English|عربي
صفحه اصلي|اروپا - آمريكا|آفريقا - عربي|آسيا - اقيانوسيه|اخبار سازمان|پيوندها|آشنایی با سازمان
شنبه ٢٨ مهر ١٣٩٧


  چاپ        ارسال به دوست

برگزاري «جشنواره فیلم ایران» در پاكستان

«جشنواره فیلم ایران» به همت رايزني فرهنگي كشورمان در اسلام‌آباد و با مشاركت خانه فرهنگ ايران در راولپندي، مركز ملي هنرهاي پاكستان (PNCA)، مرکز میراث فرهنگ باستانی پاکستان (موزه لوک ورثه) و گروه فیلم آسیایی برای صلح، برگزار شد.

به گزارش اداره‌كل روابط عمومي و اطلاع‌رساني سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي، آیین افتتاحیه «جشنواره هفته فیلم ایران» در پاكستان با حضور مريم اورنگ زيب، وزير اطلاع‌رساني و رادیو تلویزیون دولت پاكستان،  مهدي هنردوست، سفير و شهاب‌الدين دارايي، رایزن فرهنگی جمهوري اسلامي ايران در پاكستان، سيد جمال شاه، مديركل مركز ملي هنرهاي پاكستان (PNCA)، اعجاز گل، از چهره‌های ملی سینمای پاکستان، علی آقانوری، رييس خانه فرهنگ ایران در راولپندی پاكستان، جمعی از هنرمندان سینمای کشور پاکستان، شخصيت‌هاي برجسته سياسي و هنري و دیپلمات‌های خارجی مقیم و صدها تن از علاقمندان به هنر فیلم و سینما، برگزار شد.

فيلم‌هاي ايراني مطابق با ارزش‌هاي انساني و اسلامي است

مريم اورنگ زيب، وزير اطلاع‌رسانی و رادیو و تلویزیون دولت پاکستان در سخنراني خود در مراسم افتتاحيه «جشنواره فیلم ایران»، فیلم‌های ایرانی را پرجنب و جوش و مطابق اصول و معیارهای اسلامی عنوان کرد و گفت: پاکستان خواهان استفاده از تجربیات غنی ایران برای احیاي صنعت فیلم کشور است.

وي همچنين با ابراز خرسندي از آغاز نمایش فیلم‌های ایرانی در پایتخت پاکستان، گفت: فیلم‌های ایرانی در پاکستان از هواداران زیادی برخوردار است؛ زیرا فیلمسازان ایرانی فیلم‌هایی می‌سازند که مطابق ارزش‌های انسانی و اسلامی جامعه است.

وزير اطلاع‌رسانی و رادیو و تلویزیون دولت پاکستان در بخش ديگري از سخنانش گفت: فیلم‌های ایرانی به گونه‌ای تهیه شده است که اعضای یک خانواده در کنار همدیگر می‌توانند فیلم مورد دلخواه خود را از ابتدا تا انتها تماشا کنند.

وي افزود: در فیلم‌های ایرانی آنچه از اهمیت برخوردار است؛ پیروی نکردن از معیارهای هالیوودی است و فیلم ایرانی را می‌توان هنری منحصر به فرد با معیارهای خاص در جهان توصیف کرد.

مريم اورنگ زیب سپس با تشریح اشتراکات فرهنگی هنری و زبانی بین دو کشور همسایه ایران و پاکستان گفت: جوانان و نوجوانان پاکستانی از طریق فیلم‌های ایرانی می‌توانند با فرهنگ و تمدن کشور همسایه آشنا شوند.

وی در ادامه با قدرانی از اقدامات سفارت و رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در پاكستان برای برگزاری «جشنواره فیلم ایران» در پاکستان گفت: تروریسم و افراطی‌گری بر پیکر جامعه پاکستان ضربات شدیدی وارد ساخته و امیدوارم برگزاری اینگونه جشنواره‌ها باعث تلطیف شدن فضای جامعه و نزدیکی بیشتر مردم دو کشور همسایه به یکدیگر شود.

وزیر اطلاع‌رسانی و رادیو و تلویزیون پاکستان همچنین با بیان رکود شدید صنعت سینمای پاکستان گفت: دولت در تلاش است تا با کمک جمهوری اسلامی ایران که در تهیه و تولید فیلم‌های سینمایی از تجربه گران‌بهایي برخوردار است، برای احیاي سینمای پاکستان استفاده کند.

مصمم به گسترش روابط فرهنگی و هنری با پاکستان هستیم

مهدي هنردوست، سفیر جمهوری اسلامی ایران در پاکستان، سخنران بعدي اين مراسم با تشریح اشتراکات فرهنگی دو کشور همسایه و مسلمان گفت: ایران خواهان تعمیق روابط همه‌جانبه به ویژه فرهنگی و هنری با پاکستان است؛ زیرا از این راه زمینه ارتباط بیشتر مردم هموارتر می‌شود و ما مصمم به گسترش این روابط هستیم.

هنردوست همچنين گفت: برگزاری این جشنواره‌ها باعث می‌شود تا زمینه برای آشنایی مردم پاکستان با فرهنگ و هنر غنی ایران فراهم شود.

سفیر کشورمان در ادامه با بیان تهدید تهاجم فرهنگی غرب در جوامع اسلامی، گفت: پس از پیروزی انقلاب اسلامی برای حمایت از فرهنگ اسلامی ایرانی، موضوع تهیه فیلم‌هایی با هویت اسلامی برای مردم ایران و کشورهای اسلامی مورد توجه جدی نظام قرار گرفت.

وی همچنین با بیان اهمیت تربیت نسل جدید بر اساس معیارهای اسلامی گفت: نسل جدید را باید طوری تربیت کرد که نگهبان میراث گرانبهای فرهنگ اصیل و اسلامی باشند و باید آنها را از خطرات و توطئه‌های آینده از سوی دشمن آگاه ساخت.

هنردوست افزود: دشمن در پی آن است تا از شیوه‌های مختلف دل جوانانمان را از ایمان به خدا خالی کند؛ بنابراین این وظیفه ماست تا جوانان و نوجوانان را از توطئه‌های شیطانی دشمنان آگاه سازیم و برای پیمودن مسیر درست به آنها کمک کنیم.

وي در ادامه با اشاره به تولید و انتشار فیلم‌های غیراختلاقی هالیوودی در جوامع اسلامی گفت: خانواده اساس جامعه اسلامی است و باید برای حمایت و حفاظت از ارزش‌های اسلامی و ملی قدم برداشته و با ساخت و تبادل فیلم‌های با ارزش و مطابق با معیارهای جوامع، اجازه ندهیم که جوانان و نوجوانان ما از فرهنگ و تمدن غنی اسلامی فاصله بگیرند.

سفير ايران در پاكستان در بخش ديگري از سخنانش با بیان اینکه‌فیلم های ایرانی در جهان توانسته است بر اساس معیارهای انسانی و اخلاقی از جایگاه ویژه برخوردار شود، ادامه داد: فیلم‌های منحصر به فرد ایرانی اکنون توانسته است توجه جهان را به خود جلب کند و به مقام ممتازی دست یابد.

با ترویج برهنگی و تنزل معیارهای فرهنگی در سینما مخالفیم

شهاب‌الدین دارایی، رایزن فرهنگی ایران  هم طي سخناني در مراسم افتتاحيه «جشنواره فیلم ايران» با بیان روند تکامل صنعت فیلم و سینما در جمهوری اسلامی ایران گفت: سینمای ایران به دو بخش قبل از انقلاب و بعد از انقلاب تقسیم می‌شود.

وي سينما را يك پديده مهم براي شناخت فرهنگ يك ملت دانست و گفت: سينما پديده‌اي است كه با زندگي و جریانات اجتماعي بشري همراه است و چون مخاطبش عموم مردم است همسو با تغير و تحولات فرهنگي، اقتصادي و سياسي آنها نيز تغير مي‌كنند. سينما در ايران، همواره با تغييرات اجتماعي دچار تحول شده و هرجا اين هماهنگي رخ نداده، با شكست روبه رو شده است.

وی افزود: پس از پیروزی باشکوه انقلاب اسلامی ایران، سینما به مرکزی برای رشد و توسعه استعداد در زمینه تولید فیلم همراه با اصول و ارزش‌های اسلامی تبدیل شد و به گفته امام خمینی (ره) ما مخالف سینما نیستیم؛ بلکه با ترویج برهنگی و پَستی معیارهای اخلاقی در سینما مخالف هستیم.

دارايي در ادامه به رخداد مهم هنری سینمایی جهان همه ساله با برگزاری منظم فستیوال بین‌المللی فیلم فجر در تهران اشاره کرد که این اتفاق نگاه جهانیان را به ایران به عنوان کشور فرهنگی و هنری بزرگ معطوف می‌سازد.

سينماي ايران ناخودآگاه هر بیننده را به سوی خود جلب می‌کند

سيد جمال شاه، مديركل شورای ملي هنرهاي پاکستان هم در سخنراني خود در اين مراسم، درباره جايگاه فيلم‌هاي ايراني در جهان گفت: جایگاه برتر فیلم های ایرانی در سطح جهانی می‌گوید؛ ایران یکی از بهترین کشورهای دارای فیلم‌های مشهور و منحصربفرد در جهان است و کیفیت و داستان‌پردازی فیلم‌های ایرانی به نحوی است که ناخودآگاه هر بیننده را به سوی خود جلب می‌کند.

به گفته جمال شاه، تنوع و خصوصیات برتر سینمای ایران باعث شده تا تأثیر مثبتی بر اقشار مختلف جامعه داشته باشد.

اعجاز گل، کارگران، تهیه‌کننده و فيلمساز برجسته پاکستانی نیز طي سخناني با استقبال از نمایش فیلم‌های ایرانی در اسلام‌آباد گفت: پس از پیروزی انقلاب اسلامی در ایران بسیاری از هنرمندان در پاکستان فکر می‌کردند که سینمای ایران وارد مرحله رکود می‌شود؛ ولی سخت در اشتباه بودیم. سینمای ایران ثابت کرد که در بین صنایع مهم سینمای جهان از جمله هالیوود حرفی برای گفتن دارد.

وی افزود: جا دارد به سینماگران ایرانی که توانستند طی سه دهه گذشته داستان‌های نو و الگوهای مناسبی را در صنعت فیلم جهان نهادینه کنند، تبریک بگویم.

اعجاز گل در ادامه با اشاره به خلق استثنایی فیلم‌های «جدایی نادر از سیمین» و «فروشنده» در صنعت فیلم ایران، گفت: خلق این نوع فیلم‌ها باعث شد تا کارگردانان مشهور ایرانی از جمله اصغر فرهادی و مجید مجیدی، جوایز بزرگ جشنواره‌های مهم جهان را از آن خود کنند.

بنا بر اعلام اين گزارش، در «جشنواره فیلم ایران» در پاكستان فیلم‌های «خیلی دور، خیلی نزدیک» ساخته رضا میرکریمی، «بادیگارد»، ساخته ابراهیم حاتمی‌کیا، «یه حبه قند»، ساخته رضا میرکریمی، «رخ دیوانه»، ساخته ابوالحسن داودی و «کفش‌هایم کو؟» ساخته کیومرث پوراحمد، در دو تالار نمایش مهم پایتخت يعني PNCA و موزه لوک ورثه، به نمایش درآمدند.

انتهاي پيام/


١٣:٠٢ - 1396/09/25    /    شماره : ٦٩٣٩١٧    /    تعداد نمایش : ٩٢٧


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
اخبار مرتبط
 بزرگداشت هفته دفاع مقدس در اسلام‌آباد پاكستان (خبر)
 برگزاري آیین آغاز سال تحصیلی در مجتمع آموزشی امام حسین(ع) اسلام‌آباد (خبر)
 عزاداری دهه اول محرم در اسلام‌آباد پاکستان (خبر)
 رونمایی از ترجمه سندی کتاب «منتخب غزلیات حافظ شیرازی» در حیدرآباد سند (خبر)
 بازدید نماینده فرهنگی کشورمان از خبرگزاری ایرنا در اسلام‌آباد پاکستان (خبر)
 برگزاری آزمون پايانی دوره مقدماتی زبان فارسی در اسلام‌آباد پاکستان (خبر)
 بزرگداشت دهه کرامت در اسلام‌آباد پاكستان (خبر)
 آغاز دوره آموزش زبان فارسی در پاکستان (خبر)
 تجلیل از خادم فرهنگ رضوی در اسلام‌آباد (خبر)
 نويسندگان پاكستانی برای گسترش روابط ايران و پاكستان تلاش می‌کنند (خبر)
 اجرای برنامه‌های قرآنی گروه تواشيح «ثقلين» در اسلام‌آباد پاکستان (خبر)
 آغاز دوره جدید آموزش زبان فارسی در اسلام‌آباد پاکستان (خبر)
 برپايي نمايشگاه معرفي فرهنگ بين‌الملل در پاكستان (خبر)
 طنين موسیقی بوشهری در پاكستان (خبر)
 نشست گفتمان‌سازی تصوف در مقابله با پدیده افراطی‌گری در پاكستان (خبر)
 انتشار هفتادودومين شماره فصلنامه «پيغام آشنا» در اسلام‌آباد (خبر)
 سمینار «گفتمان‌سازی تصوف در مقابله با پدیده تکفیری» در اسلام‌آباد برگزار مي‌شود (خبر)
 نمايشگاه ملي هنر خوشنویسی در پاكستان به كار خود پايان داد (خبر)
 استاد ايراني ادبیات فارسی دانشگاه نومل پاكستان معرفي شد (خبر)
 كتاب «حديث سرو و نيلوفر» به زبان اردو منتشر مي‌شود (خبر)
 ديدار نمايندگان فرهنگي ايران و كره‌جنوبي در پاكستان (خبر)
 مصاحبه روزنامه «خبرين» پاكستان با رايزن فرهنگي ايران (خبر)
 طنین سرودهاي انقلابي در تلويزيون پاكستان (خبر)
 نمایش هنر ايراني در دانشگاه «كام‌ست» پاکستان (خبر)
 جشن سالگرد پيروزي انقلاب اسلامي در اسلام‌آباد برگزار شد (خبر)
 برگزاري مراسم فرهنگي و هنري ايران در موزه هنرهاي ملي اسلام‌آباد (خبر)
 اعلام برنامه‌هاي دهه فجر در پاکستان (خبر)
 يافته‌هاي پژوهشي دانشمندان ایرانی به همتايان پاکستاني منتقل شود (خبر)
 انتشار كتاب «اسلام و محیط زیست» به زبان اردو (خبر)
 گراميداشت استاد زبان فارسي پاكستان (خبر)
 سومين دوره مسابقات سراسري قرآن كريم پاکستان پايان يافت (خبر)
 سومين دوره مسابقات قرآن كريم پاكستان برگزار شد (خبر)
 سومين دوره مسابقات قرآن كريم پاكستان برگزار مي‌شود (خبر)
 انتشار هفتادويكمین شماره فصلنامه «پيغام آشنا» در اسلام‌آباد (خبر)
 پايان جشنواره فیلم‌هاي ایراني در اسلام‌آباد (خبر)
 انتشار شماره‌هاي جديد فصلنامه «دانش» در اسلام‌آباد (خبر)
 معرفي مکتوبات فرهنگی ايران در اسلام‌آباد (خبر)
 آغاز دوره جديد آموزش زبان فارسي در مولتان پاکستان (خبر)
 معرفي هنر ایراني در دانشگاه دفاع ملي پاكستان (خبر)
 معرفي هنر و فرهنگ ایران در پاكستان (خبر)
 برگزاري محفل ادبی بزرگداشت علامه اقبال در پاكستان (خبر)
 ترويج و گسترش زبان و ادبيات فارسي در پاكستان (خبر)
 معرفي دستاوردهاي فرهنگي و هنری ايران در پاكستان (خبر)
 اعطای نشان «سعدی و اقبال» به آثار برتر زبان فارسی در پاکستان (خبر)
 نخستين گردهمایی سراسري استادان زبان فارسی پاكستان برگزار شد (خبر)
 گردهمایی سراسری استادان زبان فارسي در پاكستان برگزار مي‌شود (خبر)
 نشست ادبي «محفل مسالمه حسینی (ع)» در اسلام‌آباد (خبر)
 ديدار رييس مؤسسه آموزش و صلح پاكستان با رايزن فرهنگي ايران (خبر)
 برگزاري مراسم ساليانه «عرس» در راولپندي (خبر)
 بزرگداشت حافظ شيرازي در اسلام‌آباد (خبر)
 نهضت امام خميني (ره) با الهام از حماسه حسيني (ع) پيروز شد (خبر)
 پخش شب شعر عاشورایی از شبكه تلويزيوني پاكستان (خبر)
 ديدار رايزن فرهنگي ايران با ريیس مؤسسه تعاون اسلامی پاكستان (خبر)
 انتشار هفتادمین شماره فصلنامه «پیغام آشنا» در پاكستان (خبر)
 نمايش فیلم‌های ایرانی در جشنواره فيلم «صلح» پاکستان (خبر)
 انتشار شصت‌ونهمين شماره فصلنامه «پیغام آشنا» در پاكستان (خبر)
 همايش «صيانت از مسجدالاقصي در پرتو حج ابراهيمي» در پاكستان برگزار شد (خبر)
 علامه اقبال نماد میراث مشترک ايران و پاكستان است (خبر)
 سمينار «صیانت از مسجد الاقصی در  پرتو حج  ابراهیمی» در پاکستان برگزار مي‌شود (خبر)
 همايش استادان زبان فارسي دانشگاه‌هاي پاكستان برگزار مي‌شود (خبر)
 شرکت دانش‌آموزان پاكستاني در دهمين دوره ليگ «پايا» (خبر)
 قرآن مسلمانان را به گردشگري توصيه مي‌كند (خبر)
 همايش «سيره امام رضا (ع) و نيازهاي امروز جهان» در پاكستان برگزار شد (خبر)
 شركت خادمان پاکستاني در نشست مجمع جهاني خادمان رضوي در مشهد (خبر)
 ديدار رايزن فرهنگي ايران با شخصيت‌هاي فرهنگي مولتان پاكستان (خبر)
 نخستين گردهمايي استادان زبان فارسي پاكستان برگزار مي‌شود (خبر)
 پاكستان خواستار همكاري با ايران در حوزه گردشگري شد (خبر)
 اجراي برنامه‌هاي قرآني گروه تواشیح «نور» در اسلام‌آباد (خبر)
  برگزاری همايش «قدس، پیشرو نهضت بیداری اسلامی» در پاكستان (خبر)
 همایش «قدس، پیشرو نهضت بیداری اسلامی» در اسلام‌آباد برگزار مي‌شود (خبر)
 ديدار رايزن فرهنگي ايران در اسلام‌آباد با شخصيت‌‌هاي ديني و فرهنگي مولتان (خبر)
 همایش واکاوی اندیشه‌های سیاسی امام خميني (ره) در اسلام‌آباد برگزار شد (خبر)
 پايان دوره بهاره آموزش زبان فارسي در اسلام‌آباد (خبر)
 همایش «واکاوی اندیشه‌های سیاسی امام (ره)» در اسلام‌آباد برگزار مي‌شود (خبر)
  دانش غربي‌ها ريشه ايراني دارد (خبر)
 بازديد استادان و دانشجويان اسلام‌آباد از مركز تحقيقات فارسي ايران و پاكستان (خبر)
 آموزش زبان فارسي در اسلام‌آباد (خبر)
 دستیار ویژه نخست وزیر پاکستان خواستار توسعه روابط فرهنگي با ايران شد (خبر)
 ایران الگويي برای جهان اسلام است (خبر)
 برپايي نمايشگاه صنايع دستي ايران در پاكستان (خبر)
 انتشار شماره 68 فصلنامه «پیغام آشنا» در اسلام‌آباد (خبر)
 جشنواره نوروزي در دانشگاه نومل پاكستان برگزار شد (خبر)
 انتشار شماره 67 فصلنامه «پیغام آشنا» در پاكستان (خبر)
 فارسی، زبان روشنفکری فرهیختگان شبه قاره است (خبر)
 آغاز دوره جديد آموزش زبان فارسی در پاکستان (خبر)
 آموزش زبان فارسی در مولتان (خبر)
  آغوش ايران به روي پاکستان باز است (خبر)
 بازديد معاون سازمان فرهنگ از موزه ملي پاكستان (خبر)
 نمايش دستاوردهاي فرهنگي ايران در پاكستان (خبر)
  بازديد معاون سازمان فرهنگ از بنياد ملي كتاب پاكستان (خبر)
 اجراي متعدد گروه «كوك» در اسلام آباد (خبر)
 برگزاري جشنواره موسيقي سنتي ايران در پاكستان (خبر)
 نشست استادان فارسي دانشگاه‌های اسلام‌آباد برگزار شد (خبر)
 انتشار شصت‌وششمين شماره فصلنامه «پيغام آشنا» در پاكستان (خبر)
  تجليل از خادمان زبان فارسي پاكستاني (خبر)
  افتخار حسين: تضعيف زبان فارسي ظلم به مردم پاكستان است (خبر)
 نمايش دستاوردهاي فرهنگي ايران در جشنواره ملل پاكستان (خبر)
 همايش هفته وحدت در پاكستان برگزار شد (خبر)
  برگزاري دومين دوره مسابقات سراسري قرآن كريم پاكستان (خبر)
 سفر هيأت بانوان اديب پاكستاني به كشورمان (خبر)
  نمايش صنايع دستي ايران در دانشگاه دفاع ملي پاكستان (خبر)
 مسابقات نهایی سراسري قرآن كريم پاكستان برگزار مي‌شود (خبر)
 غرفه ايران در كتابخانه ملي پاكستان راه‌اندازي مي‌شود (خبر)
  افتتاح «گوشه هنر و تمدن ايران» در موزه ملي پاكستان (خبر)
 خواستار همكاري با ايران در عرصه ورزش بانوان هستيم (خبر)
 از خدمات نيم قرن استاد زبان فارسي در پاکستان تجليل شد (خبر)
  نمايش صنايع دستي كشورمان در پاكستان (خبر)
 هفته فيلم ايران در پاكستان برگزار مي‌شود (خبر)
 برپايي نمايشگاه فرهنگي و صنايع دستي ايران در پاكستان (خبر)
 پايان دوره مقدماتي آموزش زبان فارسي در اسلام‌آباد (خبر)
 گوشه حافظ در پاكستان افتتاح شد (خبر)
 اهداي 200 جلد كتاب به بنياد ملي كتاب پاكستان (خبر)
 انتشار صدوبيست‌وچهارمين شماره نشريه «دانش» در پاكستان (خبر)
 پخش محفل شعر عاشورايي از شبكه ATV پاكستان (خبر)
 ايران الگويي براي كشورهاي اسلامي است (خبر)
 بررسي تطبيقي حقوق زن در اسلام و غرب در پاكستان (خبر)
  «گوشه حافظ» در پاكستان راه‌اندازي مي‌شود (خبر)
 انتشار صدوبيست‌وسومين شماره نشريه «دانش» در پاكستان (خبر)
 «گوشه حافظ» در بنياد ملي پاكستان افتتاح مي‌شود (خبر)
 فرهنگنامه اردو به زبان فارسي منتشر مي‌شود (خبر)
 شركت پاكستاني‌ها در چهاردهمين اجلاس تجليل از پير غلامان حسيني (ع) (خبر)
 گراميداشت هفته دفاع مقدس در اسلام‌آباد (خبر)
 جشن بازگشايي مدارس ايراني در پاكستان برگزار شد (خبر)
 همايش «بررسي تطبيقي حقوق زن در اسلام و غرب» در اسلام‌آباد برگزار مي‌شود (خبر)
 مديريت حج به امت اسلامي واگذار شود/حرمین شریفین ملك شخصي نيست (خبر)
 اختتام صد‌وشصت‌وهفتمین دوره آموزش زبان فارسی در پاكستان (خبر)
 گشايش نمايشگاه قرآن كريم در پاكستان (خبر)
 برگزاري سمينار نقش جوانان در ترویج‌مدارای دینی در راولپندی (خبر)
 رونمايي از كتاب «امام رضا (ع) و مشهد» در پاكستان (خبر)
 سند مبادلات فرهنگي ایران و پاکستان اجرایی شود (خبر)
 تأكيد ايران و پاكستان بر توسعه روابط دانشگاهي (خبر)
 17 هزار نسخ خطي فارسي در پاكستان (خبر)
 نگاه ما به حج فرامذهبي است (خبر)
 بعد از پيروزي انقلاب اسلامي مسلمانان از رخوت خارج شدند (خبر)
 همايش «واکاوي انديشه‌هاي ادبي حافظ و اقبال» در پاكستان برگزار مي‌شود (خبر)
 تأكيد قاضي‌عسكر بر ديپلماسي حج (خبر)
 زبان فارسي زبان دوم ماست (خبر)
 سمینار «بررسي موانع موجود در حل مسأله فلسطين» در پاكستان برگزار شد (خبر)
 همايش «بررسی موانع موجود در حل مسأله فلسطین» در پاكستان برگزار مي‌شود (خبر)
  زبان فارسي غني ترين هويت فرهنگي پاكستان است (خبر)
 كتاب احوال و آثار شيخ بهاءالدين زكريا مولتاني در پاكستان رونمايي شد (خبر)
 همايش «اتحاد و وحدت امت» در مولتان پاكستان برگزار شد (خبر)
 پاسداری ايران از میراث گران‌سنگ فارسی ستودني است (خبر)
 همايش بين‌المللي«حقوق زن در اسلام و غرب» در پاكستان برگزار مي شود (خبر)
 برگزاري دومين گردهمايي اساتيد جامعةالمصطفي(ص) العالميه در پاكستان (خبر)
 اعزام قاري و داور پاكستاني به مسابقات قرآن كريم در تهران (خبر)
 نمایشگاه کتاب «سیره حضرت علي(ع)» در پاكستان برپا شد (خبر)
 هفتمين نمایشگاه ملي کتاب اسلام‌آباد گشايش يافت (خبر)
 انتشار شمارگان 62 و 63 فصلنامه «پيغام آشنا» در پاكستان (خبر)
 بايد از تجربيات ايران در حوزه ورزش بانوان استفاده كنيم (خبر)
 ضبط برنامه تلويزيوني ويژه نوروز در پاكستان (خبر)
 كرسي زبان فارسي در دانشگاه منهاج‌القرآن پاكستان راه‌اندازي شود (خبر)
 يكصدوبيست‌ودومين شماره فصلنامه «دانش» در پاكستان (خبر)
 معرفي ايران در نخستين جشنواره علوم اجتماعي آسيا اسلام‌آباد (خبر)
 ملت ايران با وجود مشكلات بسيار راه حق را ادامه دادند (خبر)
 چاپ دوم کتاب «احوال و آثار شیخ بهاءالدین زکریا ملتانی و خلاصةالعارفین» در پاكستان (خبر)
 چترال، منطقه فارسي‌زبان پاكستان (خبر)
 كتابخانه ملي پاكستان به دنبال همكاري با ايران است (خبر)
 برگزاري اختتاميه سمينار «پيوستگي‌هاي فرهنگي و زباني ايران و پاكستان» در اسلام‌آباد (خبر)
 سمينار بين‌المللي «پيوستگي‌هاي فرهنگي و زباني ايران و پاكستان» در اسلام‌آباد برگزار شد (خبر)
 سمينار بين‌المللي «پيوستگي‌هاي فرهنگي و زباني ايران و پاكستان» در اسلام‌آباد آغاز مي‌شود (خبر)
 برگزاري جشن سالگرد پيروزي انقلاب اسلامي در اسلام‌آباد (خبر)
 شماره جديد فصلنامه «دانش» در پاكستان منتشر شد (خبر)
 نمایشگاه فرهنگی و هنری ایران در اسلام آباد افتتاح شد (خبر)
 آيين نکوداشت استاد احمد منزوی در پاكستان برگزار شد (خبر)
 حضور در جشن انقلاب اسلامي، مايه افتخار ماست (خبر)
 نمایش فیلم ایرانی «رنگ خدا» در اسلام‌آباد پاكستان (خبر)
 نمايشگاه فرهنگي و هنري ايران در پاكستان برگزار مي شود (خبر)
 آيين گراميداشت سي و هفتمين سالروز پيروزي انقلاب اسلامي در پاكستان برگزار مي‌شود (خبر)
 سمينار «نقش فرهنگ در ساخت جهان عاري از خشونت» در پاكستان برگزار مي‌شود (خبر)
 قدرداني مشاور ريیس جماعت اسلامی پاکستان از ترجمه قرآن مجيد در ايران (خبر)
 همایش بزرگداشت هفته وحدت در پاكستان برگزار شد (خبر)
 برگزاري مسابقات سراسری قرآن کریم در اسلام‌آباد پاكستان (خبر)
 سند برنامه مبادلات فرهنگی ايران و پاكستان اجرايي مي‌شود (خبر)
 نمایشگاه «معرفی فرهنگ بین الملل» در پاكستان برگزار شد (خبر)
 انتقاد رايزن فرهنگي ايران در پاكستان از تروريست‌ها (خبر)
 رونمايي کتاب دیوان فارسی شهید خواجه حسن مولتانی در پاكستان (خبر)
 اعلام آمادگي ايران براي برگزاري هفته فرهنگي پاكستان در تهران (خبر)
 فراخوان نخستين دوره مسابقات سراسری قرآن رايزني فرهنگي ايران در پاکستان (خبر)
 تجربيات ايران در امر موزه‌داري به پاكستان منتقل شود (خبر)
 مسلمانان، ايران را پشتيبان خود مي‌دانند (خبر)
 ديدار هنرمند پاكستاني با رايزن فرهنگي كشورمان در اسلام آباد (خبر)
 انتشار شماره جدید فصلنامه «پیغام آشنا» در پاكستان (خبر)
 مراسم گراميداشت 13 آبان در پاكستان برگزار شد (خبر)
 رتبه نخست غرفه ايران در نمایشگاه «ایمز» اسلام‌آباد (خبر)
 محفل «شعرعاشورایی» در شبکه تلویزیونی پاكستان (خبر)
 فرصت‌های مطالعاتی ويژه پژوهشگران پاکستان (خبر)
 وحدت نماد و هویت جامعه اسلامی است (خبر)
 اعزام بانوان پاکستانی براي شركت در دوره دانش‌افزايي «شجره طوبی» (خبر)
 شركت شاعر آیینی پاکستان در اجلاس تجلیل از پیر غلامان حسینی (خبر)
 ديدار رایزن فرهنگی ايران با هیأت قضات آزاد کشمیر پاكستان (خبر)
 فراخوان همايش «پيوستگي‌هاي فرهنگي و زباني، ايران و پاكستان» منتشر شد (خبر)
  آغاز سال تحصيلي جديد در مدرسه ايراني در پاكستان (خبر)
 جهان اسلام، امام خمینی (ره) را تکیه‌گاه خود مي داند (خبر)
 اهدای کتاب به بخش اقبال‌شناسی دانشگاه فردوسی مشهد (خبر)
 نشست فارسی‌آموزان بنیاد فرهنگی الصادق (ع) اسلام‌آباد برگزار شد (خبر)
 رايزن فرهنگي ايران با مسئول امور خارجه حزب جماعت اسلامی پاکستان ديدار كرد (خبر)
 برگزاري جشنواره فرهنگی و هنری امام رضا (ع) در پاکستان (خبر)
 برگزاري جشنواره فرهنگی و هنری امام رضا (ع) در پاكستان (خبر)
 رایزن فرهنگی ایران با ريیس دانشکده علوم انسانی دانشگاه قائداعظم پاكستان ديدار كرد (خبر)
 زنان مي‌توانند نقش بسزايي در ارتقاي فرهنگ جامعه داشته باشند (خبر)
حمايت ازكالاي ايراني

 

گزارش تصويري
 • هفته فرهنگی ایران در روسیه
  هفته فرهنگي جمهوری اسلامي ايران در فدراسيون روسيه شامگاه دوشنبه (12 شهریورماه) با حضور و سخنرانی ابوذر ابراهیمی‌ترکمان، رییس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی افتتاح شد.

 • دیدار ابراهيمي‌تركمان با رييس جمهور باشقيرستان
  ابوذر ابراهيمی‌تركمان، رييس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي (14 شهریورماه) با رستم حميدوف، رييس جمهور باشقيرستان، ديدار كرد.

 • نمایشگاه صنایع دستی ایران در مسکو
  در چارچوب هفته فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در فدراسیون روسیه، نمایشگاه صنایع دستی ایران با عنوان «ایران اسرارآمیز؛ گشتی در باغ خیال» (12 شهریورماه) در مسکو گشایش یافت.

 • سفر رییس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی به یونان
  ابوذر ابراهیمی‌ترکمان در جريان سفر به یونان ضمن شرکت در دور هفتم گفت‌وگوهای اسلام و مسیحیت ارتدوکس و دیدار با عالمان و اندیشمندان این کشور، از مراکز علمی و فرهنگی بازدید کرد.

 • زيارت رييس جمهور از آرامگاه محمد ابن زید در مرو
  حسن روحاني، رييس جمهور كشورمان و هيات همراه در جريان سفر به تركمنستان صبح امروز (8 فروردين ماه) با حضور در شهر تاريخي مرو آرامگاه حاج یوسف همدانی در اين شهر را زيارت كرد.