English|عربي
صفحه اصلي|اروپا - آمريكا|آفريقا - عربي|آسيا - اقيانوسيه|اخبار سازمان|پيوندها|آشنایی با سازمان
يکشنبه ١٠ ارديبهشت ١٣٩٦
اخبار > رضايت وزير ارشاد از رويكرد سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي


  چاپ        ارسال به دوست

رضايت وزير ارشاد از رويكرد سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي

سيدرضا صالحي‌اميري، وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي صبح امروز (28 آذرماه) در جلسه شوراي مديران سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي رضايتمندي خود را از رويكرد اين سازمان در مديريت جديد ابراز كرد.

به گزارش اداره‌كل روابط عمومي و اطلاع‌رساني سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي، جلسه شوراي مديران، صبح امروز (28 آذرماه) با حضور سيد رضا صالحي‌اميري، وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي، ابوذر ابراهيمي‌تركمان، رييس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي و جمعي از معاونان و مديران سازمان در محل اين سازمان، برگزار شد.

در اين نشست، صالحي‌اميري در سخناني، ضمن تبريك ايام ميلاد نبی مکرم اسلام حضرت محمد مصطفی (ص) و امام جعفر صادق (ع) و گراميداشت هفته وحدت، با اشاره شناخت خود از اين سازمان و فعاليت‌هاي آن افزود: سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي به عنوان متولي فعاليت‌هاي فرهنگي جمهوري اسلامي ايران در خارج از كشور بايد اهداف خود را از طريق برنامه‌هاي كوتاه‌مدت، ميان‌مدت و بلندمدت تبيين و پيگيري كند.

وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي تجميع فعاليت‌هاي فرهنگي، آموزشي، علمي و ديني را منطق كار فرهنگي در خارج از كشور برشمرد و افزود: ارائه تصوير واحد از نظام فرهنگي به خارج از كشور از ضرورت‌هاي فعاليت‌هاي فرهنگي در خارج از كشور به شمار مي‌آيد و همگي بايد براي تحقق اين مهم تلاش كنيم.

وي يكي از اهداف بلندمدت اين سازمان را تمركزگرايي در حوزه‌هاي فرهنگي، علمي و ديني در خارج از كشور دانست و افزود: ايجاد بسترهاي لازم در سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي براي پذيرش مسئوليت‌هاي جديد به عنوان مأموريت‌هاي كوتاه‌مدت، بخشي ديگر از اهداف اين سازمان است.

رييس شوراي عالي سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي با تأكيد بر ضرورت تمركز در فعاليت‌هاي فرهنگي خارج از كشور، موازي‌كاري در اين فعاليت‌ها را از مصاديق مخدوش شدن چهره نظام اسلامي در خارج از كشور برشمرد و افزود: موازي‌كاري در فعاليت‌هاي فرهنگي خارج از كشور منجر به اصطحكاك، اضمحلال و انحلال اين برنامه‌ها مي‌شود.

وي در ادامه، توفيقات ديپلماسي فرهنگي در خارج ازكشور را محصول هماهنگي دستگاه‌هاي اجرايي و انسجام فعاليت‌هاي فرهنگي در داخل كشور برشمرد و افزود: همكاري‌ها و هماهنگي‌هاي ميان سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي و ساير نهادهاي فرهنگي بايد با مرزبندي مشخص و بر پايه هويت مستقل سازماني صورت گيرد.

وي با اشاره به عملكرد مثبت سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي در سه سال اخير، فلسفه حضور خود را در شوراي مديران اين سازمان، تشكر از اقدامات انجام شده برشمرد.

وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي، پرسنل سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي را توانمند و از سرمايه‌هاي نظام در حوزه‌هاي فرهنگي در خارج از كشور دانست و از دوره جديد مديريت در اين سازمان به عنوان عصر مطالبه‌گري ياد كرد و گفت: احياي جايگاه سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي در سطح ملي، اثربخشي ديپلماسي فرهنگي و تدوين ديپلماسي فرهنگي با چشم‌انداز 10 ساله و برنامه‌ريزي براي رسيدن به اين چشم‌انداز از مطالبات اينجانب در دوره مسئوليت جديد است.

وي در سخنان خود، بر توجه و اهتمام بيشتر به موضوع ترجمه متون و همچنين، حضور مؤثر در شبكه‌هاي اجتماعي و انسجام درون سازماني تأكيد كرد.

صالحي‌اميري با اشاره به آينده روشن سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي، خواستار تلاش جدي نيروهاي توانمند اين سازمان شد و عدم احساس خستگي را مهم‌ترين نياز امروز اهالي فرهنگ دانست.

در ابتداي اين نشست، ابراهيمي‌تركمان طي سخناني، ضمن تسليت فرارسيدن سالروز شهادت صادق گنجي، اولين شهيد اقتدار فرهنگي كشورمان به تشريح فعاليت‌هاي سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي در سه سال اخير پرداخت.

رييس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي در اين گزارش، تلاش در جهت حرفه‌اي سازي سازمان، اتكاء به نيروهاي درون سازماني، هم‌افزايي و ارتباط با ساير دستگاه‌هاي فرهنگي در داخل كشور، ارتقاي روابط با ساختار وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي و ادارات كل استان‌هاي اين وزارتخانه، تهيه اساسنامه جديد اين سازمان و تصويب آن، تشكيل شوراهاي مشورتي، بازگرداندن مأموران به خارج از سازمان، تشكيل پايگاه مديريت دانش و ضابطه‌مند شدن جذب نيرو در سازمان، را بخشي از اقدامات اين سازمان برشمرد.

عضو شوراي عالي انقلاب فرهنگي در ادامه، استانداردسازي فعاليت‌هاي سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي براساس شاخص‌هاي بين‌المللي، راه‌اندازي گفت‌وگوهاي فرهنگي با جهان، تلاش در جهت قانون‌مندسازي فعاليت‌ها، احياي شوراهاي تخصصي از جمله كميته منابع انساني و قراردادها و ...، تسريع در روند شفافيت مالي نمايندگي‌هاي فرهنگي در خارج از كشور، توجه به مصوبات مغفول به گذشته و تلاش در جهت اجراي آنها همچون جايزه امام خميني (ره)، سازماندهي نهضت ترجمه و نشر از طريق اجراي طرح تاپ، اهتمام بيشتر به موضوع گفت‌وگوي اديان و راه‌اندازي گفت‌وگوهاي فرهنگي، حل مشكلات ارزي نمايندگي‌ها، سازماندهي فعاليت‌ها در بخش اعزام مبلغ، وضعيت مناسب سازمان در بحث دولت الكترونيك، را از رويكردهاي اين سازمان عنوان كرد.

در پايان اين نشست، عباس خامه‌يار، معاون بين‌الملل  و برخي از مديران سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي به ارائه ديدگاه‌هاي خود پرداختند.

انتهاي پيام/


١٢:٣٩ - 1395/09/28    /    شماره : ٦٦٧٦٠٥    /    تعداد نمایش : ٨٥٣


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
 

گزارش تصويري
 • هنرنمايي گروه موسيقي «شبديز» بوشهر در كشورهاي اسكانديناوي
  گروه موسيقي «شبديز» بوشهر، اعزامي از سوي سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي، جشن‌هاي نوروزي ايرانيان كشورهاي 4گانه اسكانديناوي (دانمارك، سوئد، فنلاند و نروژ) را لبريز از حرارت جنوب ايران كرد.

 • ديدار نوروزي ابراهيمي‌تركمان با كاركنان سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي
  ديدار نوروزي ابوذر ابراهيمي‌تركمان، رييس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي صبح امروز، 15 فروردين‌ماه با كاركنان اين سازمان برگزار شد.

 • مراسم افتتاحيه ششمين دور گفت‌وگوي ديني ايران و كليساي ارتدكس يونان
  ششمين دور نشست ديني مركز بين‌المللي گفت‌وگوي اديان سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي و كليساي ارتدوكس يونان با موضوع «عقلانيت ديني؛ راهكار مقابله با خشونت و افراط‌گرايي»، دوشنبه 2 اسفند در محل سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي آغاز شد.

 • آيين افتتاحيه هفته فرهنگي ايران در تركمنستان
  آيين افتتاحيه هفته فرهنگي ايران با حضور رييس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي، وزير فرهنگ تركمنستان و همچنین مقامات رسمی محلی و دیپلمات‌های مقیم این کشور، بعد‌ازظهر ديروز (دوشنبه 18 بهمن) در محل كاخ مقاملار مركز فرهنگي دولتي تركمنستان در عشق‌آباد برگزار شد.

 • آيين اختتاميه نخستين اجلاس گفت‌وگوهاي فرهنگي ايران و جهان عرب
  آيين اختتامیه نخستین اجلاس بین المللی گفت‌وگوهای فرهنگی ایران و جهان عرب چهارم بهمن ماه با حضور نمایندگانی از ده کشور عربی در دانشکده ادبیات دانشگاه فردوسی مشهد برگزار شد.