English|عربي
صفحه اصلي|اروپا - آمريكا|آفريقا - عربي|آسيا - اقيانوسيه|اخبار سازمان|آشنایی با سازمان
چهارشنبه ٠٦ بهمن ١٤٠٠
شکایت فدراسیون صهیونیستی علیه سراج دسایی
شکایت فدراسیون صهیونیستی علیه سراج دسایی تاریخ ثبت : 1400/03/29
طبقه بندي : ,,
عنوان : شکایت فدراسیون صهیونیستی علیه سراج دسایی
نويسنده : <#f:1014/>
تهيه و تدوين : <#f:1015/>
مترجم : <#f:1016/>
منبع : <#f:1911/>
ارسالی : رایزنی فرهنگی ایران در آفریقای جنوبی
كشور : <#f:1018/>
زبان اصلي : <#f:1019/>
تاريخ ورود اطلاعات : <#f:1020/>
خلاصه مقاله : <#f:1067/>
متن : <#f:1066/>
:

یک قاضی "سیاسی" - این همان گونه ای است که را توصیف کرده و با متهم کردن او به "رفتار خارج از حوزه قانون قضایی"، شکایتی را علیه او به کمیته رفتار قضایی مطرح کرده است.

این سازمان دسایی را که، از آن زمان به عنوان بازرس ویژه خدمات حقوقی منصوب شده است، به اقدامات و رفتاری "کاملاً دور از شأن مقامی قضایی" متهم کرده است و ادعا کرده است که او، طی سال‌های متمادی، "به صراحت" قانون رفتار قضایی را نقض کرده بود.

این فدراسیون ادعا کرده است که دسایی درگیر جنجال های سیاسی بوده، "از اعتبار موقعیت قضایی خود برای پیشبرد منافع سیاسی شخصی خود" سواستفاده کرده، در پرونده ای که "به وضوح درگیری داشته" نتوانسته است بی طرفی خود را حفظ کند و خود را درگیر فعالیت هایی می کند تا "از موقعیت قضایی خود برای پیشبرد یک هدف سیاسی حزبی استفاده کند".

"این امر خصوصاً در مورد قاضی دسایی، صادق است که هم اکنون بازرس ویژه خدمات حقوقی است، و بدین ترتیب، ریاست موسسه ای را بر عهده دارد که نقش آن محافظت از شرافت حرفه وکالت در آفریقای جنوبی است. درک اینکه چگونه می توان از یک قاضی که مرتباً این قانون را نقض کرده انتظار داشت که اعتماد عموم مردم را حفظ کند، چه رسد به حرفه وکالت."

اما دسایی، از طریق سخنگوی خود، پروفسور یوسف چیک، اعلام کرد که او به خاطر موضع خود در "محکومیت اسرائیل نژادپرست و دفاع از فلسطینیان که تحت تعقیب قوانین ناعادلانه بوده و جنایات جنگی علیه آنها اعمال شده، محکومیت جنایات علیه بشریت که اسرائیل به خاطر آنها تحت تعقیب قرار گرفته است" و باید در جایگاه متهم دادگاه جنایات بین المللی پاسخگو باشد، اظهار تأسف نمی کند".

او این فدراسیون را به استفاده از روش های عوام فریبانه در حملات انتقام جویانه و کینه توزانه علیه قاضی دسایی در تلاش برای برنده شدن در جنگ رسانه ای فزاینده، به منظور مخفی کردن  رسوایی های گذشته خود در رابطه با آزار و شکنجه و قتل عام فلسطینی ها" متهم کرد.

بر اساس شکایت رسمی فدراسیون صهیونیستی آفریقای جنوبی، که روز پنجشنبه مطرح شد، دسایی در مصاحبه ای با یک کانال ایرانی در یوتیوب "اظهار نظرهای نامناسبی" کرد که در آن وی رهبر سیاسی و مذهبی ایران، آیت الله خمینی(ره)، را به رئیس جمهور نلسون ماندلا تشبیه نموده و هر دو را "چهره هایی برجسته" توصیف کرد.

در این مصاحبه، دسایی گفت "آن چه آیت الله و ماندلا را مهم ساخته این است که رئیس جمهور سابق بر یک سیاست خارجی مستقل تأکید کرده و به ایالات متحده اجازه نمی دهد سیاست خارجی این کشور را دیکته کند."

"به همین ترتیب، آیت الله خمینی(ره) به صورتی زیبا، اما صریح تر، این ایده که آمریکا شیطان بزرگ است را مطرح کرد. این شیطان نیروهایی را برای مقابله با تحول واقعی انسان ها در سراسر جهان ایجاد می کرد. ما به هر دو رهبر، به خاطر موضعی که در صحنه بین المللی اتخاذ کرده اند، درود می فرستیم."

دسایی افزود: "خصوصیت مهم هر دو رهبر این بود که آنها خواستار وحدت بودند. رئیس جمهور ماندلا خواستار وحدت بین مظلومین علیه نیروهای تاریکی در این کشور شد. او خواستار وحدت در برابر ظلم و ستم بود. و هنگامی که قدرت را به دست گرفت، خواستار اتحاد همه مردم آفریقای جنوبی در بازسازی این کشور شد."

به عقیده فدراسیون صهیونیستی، اظهارات دسایی "نامناسب" بودند.

 

بنیاد اهل بیت (ع) آفریقای جنوبی با ردّ ادعاهای جعلی علیه قاضی دسایی، به خاطر اظهارنظر علیه بی عدالتی و ظلم در فلسطین اشغالی با او ابراز همبستگی و حمایت می کند.

این بنیاد اعلام کرد که "به عنوان عضوی از دستگاه قضایی در آفریقای جنوبی، که تجربه رویارویی با آپارتاید را نیز دارد، منصفانه نیست که یک قاضی شاهد تکرار آپارتاید باشد و علیه آن سخنی نگوید. از این اتهامات سیاسی بوی متعفن منطقی آسیب رسان و دروغین به مشام می رسد که توسط برتری طلبان در سطح جهان به کار گرفته می شود تا اقدامات مظلوم و ستمگر را در یک سطح برابر قرار دهند."

"شناسایی و محکوم کردن آپارتاید (همانطور که توسط نهادهای بین المللی انجام شده است)،  نقض قانون رفتار قضایی نیست، بلکه مانند اعتراض علنی علیه جرم و فساد در آفریقای جنوبی،  حمایت از قانون محسوب می شود."

بنیاد اهل بیت (ع) برای قاضی دسایی آرزوی سلامتی کرده و اطمینان دارد که تاریخ نشان خواهد داد که موضع اصولی وی درست و منطقی بوده است.

منبع:

 

https://www.news24.com/news24/southafrica/news/zionist-federation-lodges-complaint-against-siraj-desai-accusing-him-of-being-a-politicised-judge-20210610?fbclid=IwAR0DayBfp_7PQLg86l6Ncc2umZYcc348l_7p2g7E1PFvM0mX370zI6mNra0

 

انتهای پیام/ص

 


Siraj Desai

Usuf Chikte

: <#f:3905/>
تعداد نمایش : 268 <<بازگشت

 

گزارش تصويري
 • بزرگداشت دومین سالگرد شهادت سردار سلیمانی در سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی
  همایش «بزرگداشت دومین سالگرد شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی: مدافع آزادی، امنیت و زندگی مسالمت آمیز پیروان ادیان» برگزار و شخصیت‌های فرهنگی و سیاسی ایران، رهبران ادیان توحیدی از کشورهای سوریه، لبنان، عراق و ایران، سخنرانی کردند.

 • بازدید رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی از خبرگزاری تسنیم
  حجت‌الاسلام والمسلمین محمدمهدی ایمانی‌پور، رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، امروز (7 دی‌ماه) از تحریریه خبرگزاری تسنیم بازدید کرد.

 • سفر یک روزه رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی به قم
  حجت‌الاسلام والمسلمین محمدمهدی ایمانی‌پور در سفر به قم ضمن زیارت حرم مطهر حضرت معصومه(س) با جمعی از مراجع تقلید، علما و شخصیت‎های حوزوی دیدار و گفت‌وگو کرد که در این دیدارها بر ضرورت صدور انقلاب با انتقال معارف اسلامی و سواد عمیق قرآنی، روایی و تاریخی به جهانیان، تأکید شد.

 • برگزاري ششمین دور گفت‌وگوهای فرهنگی ایران و چین
  به همت سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و آکادمی علوم چین، ششمین دور گفت‌وگوهای فرهنگی ایران و چین با حضور اندیشمندان، استادان و محققان دو کشور به صورت مجازی و به شکل وبینار برگزار شد.

 • برگزاری «محفل شعر امام رضا(ع)» در راولپندی پاکستان
  رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در اسلام‌آباد به مناسبت دهه کرامت، همایشی با عنوان «محفل شعر امام رضا(ع)» در خانه فرهنگ کشورمان در شهر راولپندی پاکستان برگزار کرد.