English|عربي
صفحه اصلي|اروپا - آمريكا|آفريقا - عربي|آسيا - اقيانوسيه|اخبار سازمان|پيوندها|آشنایی با سازمان|سی و دومین نمایشگاه کتاب تهران
دوشنبه ٠٢ ارديبهشت ١٣٩٨


  چاپ        ارسال به دوست

جشن نوروز ايراني در توكيو برگزار شد؛

آواي موسيقي كرمانشاهي در ژاپن

در هفته موسیقی سنتی ایرانی در ژاپن و در شهرداری میناتاکو، گروه «تنبورنوازان بیستون» کرمانشاه به اجرای برنامه پرداخت.

به گزارش روابط عمومي سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي، ویژه‌برنامه هفته موسیقی سنتی ایرانی در سرزمین آفتاب با همکاری اداره‌کل همکاری‌های فرهنگی و ایرانیان خارج از کشور سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و از سوی رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در ژاپن، به مناسبت ایام نوروز و نودمین سال آغاز روابط رسمی ایران و ژاپن، به اجرا درآمد.

با همکاری سفارت کشورمان در ژاپن، اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه، موزه ملی توکیو، دانشگاه یوکوهاما، رادیو و تلویزیون ملی ژاپن (NHK) و شهرداری میناتاکو برنامه‌های متنوع فرهنگی با حضور ایرانیان مقیم، دانشجویان و علاقمندان ژاپنی به اجرا درآمد که مورد استقبال قرار گرفت.

در ادامه برنامه‌های پیش‌بینی شده، روز چهارشنبه 29 اسفندماه، کنسرت موسیقی سنتی ایرانی توسط گروه سنتی «تنبورنوازان بیستون» کرمانشاه در سالن کنسرت شهرداری میناتاکو از مهم‌ترین مناطق شهرداری توکیو با حضور تعداد زیادی از علاقمندان ژاپنی برگزار شد.

حسين دیوسالار، رایزن فرهنگی کشورمان در ابتدای این برنامه طی سخنان کوتاهی ضمن تقدیر و تشکر از همکاری شهرداری میناتاکو به همزمانی اجرای این برنامه با نودمین سال آغاز روابط رسمی دو کشور بزرگ ایران و ژاپن اشاره کرد و گفت: دو کشور بزرگ ایران و ژاپن بیش از 1400 سال روابط تاریخی و فرهنگی را تجربه می‌کنند و بسیار خرسندیم همزمان با نودمین سال آغاز روابط رسمی دو کشور، شاهد اجرای برنامه موسیقی سنتی ایرانی در سرزمین آفتاب تابان هستیم و امیدواریم شاهد رشد و توسعه روزافزون روابط فیمابین به ویژه در زمینه‌های فرهنگی باشیم.

وی سپس با اشاره به حضور گروه موسیقی سنتی تنبورنوازان بیستون کرمانشاه شامل هنرمندان برجسته و شایسته کشورمان در ژاپن و اجرای برنامه‌های متنوع، اظهار امیدواری کرد که این برنامه‌ها بتواند زمینه شناخت بیشتری را میان دو ملت بزرگ فراهم كند.

در این برنامه که با همکاری بخش بین‌الملل شهرداری میناتاکو از مهم‌ترین مناطق شهرداری برگزار شد، جمعی از مخاطبان ژاپنی حضور داشتند و گروه موسیقی سنتی اعزامی در دو قسمت جداگانه به اجرای برنامه پرداخت که بسیار مورد استقبال قرار گرفت.

در این برنامه نیز مُهر ویژه نوروز به همراه کارت‌های تصویری در معرفی ایران، بروشورهای تبلیغاتی، راهنمای سفر به ایران، نشریه تخصصی ایران به زبان ژاپنی و ... در اختیار مخلطبان و میهمانان قرار گرفت.

گروه موسیقی سنتی «تنبورنوازان بیستون» کرمانشاه با حضور هنرمندان برجسته کشورمان بهزاد مرادی، جمشید عزیزخانی، عبدالعارف روستائی و علیرضا صنعتی، به منظور اجرای برنامه‌های متنوع از جمله ویژه برنامه نوروز برای ایرانیان و دانشجویان ایرانی در موزه ملی ژاپن، برپایی برنامه موسیقی و کارگاه آموزشی در دانشگاه یوکوهاما، اجرای کنسرت موسیقی ویژه سفرای مقیم و شخصیت‌های فرهنگی ژاپنی در محل سفارت کشورمان در ژاپن، برگزاری موسیقی سنتی در شهرداری میناتاکو یکی از مهم‌ترین مناطق شهرداری توکیو و ضبط برنامه در رادیو و تلویزیون ملی ژاپن (NHK) از سوی اداره‌کل همکاری‌های فرهنگی و ایرانیان خارج از کشور سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی به ژاپن سفر كرده و به اجرای برنامه پرداختند.

اجراي برنامه در مراسم ویژه سفارت ایران

ویژه‌برنامه هفته موسیقی سنتی ایرانی در سرزمین آفتاب با همکاری اداره‌کل همکاری‌های فرهنگی و ایرانیان خارج از کشور سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و از سوی رایزنی فرهنگی ایران در ژاپن به مناسبت ایام نوروز و نودمین سال آغاز روابط رسمی ایران و ژاپن، به اجرا درآمد.

در ادامه برنامه‌های پیش‌بینی شده و به مناسبت ولادت حضرت علی(ع) و همچنین نوروز 98 از سوی سفارت کشورمان در ژاپن نیز ویژه‌برنامه‌ای با حضور رحمانی‌موحد، سفیر جمهوری اسلامی ایران در توکیو، جمعی از سفرای مقیم، برخی دیپلمات‌ها و مسئولین فرهنگی سفارتخانه‌های مقیم، جمعی از مقامات ژاپنی و برخی از ایرانیان روز چهارشنبه 29 اسفندماه در سالن فردوسی سفارت جمهوری اسلامی ایران در توکیو برگزار شد.

در ابتدای این برنامه، مجری به نمایندگی از سوی سفیر ضمن خوشامد گویی به حضار، به معرفی نوروز و گروه موسیقی سنتی «تنبورنوازان بیستون» کرمانشاه پرداخت و پس از آن نیز فیلم مختصری در خصوص آيین نوروزی که به معرفی سال نو و بزرگداشت آن توسط کشورهای ایران و آسیای میانه می‌پرداخت، پخش شد.

در بخش دیگر این ویژه برنامه، گروه موسیقی «تنبورنوازان بیستون» کرمانشاه به اجرای قطعاتی از موسیقی سنتی ایران پرداختند که با استقبال شرکت‌ کنندگان مواجه شد.

رایزنی فرهنگی ایران در ژاپن نیز در حاشیه این برنامه ضمن برپایی نمایشگاه صنایع دستی و اقلام فرهنگی، نسبت به توزیع بروشور تبلیغاتی برای نودمین سال اقدام كرد و به معرفي فرهنگ و تمدن ايراني و نيز سابقه تاريخي روابط دو كشور ايران و ژاپن پرداخت.

اجرای موسیقی سنتی ایرانی در رادیو و تلویزیون ملی ژاپن

همچنين با همکاری رادیو و تلویزیون ملی ژاپن (NHK) روز سه‌شنبه 28 اسفندماه، گروه موسیقی سنتی «تنبورنوازان بیستون» کرمانشاه با حضور در استودیو پارک «ان اچ کی»، ضمن مصاحبه در خصوص اهداف سفر و حضور در ژاپن به اجرای برنامه موسیقی سنتی پرداختند تا پس از ضبط در قابل ویژه برنامه این رسانه پخش شود

استودیو پارک رادیو و تلویزیون ملی ژاپن مجموعه‌ای است که با تعبیه استودیوهای شیشه‌ای امکان حضور مخاطبان و مراجعه‌کنندگان به مجموعه را فراهم می‌كند که در زمان ضبط برنامه نیز با حضور تعداد قابل توجهی از علاقمندان ژاپنی بر جذابیت این برنامه افزوده شد.

در پایان ضبط برنامه نیز حسین دیوسالار، رایزن فرهنگی اسران و یوکی ساکاگامی، ريیس بخش بین‌الملل رادیو و تلویزیون «ان اچ کی» که مدیریت 17 زبان شبکه را به عهده دارد در خصوص همکاری و اجرای برنامه‌های مشابه گفت‌وگو كردند و لوح تقدیر و هدایایی هم از سوی «ان اچ کی» به هنرمندان گروه موسيقي ايراني اهدا شد.

برگزاري جشن ویژه نوروزی در موزه ملی توکیو

خبر ديگر از ژاپن اينكه؛ به مناسبت آغاز سال جدید، مراسم نوروز ایرانی در ژاپن و با هنرنمایی گروه موسیقی سنتی ایرانی «تنبورنوازان بیستون» کرمانشاه، روز پنجشنبه اول فروردین ماه از سوی رایزنی فرهنگی ایران در محل موزه ملی توکیو با حضور تعداد زیادی از ایرانیان مقیم، دانشجویان و علاقمندان ژاپنی برگزار شد.

این برنامه با پخش نماهنگی از تلاوت قرآن مجید، سرود ملی، دعای تحویل سال آغاز و در ادامه کلیپی در ارتباط با حلول سال نو پخش و پیام‌های نوروزی مقام معظم رهبری(مدظله العالی) و ریاست جمهوری پخش شد.

در بخش دیگری از برنامه رحمانی‌موحد، سفیر ایران در ژاپن طی سخنانی ضمن شادباش و تبریک سال جدید به همه ایرانیان و میهمانان این برنامه و آرزوی توفیق و سربلندی برای همه ملت بزرگ ایران، در خصوص نوروز، روابط ایران و ژاپن، نودمین سال روابط دو کشور و بهار طبیعت به عنوان یکی از زمینه‌های مشترک فرهنگی دو کشور مطالبی را ارايه و از هماهنگی و اقدامات رایزنی در خصوص اجرای برنامه‌های متنوع موسیقی سنتی ایرانی در ژاپن تقدیر کرد.

حسين دیوسالار، رایزن فرهنگی کشورمان هم طی سخنانی ضمن خیر مقدم و تبریک سال جدید، گزارشی از فعالیت‌های انجام شده ارايه داد و با اشاره به حمایت‌های سفارت کشورمان در ژاپن، اداره‌کل همکاری‌های فرهنگی و امور ایرانیان خارج از کشور سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و اداره‌کل ارشاد استان کرمانشاه، از همکاری‌هاي آنان تقدیر كرد.

پخش فیلم کوتاهی در خصوص معرفی نوروز ایرانی که از سوی رایزنی فرهنگی ايران به صورت زیرنویس ژاپنی ترجمه و تهیه شده بود، بخش دیگری از این برنامه را شامل شد تا علاقمندان ژاپنی شرکت‌کننده در برنامه نیز با فرهنگ زیبای ایرانی آشنا شوند و در ادامه نیز کلیبپ تهیه شده با عنوان ایران در سالی که گذشت که مروری کوتاه بر مهم‌ترین موضوعات سال 1397 داشت به نمایش درآمد.

حضور گروه موسیقی سنتی «تنبورنوازان بیستون» کرمانشاه همزمان با اجرای سورنا و دهل برای آغاز سال جدید در میان میهمانان نیز بخش دیگری از برنامه بود که با تشویق حضار همراه شد و بر جذابیت برنامه افزود و پس از معرفی اعضای گروه، موسیقی سنتی ایرانی در دو بخش جداگانه به اجرا درآمد که بسیار مورد استقبال قرار گرفت؛ ضمن آن که پیش از این اشعار مورد استفاده گروه دریافت و به زبان ژاپنی ترجمه و در نمایشگرها همزمان با اجرای برنامه پخش شد تا علاقمندان ژاپنی شرکت‌کننده بتوانند تا حدود زیادی با اشعار و سرودهای زیبای ایرانی هم آشنا شوند و همزمان نیز تصاویری متحرک از طبیعت و آثار مهم و تاریخی ایران نیز به نمایش درآمد.

یکی ديگر از برنامه‌های رایزنی فرهنگی در این مناسبت رونمایی از پایگاه و سایت ژاپنی ویژه نشریه تخصصی «ایران» به نشاني kokoroiran.com بود که با حضور سفیر و رایزن فرهنگی کشورمان انجام و نماهنگ ویژه افتتاح سایت نیز به طور همزمان پخش و بهره‌برداری از این پایگاه به زبان ژاپنی به صورت رسمی آغاز شد.

همچنین در این برنامه مُهر ویژه نوروز به همراه کارت‌های تصویری در معرفی ایران نیز در بخش ورودی سالن تعبیه شده بود که توسط میهمانان مهر شد؛ ضمن آنکه تقویم‌های دیواری، بروشورهای تبلیغاتی، راهنمای سفر به ایران، نشریه تخصصی ایران به زبان «ژاپنی» نیز برای بهره‌برداری میهمانان از سوی رایزنی فرهنگی در اختیار آنان قرار گرفت.

در پایان برنامه نیز تعداد زیادی از میهمانان با حضور در کنار سفره هفت‌سین تهیه نوروزی رایزنی فرهنگی، نسبت به تصویربرداری اقدام كردند.

انتهاي پيام/ش


١٠:٢٦ - 1398/01/05    /    شماره : ٧٢٥٧٢١    /    تعداد نمایش : ١٧٨


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
اخبار مرتبط
 برگزاري نخستین نوروزگاه مشترک فرهنگی ایران و ترکمنستان در باجگیران + گزارش تصويري (خبر)
 جشن نوروز ايراني همراه با موسيقي ايراني در بلغارستان (خبر)
 جشن نوروز 1398 در تركمنستان (خبر)
 نخستين نوروزگاه مشترک ایران و ترکمنستان در باجگیران (خبر)
 برگزاري جشن‌هاي نوروزي در تايلند (خبر)
 برگزاری جشن نوروز با حضور فرهیختگان فیلیپینی در مانیل (خبر)
 نواي موسيقي ايراني در شب نوروزي شهر پلوديف بلغارستان (خبر)
 برپایی نمایشگاه ظرفیت‌های گردشگری و صنایع دستی ایران در دهلی‌نو (خبر)
 برگزاري جشنواره نوروز در دانشگاه نظربایف قزاقستان (خبر)
 جشن نوروز در قزاقستان برگزار شد (خبر)
 دیدار نوروزی ایرانیان در مانیل (خبر)
 برگزاری مراسم عید نوروز باستانی در سوئد (خبر)
 جشن نوروز در سلیمانیه عراق (خبر)
 فارسي‌آموزان مدارس تفليس آمدن نوروز 1398 را جشن گرفتند (خبر)
 برگزاري مراسم نوروز در جاکارتا (خبر)
 تغییر، تحرک و تحول، درس بزرگ نوروز (خبر)
 دوازدهمین سال برگزاری برنامه نوروز مشترک در آلمان (خبر)
 استقبال یونانیان از «همنوازان تاج» در آتن (خبر)
 جشن نوروزي اصحاب فرهنگ و هنر روسيه (خبر)
 برگزاری جشن نوروز در عمان (خبر)
 برپايي جشن «عید در عید» در مالزی (خبر)
 برگزاری مراسم سال نو در مرکز فرهنگی ايران در بغداد (خبر)
 جولان نوروزی «جایلان» در ترکمنستان + گزارش تصويري (خبر)
 جشن نوروز در اسلام‌آباد برگزار شد (خبر)
 جشن نوروز در تاشكند برگزار شد (خبر)
 جشن نوروز در رم برگزار شد (خبر)
 برگزاری مراسم نوروزی در ارمنستان (خبر)
 برگزاری جشن نوروز 1398 در صربستان (خبر)
 برگزاری مراسم سال جدید و عید نوروز در بغداد (خبر)
 جشن نوروز ايرانيان در بلاروس (خبر)
 جشن نوروز ايرانيان در قرقيزستان (خبر)
 برگزاری جشن «روز جهانی نوروز» در سریلانکا (خبر)
 برگزاري جشن نوروز در پکن (خبر)
 برگزاری مراسم «نوروز، میراث مشترک» در آنکارا (خبر)
 جشن ميلاد امام علي(ع) و نوروز 1398 در بنگلادش (خبر)
 مراسم جشن نوروز در گرجستان برگزار شد (خبر)
 برگزاری جشن نوروز در مدرسه بین‌الملل شهر آستانه (خبر)
 برگزاری جشن نوروز در عشق‌آباد، مرو و ترکمن‌آباد (خبر)
 چهارمین هفته فیلم ایران در سارایوو برگزار می‌شود (خبر)
 طنين نوای موسیقی ایرانی در «جشنواره نوروز» دانشگاه دولتی باکو (خبر)
 جشن نوروز باستاني با اجراي موسيقي ايراني در بلغارستان (خبر)
 انتشار کتاب «کشور سخن، من و ایران» در ژاپن (خبر)
 جشن سال نوي بنگالی در مدرسه بین‌المللی ایران (خبر)
 جشن نوروز 98 در سراسر جهان برگزار شد (خبر)
 استقبال از بهار در جشن نوروز ایرانی و سال نوي بنگالی (خبر)
 برگزاری دومین نشست گفت‌وگوی دینی ایران و ژاپن در تهران (خبر)
 مجله «مطالعات ایران‌شناسی» در ژاپن منتشر شد (خبر)
 برگزاری مراسم جشن نوروز در لاذقیه سوريه (خبر)
 نوروز باستانی در کشور نروژ گرامي داشته شد (خبر)
 حامیان معنوی رایزنی فرهنگي ايران در فيليپين تجلیل شدند (خبر)
 جشن نوروز در شهر بنگلور (خبر)
 اجراي گروه هنري ايراني در برنامه‌هاي نوروزي شهرداري مسكو (خبر)
 انتشار يادداشتي با موضوع گفت‌وگوی دینی اسلام و شينتو در ژاپن (خبر)
 جشن نوروز در تاشکند (خبر)
 برپایی نمایشگاه عکس «ایران، سرزمین عشق ناب» در ژاپن (خبر)
 اجراي موسيقي اصيل ايراني در لبنان (خبر)
 برگزاری نشست نوروزی در تونس (خبر)
 برگزاري جشن نوروز ايراني در دهلي‌نو (خبر)
 برگزاری جشن عید نوروز در دانشگاه داکا (خبر)
 برگزاری جشن نوروزی در غنا (خبر)
 برگزاری جشنواره «نوروز، بهار صلح و دوستی» در باکو (خبر)
 برگزاری نمایشگاه فرهنگی «نوروز» در حیدرآباد پاکستان (خبر)
 بلغارها به تماشای جشن نوروز نشستند (خبر)
 برگزاري مراسم نوروز در کرسی زبان فارسی دانشگاه ایروان (خبر)
 جشن نوروز در مرکز آموزش زبان فارسی استانبول برگزار شد (خبر)
 جشن نوروز در «دانشگاه دولتی جاواخیشویلی تفلیس» گرجستان (خبر)
 جشن نوروز در سارايوو برگزار شد (خبر)
 تشریح رسوم نوروزي ایرانیان در شبكه‌هاي تلويزيوني افغانستان (خبر)
 برگزاری جشن نوروز در دانشگاه استانبول (خبر)
 جشن میلاد امام علی(ع) در زيمبابوه (خبر)
 برگزاري جشن نوروز در دانشگاه ملي زبان‌هاي نوين اسلام‌آباد (خبر)
 آموزش موسیقی سنتی ایرانی در ژاپن (خبر)
 نمایشگاه «ایران، سرزمین شعر و افسانه: کتاب‌های کودکان ایرانی» افتتاح شد (خبر)
 مشاركت هنرمندان برجسته تركمنستان در جشن نوروزي كيش (خبر)
 انتشار شماره دوم نشریه «ایران» در توكيو (خبر)
 آغاز نوروز ایرانی با نواي موسيقي ايراني در ژاپن (خبر)
 جشن روز جهاني نوروز در دانشگاه نومل اسلام‌آباد برگزار مي‌شود (خبر)
 نمايش مستند «براي آزادی» در توكيو (خبر)
 اعزام هنرمندان جمهوری آذربایجان به جشنواره نوروزی «کیش» (خبر)
 معرفی رایزنی فرهنگی ايران در نشریه «تسوکوری بیتو» ژاپن (خبر)
 مطالعات ایران‌شناسی در ژاپن نشان‌دهنده علاقمندی فرهنگی دو ملت است (خبر)
 بازدید رایزن فرهنگی ایران از دانشگاه تنری ژاپن (خبر)
 گفت‌وگوهای ديني اسلام و شينتو در ژاپن برگزار مي‌شود (خبر)
 آغاز یازدهمین دوره آموزش زبان فارسی در ژاپن (خبر)
 تأكيد بر همکاری‌های حوزه کودک و نوجوانان ايران و ژاپن (خبر)
 پخش گزارش همایش بین‌المللی «مانگای اسلامی» در رادیو و تلویزیون ژاپن (خبر)
 جشن شبي با ايرانيان در توکیو برگزار شد (خبر)
 پخش برنامه با موضوع مانگای اسلامی از شبکه تلویزیون ملی ژاپن (خبر)
 برگزاری سومین نشست «شعر ایران و ژاپن» در توکیو (خبر)
 دوره دهم آموزش زبان فارسی در ژاپن به پایان رسید (خبر)
 ضرورت توسعه همکاری‌های فرهنگی ـ هنری بین ایران و ژاپن (خبر)
 دوره آموزش غذای ایرانی در توكيو برگزار شد (خبر)
 انجمن دوستی ژاپن و ایران به دنبال توسعه همكاري با رايزني فرهنگي ايران (خبر)
 تأكيد مؤسسه «هیپو» ژاپن براي همكاري با ايران در زمينه آموزش كودك و نوجوان (خبر)
 نشست‌‌های تخصصی روابط فرهنگی ایران و ژاپن برگزار می‌شود (خبر)
 نشست «معرفی فرهنگ و تمدن اسلامی ـ ایرانی» در ژاپن برگزار شد (خبر)
 اولین همایش بین‌المللی مانگای اسلامی در ژاپن برگزار شد (خبر)
 بازدید رایزن فرهنگی ایران از آرامگاه اولین مترجم قرآن به زبان ژاپنی (خبر)
 مسابقه مفاهیم قرآنی در ژاپن برگزار مي‌شود (خبر)
 امضای برنامه مبادلات فرهنگی بین ایران و ژاپن (خبر)
 برگزاري نشست تخصصی «از عاشورا تا اربعین» در ژاپن + گزارش تصويري (خبر)
 بررسی زمینه‌های همکاری مشترک فرهنگی بین ایران و ژاپن (خبر)
 برپايي غرفه صنایع دستی و اقلام فرهنگی ایران در ژاپن (خبر)
 شركت ايران در جشنواره جهانی ژاپن 2018 (خبر)
 مراسم عزاداری امام حسین (ع) در ژاپن برگزار شد (خبر)
 پایان نهمین دوره آموزش زبان فارسی در ژاپن (خبر)
 نمایش صنایع دستی و اقلام فرهنگی ایران در ژاپن (خبر)
 برگزاری نشست «شناخت مهدویت و انتظار» در اوگاندا (خبر)
 سفر رايزن فرهنگی ايران به شهر طرابلس لبنان (خبر)
 نشست شورای علمی مسابقه «انتظار» در جمهوری آذربایجان (خبر)
 نشست «حافظ و گوته: سفر میان شرق و غرب» در ایتالیا (خبر)
 پخش مجدد سریال «یوسف پیامبر(ع)» در تونس (خبر)
 معاون فرهنگی رادیو و تلویزیون بوسنی عازم ایران شد (خبر)
 توافق ایران و قزاقستان بر گسترش همکاری‌های دانشگاهی (خبر)
 انتشار مجموعه مقالات سومین دور گفت‌وگوهای فرهنگی ایران و ایتالیا (خبر)
 معرفی دستاوردهای فرهنگی ایران در عمان (خبر)
 خواهان تداوم همکاری‌های فرهنگی با ایران هستیم (خبر)
 بزرگداشت اعیاد شعبانیه در فیلیپین (خبر)
 شرکت قاری ایرانی در مسابقات بین‎المللی قرآن مالزی (خبر)
 تقدیر از رایزنی فرهنگی ایران در اوگاندا (خبر)
 توسعه آموزش زبان فارسی در دانشگاه آرابایف قرقیزستان (خبر)
 اتحادیه ناشران روسیه خواستار حضور در بازار نشر ايران شد (خبر)
 سي‌وپنجمین نمايشگاه بين‌المللي كتاب تونس به كار خود پايان داد (خبر)
 تأکید بر تداوم همکاری‌های علمی ـ دانشگاهی بین ایران و افغانستان (خبر)
 آغاز نخستین دوره آموزش قالی بافی در اتیوپی (خبر)
 مركز «نیروئی» يونان خواستار توسعه روابط فرهنگي با ايران شد (خبر)
 جشن اعیاد شعبانیه در مسجد والده خان استانبول (خبر)
 تکریم و تجلیل از خانواده معظم شهداء و جانبازان در نخجوان (خبر)
 جشن نوروز در ايرلند (خبر)
 جشن نوروز در پرتغال (خبر)
 سومین سمینار ادبی بین‌المللی «کانتر پوینت بلگراد» برگزار مي‌شود (خبر)
 اشتیاق جوانان ترکيه برای سفر به ایران (خبر)
 جشن اعياد شعبانيه در دهلي‌نو برگزار شد (خبر)
 آغاز ترم بهاره آموزش فارسي در تفليس (خبر)
 بزرگداشت میلاد امام حسین(ع)، حضرت ابوالفضل(ع) و امام سجاد(ع) در کابل (خبر)
 مسابقه شعر «انتظار» در باکو برگزار می‌شود (خبر)
 آغاز دوره بهاره آموزش زبان فارسی در دمشق (خبر)
 جشن اعياد شعبانيه در اوگاندا (خبر)
 مجذوب بخش اساطیری شاهنامه‌ام/ ساخت اثری بر اساس سیمرغ عطار (خبر)
 جشن عید نوروز در دانشکده دولتی تاون شیپ لاهور (خبر)
 شروع دوره بهار آموزش زبان فارسی در عشق‌آباد (خبر)
 ايران و تركمنستان «هزاره ابوسعيد ابوالخير» را برگزار مي‌كنند (خبر)
 دیدار معاون فرهنگی وزیر ارشاد با رایزن فرهنگی سابق ایتالیا در ایران (خبر)
 هفته فرهنگي ايران در واتيكان برگزار مي‌شود (خبر)
 بزرگداشت اعیاد شعبانیه در اتیوپی (خبر)
 برگزاری جشن مبعث در مانيل (خبر)
 افتتاح پانزدهمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب کربلا (خبر)
 همکاری ایران و فیلیپین در حوزه نمایشگاه خوشنویسی قرآن (خبر)
 انتشار نسخه دیجیتال مجموعه مقالات سومین دور گفت‌وگوهای فرهنگی ایران و ایتالیا (خبر)
 بازدید رایزن فرهنگی ایران از دفتر منطقه‌ای خبرگزاری فارس در بیشکک (خبر)
 برگزاري مراسم بزرگداشت اعیاد شعبانیه در بنگلادش (خبر)
 معرفی جاذبه‌های گردشگری ایران در رسانه سريلانكايي (خبر)
 بررسی وضعیت آموزش زبان فارسی در قرقیزستان (خبر)
 بازدید رایزن فرهنگی ایران از مرکز آموزش‌های فنی ـ حرفه‌ای اتیوپی (خبر)
 رايزني فرهنگي ايران در برنامه جشن «هفته فرهنگی» زيمبابوه مشاركت مي‌كند (خبر)
 نشر مقاله «جشن مبعث در ایران» در سريلانكا (خبر)
 بررسی روابط فرهنگی ایران و روسیه در مسکو (خبر)
 معرفی مکتوبات فرهنگی ایران در سی‌ونهمین نمایشگاه کتاب پاریس (خبر)
 برگزاري چهارمین هفته فیلم ایران در صربستان (خبر)
 مراسم ویژه ولادت حضرت علی(ع) در اوگاندا (خبر)
 برگزاری جشن نوروز در بمبئي با نواي موسيقي خراساني (خبر)
 برگزاری جشن نوروز در شهر پوناي هند (خبر)
 کاشت درخت دوستی در مسجد کبود ایروان (خبر)
 موفقیت گروه موسیقی رایزنی فرهنگی ایران در جشنواره موسیقی جوانان ارمنستان (خبر)
 ارایه مقالات ایران‌شناسان در مؤسسه مطالعات زبان و فرهنگ آسیا و آفریقا (خبر)
 دیدار رایزن فرهنگی ایران با قاری فیلیپین (خبر)
 جشن عید مبعث پیامبر گرامی اسلام در کابل (خبر)
 جشن عيد مبعث در زيمبابوه (خبر)
 اعطای لوح تقدیر به رایزنی فرهنگی ایران در داکا (خبر)
 شماره جدید فصلنامه «پرلا» منتشر شد (خبر)
 برگزاری جشنواره غذاهای سنتی و هنرهای دستی ایرانی در مالزی (خبر)
 آغاز به کار سیزدهمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب مالزی 2019 (خبر)
 جشن عید مبعث در آتن (خبر)
 اهداي کتب شیعه‌شناسی به استاد فلسفه دانشگاه دولتی و فیلیپین (خبر)
 برگزاری نشست «نوروز در فرهنگ ایرانی» در اندونزی (خبر)
 بازدید نماینده فرهنگی ایران در تونس از کلاس‌های آموزش خط نستعلیق (خبر)
 بازدید رایزن فرهنگی ایران از موزه ملی غنا (خبر)
 جشن نوروز در دانشگاه اوراسیا (خبر)
 اهداي كتاب از سوي وابستگي فرهنگي ايران به کتابخانه‌های شهر استانبول (خبر)
 تأكيد بر تبادل فرهنگی و هنری شهرهای کوالالامپور، تهران و اصفهان (خبر)
 سمينار ارزش‌های انسانی میان ادیان و مکاتب فکری هند (خبر)
 هفدهمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب بانکوک گشایش یافت (خبر)
 «کباب غاز» جمالزاده به زبان قزاقی ترجمه شد (خبر)
 برگزاري جشن نوروز 98 در پیشاور پاكستان (خبر)
 برگزاری آزمون کامپیوتر در خانه فرهنگ شهریار رایزنی فرهنگی ایران در باکو (خبر)
 افتتاح نمایشگاه «راه ابریشم» در بیشکک (خبر)
 فدراسيون بانوان اندونزي به دنبال بهره‌مندي از ظرفیت بانوان ایراني (خبر)
 توسعه همكاري‌هاي رايزني فرهنگي ايران با راديو اندونزي (خبر)
 کتاب «اعیاد الایرانیه» در تونس رونمايي شد (خبر)
 برگزاري نشست «گرایشات معماری معاصر ایران» در ایتالیا (خبر)
 انتشار مقاله «جشن نوروز و سال نوی ایرانیان» در روزنامه «سوپ» پاكستان (خبر)
 جشن بزرگ عید مبعث در اوگاندا (خبر)
 انتشار مقاله «جمهوری اسلامی قادر به شکست هر دشمنی است» در سريلانكا (خبر)
 شبكه چندرسانه‌ای «ترک ائل» قرقیزستان فعاليت‌هاي رايزني فرهنگي ايران را پوشش مي‌دهد (خبر)
 نمایشگاه بین‌المللی هنرهای تجسمی در عمان (خبر)
 نهال انقلاب در چهلمین سال پیروزی مستحکم‌تر شد (خبر)
 مشارکت هنرمندان صنایع دستی ایران در نمایشگاه‌های روسیه (خبر)
 بازدید رایزن فرهنگی ایران از مرکز ایرا‌‌ن‌شناسی فردوسی كتابخانه ملي قرقیزستان (خبر)
 چهارمین هفته فیلم ایران در بوسنی‌وهرزگوین با نمایش «بادیگارد» افتتاح شد (خبر)
 برگزاری نمایشگاه عکس «ایران؛ انقلاب» در پاریس (خبر)
 برگزاری کارگاه خط نستعلیق در تونس (خبر)
رونق توليد

 

گزارش تصويري
 • دیدار هیأت وزارت فرهنگ افغانستان با معاون سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی
  هیأتی از وزارت فرهنگ و اطلاعات افغانستان با عباس خامه‌يار، معاون توسعه روابط فرهنگی بین‌المللی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی دیدار کردند.

 • حضور سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی در نمایشگاه ۴۰ ساله دستاورد‌های انقلاب
  سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی در نمایشگاه ۴۰ ساله دستاورد‌های انقلاب اسلامی در باغ موزه دفاع مقدس به ارایه دستاوردهای فرهنگی انقلاب می‌پردازد.

 • برگزاری همایش «همبستگی معنوی ادیان برای سربلندی ایران»
  همایش «همبستگی معنوی ادیان برای سربلندی ایران» (24 دی‌ماه) با حضور و سخنرانی شخصیت‌های دینی و فرهنگی کشورمان در حسینیه الزهرا(س) سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی برگزار شد.

 • نخستين دور گفت‌وگوي ديني ايران و فرانسه برگزار شد
  نخستين دور گفت‌وگوي ديني ايران و فرانسه با موضوع «جايگاه محيط زيست در اسلام و مسيحيت كاتوليك» امروز دوشنبه 17 دي‌ماه با حضور انديشمندان مسلمان و مسيحي دو كشور برگزار شد.

 • دیدار رییس سازمان دیانت ترکیه با ابراهیمی‌ترکمان
  علی ارباش، رییس سازمان دیانت ترکیه (10 آذرماه) در رأس هیأتی ضمن حضور در سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی با ابوذر ابراهیمی‌ترکمان، رییس این سازمان دیدار و گفت‌وگو کرد.