران و چین با حضور اندیشمندان، استادان و محققان دو کشور به صورت مجازی و به شکل وبینار برگزار شد.

 • برگزاری «محفل شعر امام رضا(ع)» در راولپندی پاکستان
  رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در اسلام‌آباد به مناسبت دهه کرامت، همایشی با عنوان «محفل شعر امام رضا(ع)» در خانه فرهنگ کشورمان در شهر راولپندی پاکستان برگزار کرد.