English|عربي
صفحه اصلي|اروپا - آمريكا|آفريقا - عربي|آسيا - اقيانوسيه|اخبار سازمان|پيوندها|آشنایی با سازمان
يکشنبه ٢٦ خرداد ١٣٩٨


  چاپ        ارسال به دوست

جشن نوروز ايراني در توكيو برگزار شد؛

آواي موسيقي كرمانشاهي در ژاپن

در هفته موسیقی سنتی ایرانی در ژاپن و در شهرداری میناتاکو، گروه «تنبورنوازان بیستون» کرمانشاه به اجرای برنامه پرداخت.

به گزارش روابط عمومي سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي، ویژه‌برنامه هفته موسیقی سنتی ایرانی در سرزمین آفتاب با همکاری اداره‌کل همکاری‌های فرهنگی و ایرانیان خارج از کشور سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و از سوی رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در ژاپن، به مناسبت ایام نوروز و نودمین سال آغاز روابط رسمی ایران و ژاپن، به اجرا درآمد.

با همکاری سفارت کشورمان در ژاپن، اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه، موزه ملی توکیو، دانشگاه یوکوهاما، رادیو و تلویزیون ملی ژاپن (NHK) و شهرداری میناتاکو برنامه‌های متنوع فرهنگی با حضور ایرانیان مقیم، دانشجویان و علاقمندان ژاپنی به اجرا درآمد که مورد استقبال قرار گرفت.

در ادامه برنامه‌های پیش‌بینی شده، روز چهارشنبه 29 اسفندماه، کنسرت موسیقی سنتی ایرانی توسط گروه سنتی «تنبورنوازان بیستون» کرمانشاه در سالن کنسرت شهرداری میناتاکو از مهم‌ترین مناطق شهرداری توکیو با حضور تعداد زیادی از علاقمندان ژاپنی برگزار شد.

حسين دیوسالار، رایزن فرهنگی کشورمان در ابتدای این برنامه طی سخنان کوتاهی ضمن تقدیر و تشکر از همکاری شهرداری میناتاکو به همزمانی اجرای این برنامه با نودمین سال آغاز روابط رسمی دو کشور بزرگ ایران و ژاپن اشاره کرد و گفت: دو کشور بزرگ ایران و ژاپن بیش از 1400 سال روابط تاریخی و فرهنگی را تجربه می‌کنند و بسیار خرسندیم همزمان با نودمین سال آغاز روابط رسمی دو کشور، شاهد اجرای برنامه موسیقی سنتی ایرانی در سرزمین آفتاب تابان هستیم و امیدواریم شاهد رشد و توسعه روزافزون روابط فیمابین به ویژه در زمینه‌های فرهنگی باشیم.

وی سپس با اشاره به حضور گروه موسیقی سنتی تنبورنوازان بیستون کرمانشاه شامل هنرمندان برجسته و شایسته کشورمان در ژاپن و اجرای برنامه‌های متنوع، اظهار امیدواری کرد که این برنامه‌ها بتواند زمینه شناخت بیشتری را میان دو ملت بزرگ فراهم كند.

در این برنامه که با همکاری بخش بین‌الملل شهرداری میناتاکو از مهم‌ترین مناطق شهرداری برگزار شد، جمعی از مخاطبان ژاپنی حضور داشتند و گروه موسیقی سنتی اعزامی در دو قسمت جداگانه به اجرای برنامه پرداخت که بسیار مورد استقبال قرار گرفت.

در این برنامه نیز مُهر ویژه نوروز به همراه کارت‌های تصویری در معرفی ایران، بروشورهای تبلیغاتی، راهنمای سفر به ایران، نشریه تخصصی ایران به زبان ژاپنی و ... در اختیار مخلطبان و میهمانان قرار گرفت.

گروه موسیقی سنتی «تنبورنوازان بیستون» کرمانشاه با حضور هنرمندان برجسته کشورمان بهزاد مرادی، جمشید عزیزخانی، عبدالعارف روستائی و علیرضا صنعتی، به منظور اجرای برنامه‌های متنوع از جمله ویژه برنامه نوروز برای ایرانیان و دانشجویان ایرانی در موزه ملی ژاپن، برپایی برنامه موسیقی و کارگاه آموزشی در دانشگاه یوکوهاما، اجرای کنسرت موسیقی ویژه سفرای مقیم و شخصیت‌های فرهنگی ژاپنی در محل سفارت کشورمان در ژاپن، برگزاری موسیقی سنتی در شهرداری میناتاکو یکی از مهم‌ترین مناطق شهرداری توکیو و ضبط برنامه در رادیو و تلویزیون ملی ژاپن (NHK) از سوی اداره‌کل همکاری‌های فرهنگی و ایرانیان خارج از کشور سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی به ژاپن سفر كرده و به اجرای برنامه پرداختند.

اجراي برنامه در مراسم ویژه سفارت ایران

ویژه‌برنامه هفته موسیقی سنتی ایرانی در سرزمین آفتاب با همکاری اداره‌کل همکاری‌های فرهنگی و ایرانیان خارج از کشور سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و از سوی رایزنی فرهنگی ایران در ژاپن به مناسبت ایام نوروز و نودمین سال آغاز روابط رسمی ایران و ژاپن، به اجرا درآمد.

در ادامه برنامه‌های پیش‌بینی شده و به مناسبت ولادت حضرت علی(ع) و همچنین نوروز 98 از سوی سفارت کشورمان در ژاپن نیز ویژه‌برنامه‌ای با حضور رحمانی‌موحد، سفیر جمهوری اسلامی ایران در توکیو، جمعی از سفرای مقیم، برخی دیپلمات‌ها و مسئولین فرهنگی سفارتخانه‌های مقیم، جمعی از مقامات ژاپنی و برخی از ایرانیان روز چهارشنبه 29 اسفندماه در سالن فردوسی سفارت جمهوری اسلامی ایران در توکیو برگزار شد.

در ابتدای این برنامه، مجری به نمایندگی از سوی سفیر ضمن خوشامد گویی به حضار، به معرفی نوروز و گروه موسیقی سنتی «تنبورنوازان بیستون» کرمانشاه پرداخت و پس از آن نیز فیلم مختصری در خصوص آيین نوروزی که به معرفی سال نو و بزرگداشت آن توسط کشورهای ایران و آسیای میانه می‌پرداخت، پخش شد.

در بخش دیگر این ویژه برنامه، گروه موسیقی «تنبورنوازان بیستون» کرمانشاه به اجرای قطعاتی از موسیقی سنتی ایران پرداختند که با استقبال شرکت‌ کنندگان مواجه شد.

رایزنی فرهنگی ایران در ژاپن نیز در حاشیه این برنامه ضمن برپایی نمایشگاه صنایع دستی و اقلام فرهنگی، نسبت به توزیع بروشور تبلیغاتی برای نودمین سال اقدام كرد و به معرفي فرهنگ و تمدن ايراني و نيز سابقه تاريخي روابط دو كشور ايران و ژاپن پرداخت.

اجرای موسیقی سنتی ایرانی در رادیو و تلویزیون ملی ژاپن

همچنين با همکاری رادیو و تلویزیون ملی ژاپن (NHK) روز سه‌شنبه 28 اسفندماه، گروه موسیقی سنتی «تنبورنوازان بیستون» کرمانشاه با حضور در استودیو پارک «ان اچ کی»، ضمن مصاحبه در خصوص اهداف سفر و حضور در ژاپن به اجرای برنامه موسیقی سنتی پرداختند تا پس از ضبط در قابل ویژه برنامه این رسانه پخش شود

استودیو پارک رادیو و تلویزیون ملی ژاپن مجموعه‌ای است که با تعبیه استودیوهای شیشه‌ای امکان حضور مخاطبان و مراجعه‌کنندگان به مجموعه را فراهم می‌كند که در زمان ضبط برنامه نیز با حضور تعداد قابل توجهی از علاقمندان ژاپنی بر جذابیت این برنامه افزوده شد.

در پایان ضبط برنامه نیز حسین دیوسالار، رایزن فرهنگی اسران و یوکی ساکاگامی، ريیس بخش بین‌الملل رادیو و تلویزیون «ان اچ کی» که مدیریت 17 زبان شبکه را به عهده دارد در خصوص همکاری و اجرای برنامه‌های مشابه گفت‌وگو كردند و لوح تقدیر و هدایایی هم از سوی «ان اچ کی» به هنرمندان گروه موسيقي ايراني اهدا شد.

برگزاري جشن ویژه نوروزی در موزه ملی توکیو

خبر ديگر از ژاپن اينكه؛ به مناسبت آغاز سال جدید، مراسم نوروز ایرانی در ژاپن و با هنرنمایی گروه موسیقی سنتی ایرانی «تنبورنوازان بیستون» کرمانشاه، روز پنجشنبه اول فروردین ماه از سوی رایزنی فرهنگی ایران در محل موزه ملی توکیو با حضور تعداد زیادی از ایرانیان مقیم، دانشجویان و علاقمندان ژاپنی برگزار شد.

این برنامه با پخش نماهنگی از تلاوت قرآن مجید، سرود ملی، دعای تحویل سال آغاز و در ادامه کلیپی در ارتباط با حلول سال نو پخش و پیام‌های نوروزی مقام معظم رهبری(مدظله العالی) و ریاست جمهوری پخش شد.

در بخش دیگری از برنامه رحمانی‌موحد، سفیر ایران در ژاپن طی سخنانی ضمن شادباش و تبریک سال جدید به همه ایرانیان و میهمانان این برنامه و آرزوی توفیق و سربلندی برای همه ملت بزرگ ایران، در خصوص نوروز، روابط ایران و ژاپن، نودمین سال روابط دو کشور و بهار طبیعت به عنوان یکی از زمینه‌های مشترک فرهنگی دو کشور مطالبی را ارايه و از هماهنگی و اقدامات رایزنی در خصوص اجرای برنامه‌های متنوع موسیقی سنتی ایرانی در ژاپن تقدیر کرد.

حسين دیوسالار، رایزن فرهنگی کشورمان هم طی سخنانی ضمن خیر مقدم و تبریک سال جدید، گزارشی از فعالیت‌های انجام شده ارايه داد و با اشاره به حمایت‌های سفارت کشورمان در ژاپن، اداره‌کل همکاری‌های فرهنگی و امور ایرانیان خارج از کشور سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و اداره‌کل ارشاد استان کرمانشاه، از همکاری‌هاي آنان تقدیر كرد.

پخش فیلم کوتاهی در خصوص معرفی نوروز ایرانی که از سوی رایزنی فرهنگی ايران به صورت زیرنویس ژاپنی ترجمه و تهیه شده بود، بخش دیگری از این برنامه را شامل شد تا علاقمندان ژاپنی شرکت‌کننده در برنامه نیز با فرهنگ زیبای ایرانی آشنا شوند و در ادامه نیز کلیبپ تهیه شده با عنوان ایران در سالی که گذشت که مروری کوتاه بر مهم‌ترین موضوعات سال 1397 داشت به نمایش درآمد.

حضور گروه موسیقی سنتی «تنبورنوازان بیستون» کرمانشاه همزمان با اجرای سورنا و دهل برای آغاز سال جدید در میان میهمانان نیز بخش دیگری از برنامه بود که با تشویق حضار همراه شد و بر جذابیت برنامه افزود و پس از معرفی اعضای گروه، موسیقی سنتی ایرانی در دو بخش جداگانه به اجرا درآمد که بسیار مورد استقبال قرار گرفت؛ ضمن آن که پیش از این اشعار مورد استفاده گروه دریافت و به زبان ژاپنی ترجمه و در نمایشگرها همزمان با اجرای برنامه پخش شد تا علاقمندان ژاپنی شرکت‌کننده بتوانند تا حدود زیادی با اشعار و سرودهای زیبای ایرانی هم آشنا شوند و همزمان نیز تصاویری متحرک از طبیعت و آثار مهم و تاریخی ایران نیز به نمایش درآمد.

یکی ديگر از برنامه‌های رایزنی فرهنگی در این مناسبت رونمایی از پایگاه و سایت ژاپنی ویژه نشریه تخصصی «ایران» به نشاني kokoroiran.com بود که با حضور سفیر و رایزن فرهنگی کشورمان انجام و نماهنگ ویژه افتتاح سایت نیز به طور همزمان پخش و بهره‌برداری از این پایگاه به زبان ژاپنی به صورت رسمی آغاز شد.

همچنین در این برنامه مُهر ویژه نوروز به همراه کارت‌های تصویری در معرفی ایران نیز در بخش ورودی سالن تعبیه شده بود که توسط میهمانان مهر شد؛ ضمن آنکه تقویم‌های دیواری، بروشورهای تبلیغاتی، راهنمای سفر به ایران، نشریه تخصصی ایران به زبان «ژاپنی» نیز برای بهره‌برداری میهمانان از سوی رایزنی فرهنگی در اختیار آنان قرار گرفت.

در پایان برنامه نیز تعداد زیادی از میهمانان با حضور در کنار سفره هفت‌سین تهیه نوروزی رایزنی فرهنگی، نسبت به تصویربرداری اقدام كردند.

انتهاي پيام/ش


١٠:٢٦ - 1398/01/05    /    شماره : ٧٢٥٧٢١    /    تعداد نمایش : ٢٦٥


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
اخبار مرتبط
 برگزاري نخستین نوروزگاه مشترک فرهنگی ایران و ترکمنستان در باجگیران + گزارش تصويري (خبر)
 جشن نوروز ايراني همراه با موسيقي ايراني در بلغارستان (خبر)
 جشن نوروز 1398 در تركمنستان (خبر)
 نخستين نوروزگاه مشترک ایران و ترکمنستان در باجگیران (خبر)
 برگزاري جشن‌هاي نوروزي در تايلند (خبر)
 برگزاری جشن نوروز با حضور فرهیختگان فیلیپینی در مانیل (خبر)
 نواي موسيقي ايراني در شب نوروزي شهر پلوديف بلغارستان (خبر)
 برپایی نمایشگاه ظرفیت‌های گردشگری و صنایع دستی ایران در دهلی‌نو (خبر)
 برگزاري جشنواره نوروز در دانشگاه نظربایف قزاقستان (خبر)
 جشن نوروز در قزاقستان برگزار شد (خبر)
 دیدار نوروزی ایرانیان در مانیل (خبر)
 برگزاری مراسم عید نوروز باستانی در سوئد (خبر)
 جشن نوروز در سلیمانیه عراق (خبر)
 فارسي‌آموزان مدارس تفليس آمدن نوروز 1398 را جشن گرفتند (خبر)
 برگزاري مراسم نوروز در جاکارتا (خبر)
 تغییر، تحرک و تحول، درس بزرگ نوروز (خبر)
 دوازدهمین سال برگزاری برنامه نوروز مشترک در آلمان (خبر)
 استقبال یونانیان از «همنوازان تاج» در آتن (خبر)
 جشن نوروزي اصحاب فرهنگ و هنر روسيه (خبر)
 برگزاری جشن نوروز در عمان (خبر)
 برپايي جشن «عید در عید» در مالزی (خبر)
 برگزاری مراسم سال نو در مرکز فرهنگی ايران در بغداد (خبر)
 جولان نوروزی «جایلان» در ترکمنستان + گزارش تصويري (خبر)
 جشن نوروز در اسلام‌آباد برگزار شد (خبر)
 جشن نوروز در تاشكند برگزار شد (خبر)
 جشن نوروز در رم برگزار شد (خبر)
 برگزاری مراسم نوروزی در ارمنستان (خبر)
 برگزاری جشن نوروز 1398 در صربستان (خبر)
 برگزاری مراسم سال جدید و عید نوروز در بغداد (خبر)
 جشن نوروز ايرانيان در بلاروس (خبر)
 جشن نوروز ايرانيان در قرقيزستان (خبر)
 برگزاری جشن «روز جهانی نوروز» در سریلانکا (خبر)
 برگزاري جشن نوروز در پکن (خبر)
 برگزاری مراسم «نوروز، میراث مشترک» در آنکارا (خبر)
 جشن ميلاد امام علي(ع) و نوروز 1398 در بنگلادش (خبر)
 مراسم جشن نوروز در گرجستان برگزار شد (خبر)
 برگزاری جشن نوروز در مدرسه بین‌الملل شهر آستانه (خبر)
 برگزاری جشن نوروز در عشق‌آباد، مرو و ترکمن‌آباد (خبر)
 چهارمین هفته فیلم ایران در سارایوو برگزار می‌شود (خبر)
 طنين نوای موسیقی ایرانی در «جشنواره نوروز» دانشگاه دولتی باکو (خبر)
 جشن نوروز باستاني با اجراي موسيقي ايراني در بلغارستان (خبر)
 برگزاری اولین دور گفت‌وگوهای فرهنگی بین ایران و ژاپن (خبر)
 نودمین سالگرد آغاز روابط سیاسی بین ایران و ژاپن نقطه عطفی در روابط فرهنگی است (خبر)
 کتاب آثار هفدهمین جشنواره جهانی هنر ناتوانان جسمي 2018 ژاپن منتشر شد (خبر)
 پایان یازدهمین دوره آموزش زبان فارسی در ژاپن (خبر)
 انتشار کتاب «کشور سخن، من و ایران» در ژاپن (خبر)
 جشن سال نوي بنگالی در مدرسه بین‌المللی ایران (خبر)
 جشن نوروز 98 در سراسر جهان برگزار شد (خبر)
 استقبال از بهار در جشن نوروز ایرانی و سال نوي بنگالی (خبر)
 برگزاری دومین نشست گفت‌وگوی دینی ایران و ژاپن در تهران (خبر)
 مجله «مطالعات ایران‌شناسی» در ژاپن منتشر شد (خبر)
 برگزاری مراسم جشن نوروز در لاذقیه سوريه (خبر)
 نوروز باستانی در کشور نروژ گرامي داشته شد (خبر)
 حامیان معنوی رایزنی فرهنگي ايران در فيليپين تجلیل شدند (خبر)
 جشن نوروز در شهر بنگلور (خبر)
 اجراي گروه هنري ايراني در برنامه‌هاي نوروزي شهرداري مسكو (خبر)
 انتشار يادداشتي با موضوع گفت‌وگوی دینی اسلام و شينتو در ژاپن (خبر)
 جشن نوروز در تاشکند (خبر)
 برپایی نمایشگاه عکس «ایران، سرزمین عشق ناب» در ژاپن (خبر)
 اجراي موسيقي اصيل ايراني در لبنان (خبر)
 برگزاری نشست نوروزی در تونس (خبر)
 برگزاري جشن نوروز ايراني در دهلي‌نو (خبر)
 برگزاری جشن عید نوروز در دانشگاه داکا (خبر)
 برگزاری جشن نوروزی در غنا (خبر)
 برگزاری جشنواره «نوروز، بهار صلح و دوستی» در باکو (خبر)
 برگزاری نمایشگاه فرهنگی «نوروز» در حیدرآباد پاکستان (خبر)
 بلغارها به تماشای جشن نوروز نشستند (خبر)
 برگزاري مراسم نوروز در کرسی زبان فارسی دانشگاه ایروان (خبر)
 جشن نوروز در مرکز آموزش زبان فارسی استانبول برگزار شد (خبر)
 جشن نوروز در «دانشگاه دولتی جاواخیشویلی تفلیس» گرجستان (خبر)
 جشن نوروز در سارايوو برگزار شد (خبر)
 تشریح رسوم نوروزي ایرانیان در شبكه‌هاي تلويزيوني افغانستان (خبر)
 برگزاری جشن نوروز در دانشگاه استانبول (خبر)
 جشن میلاد امام علی(ع) در زيمبابوه (خبر)
 برگزاري جشن نوروز در دانشگاه ملي زبان‌هاي نوين اسلام‌آباد (خبر)
 آموزش موسیقی سنتی ایرانی در ژاپن (خبر)
 نمایشگاه «ایران، سرزمین شعر و افسانه: کتاب‌های کودکان ایرانی» افتتاح شد (خبر)
 مشاركت هنرمندان برجسته تركمنستان در جشن نوروزي كيش (خبر)
 انتشار شماره دوم نشریه «ایران» در توكيو (خبر)
 آغاز نوروز ایرانی با نواي موسيقي ايراني در ژاپن (خبر)
 جشن روز جهاني نوروز در دانشگاه نومل اسلام‌آباد برگزار مي‌شود (خبر)
 نمايش مستند «براي آزادی» در توكيو (خبر)
 اعزام هنرمندان جمهوری آذربایجان به جشنواره نوروزی «کیش» (خبر)
 معرفی رایزنی فرهنگی ايران در نشریه «تسوکوری بیتو» ژاپن (خبر)
 مطالعات ایران‌شناسی در ژاپن نشان‌دهنده علاقمندی فرهنگی دو ملت است (خبر)
 بازدید رایزن فرهنگی ایران از دانشگاه تنری ژاپن (خبر)
 گفت‌وگوهای ديني اسلام و شينتو در ژاپن برگزار مي‌شود (خبر)
 آغاز یازدهمین دوره آموزش زبان فارسی در ژاپن (خبر)
 تأكيد بر همکاری‌های حوزه کودک و نوجوانان ايران و ژاپن (خبر)
 پخش گزارش همایش بین‌المللی «مانگای اسلامی» در رادیو و تلویزیون ژاپن (خبر)
 جشن شبي با ايرانيان در توکیو برگزار شد (خبر)
 پخش برنامه با موضوع مانگای اسلامی از شبکه تلویزیون ملی ژاپن (خبر)
 برگزاری سومین نشست «شعر ایران و ژاپن» در توکیو (خبر)
 دوره دهم آموزش زبان فارسی در ژاپن به پایان رسید (خبر)
 ضرورت توسعه همکاری‌های فرهنگی ـ هنری بین ایران و ژاپن (خبر)
 دوره آموزش غذای ایرانی در توكيو برگزار شد (خبر)
 انجمن دوستی ژاپن و ایران به دنبال توسعه همكاري با رايزني فرهنگي ايران (خبر)
 تأكيد مؤسسه «هیپو» ژاپن براي همكاري با ايران در زمينه آموزش كودك و نوجوان (خبر)
 نشست‌‌های تخصصی روابط فرهنگی ایران و ژاپن برگزار می‌شود (خبر)
 نشست «معرفی فرهنگ و تمدن اسلامی ـ ایرانی» در ژاپن برگزار شد (خبر)
 اولین همایش بین‌المللی مانگای اسلامی در ژاپن برگزار شد (خبر)
 بازدید رایزن فرهنگی ایران از آرامگاه اولین مترجم قرآن به زبان ژاپنی (خبر)
 مسابقه مفاهیم قرآنی در ژاپن برگزار مي‌شود (خبر)
 امضای برنامه مبادلات فرهنگی بین ایران و ژاپن (خبر)
 برگزاري نشست تخصصی «از عاشورا تا اربعین» در ژاپن + گزارش تصويري (خبر)
 بررسی زمینه‌های همکاری مشترک فرهنگی بین ایران و ژاپن (خبر)
 برپايي غرفه صنایع دستی و اقلام فرهنگی ایران در ژاپن (خبر)
 شركت ايران در جشنواره جهانی ژاپن 2018 (خبر)
 مراسم عزاداری امام حسین (ع) در ژاپن برگزار شد (خبر)
 پایان نهمین دوره آموزش زبان فارسی در ژاپن (خبر)
 نمایش صنایع دستی و اقلام فرهنگی ایران در ژاپن (خبر)
 حضور هنرمند پاكستانی در جشنواره بين‌المللی بانوان هنرمند تبریز (خبر)
 هفته فرهنگی ترکمنستان در ایران گامی در مسیر تقویت مناسبات فرهنگی است (خبر)
 هفته فرهنگی ترکمنستان در ایران افتتاح می‌شود/ شرکت 50 هنرمند ترکمنی (خبر)
 گسترش روابط علمی و فرهنگی بين ايران و پاكستان (خبر)
 هفته فرهنگی ترکمنستان در ایران برگزار می‌شود (خبر)
 دیدار سفیر ترکمنستان در تهران با رییس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی (خبر)
 اعلام برنامه‌های هفته فرهنگی ترکمنستان در ایران (خبر)
 ایرانیان دوستی صادق، حقیقی و وفادار هستند (خبر)
 حضور وابسته فرهنگی ایران در مراسم یادبود آیت‌الله العظمی محقق کابلی (خبر)
 گزارش برنامه دومین هفته فیلم ایران در ژاپن منتشر شد (خبر)
 جشنواره فیلم و نمایشگاه فرهنگی ـ هنری ایران در آتن افتتاح شد (خبر)
 تجهیز مسجد امام رضا(ع) بولاکان (خبر)
 انتشار مقاله «امام خمینی(ره)» در نیجریه (خبر)
 انتشار مقاله «امام خمینی(ره) نماد مقاومت پس از سی سال» در زیمبابوه (خبر)
 توسعه همکاری‌های رسانه‌ای بین ایران و یونان (خبر)
 مصاحبه وابسته فرهنگی ایران با شبکه تلویزیونی «وش» پاکستان (خبر)
 توسعه همکاری‌های هنر مدرن بین ایران و ژاپن (خبر)
 کتاب «ژاپن‌شناسی در ایران» منتشر شد (خبر)
 دیدار رایزن فرهنگی ایران با رؤسای دانشکده‌های دانشگاه چین (خبر)
 مراسم «روز جهانی قدس» در خارج از کشور برگزار شد (خبر)
 آغاز هفته فیلم اروپایی در تهران (خبر)
 «شیخ احمد قمی» افتخار مشترک فرهنگی ایران و تایلند است (خبر)
 فیلم مستند «مهرآباد ـ ناریتا» در ژاپن رونمایی شد (خبر)
 بازدید رایزن فرهنگی ایران از کتابخانه ملی نیجریه (خبر)
 حضور رایزن فرهنگی ایران در آیین بزرگداشت سالگرد تأسیس معبد بودایی‌های مانیل (خبر)
 کتاب «نگاهی به تاریخ اشغال فلسطین» در افغانستان منتشر شد (خبر)
 آموزش قرآن کریم در فیلیپین (خبر)
 «روزهای فرهنگی ایران» در گرجستان برگزار شد (خبر)
 نمایش فرهنگ و هنر ایرانی در نمایشگاه «جادوی شرق» بلغارستان (خبر)
 مصاحبه رایزن فرهنگی ایران با رادیو الماس قرقیزستان (خبر)
 تشریح فعالیت‌های رایزنی فرهنگی ایران در رُم (خبر)
 اجرای همخوانی قرآن در مسجد «بستان‌الریحان» لاذقیه (خبر)
 همکاری‌های فرهنگی و آموزشی را توسعه می‌دهیم (خبر)
 نشست «قدس؛ پایتخت ابدی فلسطین» در دمشق (خبر)
 کتاب «جايگاه زنان در نظام اجتماعی و سياسی روسيه» منتشر شد (خبر)
 مصاحبه رایزن فرهنگی ایران با رسانه‌های نیجریه (خبر)
  نشست تخصصی «ایران، قدس و فلسطین» (خبر)
 کاخ بزرگ پاریس میزبان هنرمندان ایرانی شد (خبر)
 روزهای فیلم ایران در مادرید (خبر)
 ضبط تلاوت قاریان ایرانی در رادیو نور بیروت/ دیدار با رایزن فرهنگی ایران در لبنان (خبر)
 بازدید رایزن فرهنگی ایران از موزه جنگ روسیه (خبر)
 احیای نخستین شب قدر در ژاپن (خبر)
 توسعه و تقویت زبان فارسی در دانشگاه مومبای/ امضاء تفاهمنامه همکاری با دانشگاه تهران (خبر)
 گردهمایی دانشجویی ایرانیان مقیم پکن (خبر)
 تولید ویژه برنامه برای سالگرد ارتحال امام خمینی(ره) و روز قدس (خبر)
 اعلام برنامه‌های ماه مبارک رمضان در اندونزی (خبر)
 نشست شاعران درباره رمضان در شعر بنگلا (خبر)
 خواهان بهره‌مندی از تجارب جمهوری اسلامی ایران هستیم (خبر)
 تأکید بر گسترش ارتباطات فرهنگی بین ایران و صربستان (خبر)
 مراسم جزءخوانی قرآن و شب‌های قدر در بلغارستان (خبر)
 هفتمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن ترکیه در استانبول آغاز شد (خبر)
 معرفی دستاوردهای فرهنگی ایران در دانشگاه کویت (خبر)
 روزهای فرهنگی ایران در باتومی برگزار می‌شود (خبر)
 نمایش صنایع دستی ایران در جشنواره فرهنگی دانشجویی دانشگاه پکن (خبر)
 بزرگداشت حکیم ابوالقاسم فردوسی و پاسداشت زبان فارسی در استانبول (خبر)
 بازدید رییس مجلس اعلای امور اسلامی اتیوپی از رایزنی فرهنگی ایران (خبر)
 نشست «استاد مطهری و مسأله فلسطین» در جاکارتا (خبر)
 دیدار رایزن فرهنگی ایران در ارمنستان با رییس خبرگزاری آرمن پرس (خبر)
 آغاز تولید فیلم مشترک ایران با بنگلادش به نام «روز» (خبر)
 بازدید رایزن فرهنگی ایران از مدرسه شماره 200 ایروان (خبر)
 نمایش دستاوردهای فرهنگی ایران در ارمنستان (خبر)
 ریاست اجرائیه دولت افغانستان از فعالیت‌های فرهنگی ایران تمجید کرد (خبر)
 مصاحبه رایزن فرهنگی ایران با شبکه تلویزیونی خبر قزاقستان (خبر)
 شاهنامه‌خوانی در کوتایسی (خبر)
 هم‌اندیشی «مباحث فرهنگی روز نکبت در ادبیات مقاومت فلسطین» در تونس (خبر)
 آموزش سبک زندگی قرآنی در هرات (خبر)
 برگزاری روزهای فرهنگی ایران در سه ماه آینده (خبر)
 بازدید وابسته فرهنگی ایران از موزه ملی پاکستان (خبر)
 نمایش آثار هنری ایران در نمایشگاه میراث ناملموس فرهنگی آسیا در چین (خبر)
 راه‌اندازی پایگاه اینترنتی رایزنی فرهنگی ایران به زبان اندونزیایی (خبر)
 نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران را با عظمت، نظم و مدیریت عالی دیدیم (خبر)
 نشست «سینمای ایران» در استانبول (خبر)
 دیدار رییس جمعیت علمای عراق با رایزن فرهنگی ایران (خبر)
 ایران و چین از سرآمدترین کشورهای تاریخی و فرهنگی آسیا هستند (خبر)
 اعلام برنامه‌های ماه مبارک رمضان در اوگاندا (خبر)
 تلاوت قرآن کریم در انجمن اسلامی چین (خبر)
 استقبال چشمگیر از غرفه ایران در نخستین نمایشگاه موزه تمدن آسیایی در پکن (خبر)
 شرکت ایران در پنجاه‌وهشتمین دوسالانه هنر ونیز (خبر)
 برگزاری همایش «دین و انسان از دیدگاه شهید مطهری» در اندونزی (خبر)
 لازمه یادگیری زبان اردو، شناخت زبان فارسی است (خبر)
 حضور ایران در جشنواره فرهنگی دانشگاه تکنولوژی بمبئی (خبر)
 دیدار رایزن فرهنگی ایران با قائم مقام مرکز عالی فرهنگ عمان (خبر)
 توسعه همکاری‌های مشترک فرهنگی بین ایران و انجمن اسلام بمبئی (خبر)
 اعلام برنامه‌های ماه مبارک رمضان در مالزی (خبر)
 مسابقات قرآن کریم در نیجریه برگزار می‌شود (خبر)
 شورای روابط فرهنگی منطقه غرب هند خواستار توسعه روابط علمی با ایران شد (خبر)
 همایش «دین و انسان از دیدگاه شهید مطهری(ره)» در اندونزی برگزار می‌‌شود (خبر)
 بیست‌وسومین نشست دینی ویژه ایرانیان مقیم در دهلی‌نو (خبر)
 گسترش همکاری‌های علمی، فنی و مهندسی ایران و قزاقستان (خبر)
 کمیته فرهنگی ایران و ترکیه تأسیس شود/ احیای فرهنگ گفت‌وگو و تعامل فرهنگی (خبر)
خبرهاي مهم
هفته فرهنگی ترکمنستان در ایران گامی در مسیر تقویت مناسبات فرهنگی است
حضور هنرمند پاكستانی در جشنواره بين‌المللی بانوان هنرمند تبریز
ایرانیان دوستی صادق، حقیقی و وفادار هستند
دیدار مدیرعامل خبرگزاری ایرنا با مدیرکل آسیا، استرالیا و اقیانوسیه وزارت امورخارجه
انتشار كتاب «تحريف ناپذيري قرآن» به زبان عربی
بازدید وزیر آموزش یونان از مسجد تازه تأسیس در آتن
پاکستانی‌ها وهابیت تکفیری را محکوم کردند
گزارش برنامه دومین هفته فیلم ایران در ژاپن منتشر شد
گسترش روابط علمی و فرهنگی بين ايران و پاكستان
هفته فرهنگی ترکمنستان در ایران افتتاح می‌شود/ شرکت 50 هنرمند ترکمنی
حضور وابسته فرهنگی ایران در مراسم یادبود آیت‌الله العظمی محقق کابلی
توسعه همکاری‌های رسانه‌ای بین ایران و پاکستان
بررسی نهضت اسلامی ایران در روسیه
نشست «نقش جهانی امام خمینی(ره) در خودباوری و بیداری انسان‌ها» در هراره
آغاز سال جدید تحصیلی مدرسه علمیه المهدیه در بانکوک
رونق توليد

 

گزارش تصويري
 • دیدار ابراهیمی‌ترکمان با رییس سازمان آرسیکا
  ابوذر ابراهیمی‌ترکمان در حاشیه برگزاری مراسم اهدای جوایز برگزیدگان یازدهمین دوره مسابقات بین‌المللی خوشنویسی با خالد ارن، رییس سازمان آرسیکا دیدار کرد.

 • افتتاح همایش بین‌المللی «آینده جهان اسلام در افق ۱۴۱۴ هجری شمسی»
  آیین افتتاحیه همایش بین‌المللی «آینده جهان اسلام در افق ۱۴۱۴ هجری شمسی» (8 اردیبهشت‌ماه) به همت مؤسسه آینده‌پژوهی جهان اسلام در تالار علامه امینی دانشگاه تهران برگزار شد.

 • استقبال بازدیدکنندگان نمایشگاه کتاب تهران از غرفه سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی
  در سومین روز از برگزاری سی‌ودومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران، غرفه سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی با استقبال بازدیدکنندگان مواجه شد.

 • دیدار هیأت وزارت فرهنگ افغانستان با معاون سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی
  هیأتی از وزارت فرهنگ و اطلاعات افغانستان با عباس خامه‌يار، معاون توسعه روابط فرهنگی بین‌المللی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی دیدار کردند.

 • حضور سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی در نمایشگاه ۴۰ ساله دستاورد‌های انقلاب
  سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی در نمایشگاه ۴۰ ساله دستاورد‌های انقلاب اسلامی در باغ موزه دفاع مقدس به ارایه دستاوردهای فرهنگی انقلاب می‌پردازد.