English|عربي
صفحه اصلي|اروپا - آمريكا|آفريقا - عربي|آسيا - اقيانوسيه|اخبار سازمان|پيوندها|آشنایی با سازمان
پنج شنبه ٠٢ فروردين ١٣٩٧
آسيا - اقيانوسيه

برگزاری المپیاد زبان فارسی در قزاقستان
المپیاد سراسري زبان‌های خارجی از جمله زبان فارسی، در دانشگاه زبان‌های خارجی آبلایخان و در سطح جمهوري قزاقستان برگزار شد.

برگزاري امتحانات پايان‌دوره زمستان كلاس‌هاي زبان فارسي در عشق‌آباد
امتحانات پایان‌دوره زمستان دوره‌هاي آموزش زبان فارسی رایزنی فرهنگی ايران در تركمنستان و نمايندگي بنياد سعدي در عشق‌آباد در محل رايزني فرهنگي كشورمان برگزار شد.

نمايش دستاوردهاي فرهنگي ايران در جشنواره نوروزی باکو
به همت رايزني فرهنگي كشورمان، دستاوردهاي فرهنگي ايران در جشنواره نوروزی در شهرک آموزش باکو به نمايش گذاشته شد.

انتشار شماره‌ جدید نشريه «نیوزلتر» در بنگلادش
شماره‌ جدید نشريه «نیوزلتر» ويژه ماه‌هاي ژانویه و فوریه سال 2018 از سوي رايزني فرهنگي جمهوري اسلامي ايران در داکا، منتشر شد.

برگزاري هشتادمین سالگرد تولد «فرهاد فخرالدینی» در باکو
هشتادمین سالگرد تولد «فرهاد فخرالدینی» استاد موسيقي كشورمان با همکاری رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در باکو برگزار شد.

نشست گفتمان‌سازی تصوف در مقابله با پدیده افراطی‌گری در پاكستان
نشست «گفتمان‌سازی تصوف در مقابله با پدیده تکفیری و افراطی‌گری» به همت رايزني فرهنگي جمهوري اسلامي ايران در اسلام‌آباد پاكستان، برگزار شد.

انتشار شماره‌های جديد فصلنامه روسي‌زبان «ایران‌نامه» در آلماتي
شماره‌های 43 و 44 فصلنامه روسي‌زبان «ایران‌نامه» به همت وابستگي فرهنگي جمهوري اسلامي ايران در آلماتي قزاقستان، منتشر شد.

بررسي «جایگاه زبان فارسی در ترکیه» در استانبول
جایگاه زبان و ادبیات فارسی در ترکیه با حضور جمعی از دوستداران فرهنگ و هنر ایرانی در استانبول بررسي شد.

بزرگداشت شاعر و نویسنده ارمني
آيين بزرگداشت یغیشه سوقومونيان، شاعر و نویسنده مشهور ارمنی معروف به «چارنتس» به همت رایزني فرهنگی جمهوري اسلامي ايران در ارمنستان برگزار شد.

كارگاه آموزشی بررسی دیدار شمس و مولانا در تركيه
به همت رایزنی فرهنگی ایران در آنكارا كارگاه «نقد و بررسی دیدار شمس و مولانا و تأثیرات آنها بر یکدیگر» در دانشگاه کریک قلعه تركيه برگزار شد.

برگزاري سمینار «انعکاس اخلاق در ادبیات فارسی» در هند
با همكاري رايزني فرهنگي كشورمان، سمینار بین‌المللی «انعکاس اخلاق در ادبیات فارسی» در دانشگاه اسلامی علیگره هند برگزار شد.

برگزاري چهارمین نشست ادبی در آنکارا
چهارمین نشست ادبی با عنوان «نگاهی به آثار مولوی» در مرکز آموزش زبان فارسی آنکارا برگزار شد.

آموزش خط تحریری و شرح غزلیات شمس در ارزروم
به همت وابستگی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در ارزروم، کلاس‌های آموزش خط تحریری و غزلیات شمس تبریزی در دانشگاه ارزروم برگزار می‌شود.

برگزاری مراسم نوروزی براي دانشجویان فارسی‌آموز قرقيزستان
برنامه نوروزی دانشجویان فارسی‌آموز دانشگاه علوم انسانی قرقيزستان با حضور ريیس دانشکده شرق‌شناسی و جمعي از اساتید و دانشجويان اين دانشگاه، سفیر و رايزني فرهنگي ايران در قرقيزستان، برگزار شد.

طنین موسیقی ایراني در هند
موسیقی فاخر نواحی ايراني با اجراي گروه «آلامتو» از كشورمان در سیزدهمین جشنواره بین‌المللی موسیقی آیینی «جهان خسرو» در دهلی‌نو طنين‌انداز شد.

بزرگداشت «پروین اعتصامی» در ارمنستان
آيين بزرگداشت پروین اعتصامی، شاعر بُلندآوازه ایران زمين به همت رایزنی فرهنگی جمهوري اسلامي ایران در دانشگاه دولتی ایروان برگزار شد.

نقد و بررسی ادبیات ایران پس از انقلاب اسلامی در آنکارا
نشست یک روزه نقد و بررسی ادبیات ایران بعد از انقلاب اسلامی با سخنرانی فرهیختگان و محققان ایرانی و ترکیه‌ای در آنکارا برگزار شد.

برگزاري دوره دانش‌افزایی زبان فارسی در آنکارا
به همت رایزنی فرهنگی ایران و مرکز آموزش زبان و ادبیات فارسی و با همکاری بنیاد سعدی، نخستين دوره دانش‌افزایی زبان فارسی ویژه اساتید در آنکارا برگزار شد.

نمايش آثار هنري بانوان ايراني در فيليپين
آثار هنري بانوان هنرمند ايراني به همت رايزني فرهنگي كشورمان در دانشگاه زنان فيليپين به نمايش گذاشته شد.

آغاز جشنواره فیلم‌های ایرانی در شهر جوهور مالزی
آخرین مرحله از برگزاری جشنواره فیلم‌های ایرانی با حضور جمع کثیری از علاقمندان مالزیایی به سینمای ایران و ایرانیان مقیم در مجموعه سالن‌های سینمایی گلدن اسکرین سینمای پارادایم مال شهر جوهور آغاز به کار كرد.

آموزش زبان فارسی در دانشگاه مریدای ونزوئلا
رایزن فرهنگی كشورمان در ديدار با مدير بخش زبان‌های خارجی دانشکده آموزش و علوم انسانی دانشگاه مریدای ونزوئلا از آغاز دوره‌هاي آموزش زبان فارسي در اين دانشگاه خبر داد.

برگزاري دومین کارگاه آموزشی سینماگران ایرانی در مالزی
همزمان با برگزاری جشنواره فيلم‌هاي ایراني در شهرهای مالزی، دومین کارگاه آموزشی سینماگران ایرانی برای علاقمندان مالزیایی در دانشگاه هنر آسوارا برگزار شد.

انتشار کتاب‌های «بیداري اسلامی» و «عرفان اسلامی» در کراچی
نمایندگی فرهنگی كشورمان در کراچی، کتاب‌های «بیداری اسلامی» رساله تحقیقی خانم بتول یوسفی و «عرفان اسلامی» اثر آیت‌الله محمدتقی مصباح یزدی را به زبان اردو در قالب طرح تاپ منتشر كرد.

برگزاري نشست فرهنگی ایرانیان مقیم در بمبئی
نشست فرهنگی ایرانیان مقیم بمبئي هند با حضور جمعی از کارمندان وابسته به نهادها و ارگان‌های كشورمان در بمبئي برگزار شد.

نمايش آثار بانوان هنرمند ایرانی در فیلیپين
آثار بانوان هنرمند ایرانی از سوي رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در فيليپين به نمايش گذاشته شد.

اجرای گروه هنري «آلامتو» در دهلی‌نو
گروه هنري «آلامتو» اعزامی از سوی اداره‌کل همکاری‌های فرهنگی و امور ایرانیان خارج از کشور سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی در دهلی‌نو به اجراي برنامه پرداختند.

برگزاري سمینار «نقش تفکر دینی در سلامت خانواده و جامعه» در تايلند
سمینار «نقش تفکر دینی در سلامت خانواده و جامعه» بر اساس الگوی تربیتی حضرت فاطمه (س) با همكاري رايزني فرهنگي ايران در تايلند، برگزار شد.

انتشار هفتادودومين شماره فصلنامه «پيغام آشنا» در اسلام‌آباد
هفتادودومين شماره فصلنامه علمی ـ پژوهشی «پيغام آشنا» به زبان اردو به همت رايزني فرهنگي جمهوري اسلامي ايران در اسلام‌آباد پاکستان، منتشر شد.
علي‌اكبر ضيائي:
زبان فارسی میدان تأثیر فرهنگ ایران در آلبانی است/عجين شدن زبان و فرهنگ مردم آلباني با فارسي
رايزن اسبق فرهنگي جمهوري اسلامي ايران در آلباني با بيان علاقه آلبانیایی‌‌ها به فرهنگ و ادبیات ایران، گفت: زبان و فرهنگ مردم آلباني با فارسي عجين شده و همواره وسیع‌ترین میدان تأثير فرهنگ ايران در آلباني، عرصه زبان فارسي است.

دومین مرحله از جشنواره فیلم‌های ایرانی در مالزی آغاز به کار كرد
پس از برگزاری موفقیت‌آمیز نخستین مرحله از جشنواره فیلم‌های ایرانی در شهر کوالالامپور دومین مرحله از این جشنواره در شهر پیننگ اين كشور آغاز شد.

سمینار «گفتمان‌سازی تصوف در مقابله با پدیده تکفیری» در اسلام‌آباد برگزار مي‌شود
رایزنی فرهنگی كشورمان در اسلام‌آباد سمینار «گفتمان‌سازی تصوف در مقابله با پدیده تکفیری» را فردا (23 اسفندماه) برگزار مي‌كند.

برگزاري مرحله مقدماتی پنجمین دوره المپیاد زبان فارسی در ترکیه
مرحله مقدماتی پنجمین دوره المپیاد زبان و ادبیات فارسی با شرکت دانشجویان، فارسی‌آموزان و علاقمندان به زبان و ادبیات فارسی در سراسر ترکیه، برگزار شد.

سفر گروه دوستی بین مجالس ایران و اندونزی به جاكارتا
اعضاي گروه دوستی بین مجالس ایران و اندونزی از 14 تا 19 اسفندماه جاري به کشور اندونزی سفر كردند و طي آن دیدارهايي با همتایان و مسئولین عالیرتبه مجلس این کشور داشتند.

بررسي «نقش دین در فرهنگ و دموکراسی» در ژاپن
با همکاری رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در ژاپن، هم‌اندیشی «نقش دین در فرهنگ و دموکراسی» برگزار شد.

برگزاری همایش «سبك زندگي اسلامي» در حیدرآباد
به همت خانه فرهنگ ایران در حیدرآباد پاكستان همایش سبک زندگی اسلامی به مناسبت ايام ولادت حضرت فاطمه (س) برگزار شد.

انتخابات انجمن دانشجویان ایرانی آنکارا برگزار شد
انتخابات انجمن دانشجویان ایرانی در آنکارا با حضور نماینده مقام معظم رهبری در امور دانشجویان ایرانی و انجمن دانشجویی آسیا و اقیانوسیه، سفیر و رایزن فرهنگی ايران در تركيه و نيز دانشجویان ایرانی مقیم آنکارا برگزار شد.

برگزاري نشست ادبی بررسی اشعار سبزواری و ملیح‌آبادی در كراچي
نشست ادبی «بررسی تطبیقی اشعار حمید سبزواری و جوش ملیح‌آبادی» از شعرای پرآوازه انقلابی همفکر و هم‌اندیشه معاصر ایران و پاکستان، در خانه فرهنگ ايران در كراچي برگزار شد.

آغاز دوره‌ جديد آموزش زبان فارسی در استانبول
ترم زمستانه دوره‌های آموزش زبان و ادبيات فارسی به همت وابستگی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در استانبول آغاز شد.

برگزاري دومین نشست انجمن زنان فرهیخته در فيليپين
به همت رايزني فرهنگي كشورمان، دومين نشست انجمن زنان فرهيخته ايران و فيليپين در روز تولد حضرت فاطمه زهرا (س) با برگزاری نمایشگاهی از آثار بانوان هنرمند ایرانی در مانیل (پايتخت فيليپين) برگزار شد.

بررسي «جايگاه زن در اسلام» در افغانستان
به همت وابستگي فرهنگي ايران در جلال‌آباد افغانستان، نشست تخصصي با عنوان «جايگاه زن در اسلام» به مناسبت ميلاد حضرت فاطمه (س) در اتاق ايران‌شناسي دانشگاه دولتي ننگرهار، برگزار شد.

2 3 4 5 6 7 8 9 10 صفحه بعدی >>

 

گزارش تصويري
 • ديدار رييس جمهور پيشين آلباني با ابراهيمي‌تركمان
  رجب ميداني، رييس جمهور پيشين آلباني و هيأت همراه، صبح امروز با ابوذر ابراهيمي‌تركمان، رييس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي، ديدار و گفت‌وگو كردند.

 • همایش بین‌المللی «بررسی اندیشه‌های نعیم فراشری»
  نخستین دور گفت‌وگوهای فرهنگی ایران و بالكان در قالب برپایی همایش بین‌المللی بررسی اندیشه‌های نعیم فراشری، شاعر و ادیب برجسته پارسی‌گوی آلباني صبح امروز (دوشنبه 14 اسفندماه) در دانشگاه تربيت مدرس تهران آغاز شد.

 • اختتاميه روزهاي فرهنگي ايران در تركمنستان
  روزهاي فرهنگي جمهوري اسلامي ايران، 20 بهمن‌ماه در سالن تئاتر درام موسیقی ملی تئاتر «مختومقلی» در عشق‎آباد به کار خود پایان داد.

 • افتتاح روزهاي فرهنگي ايران در تركمنستان
  روزهاي فرهنگي ايران در تركمنستان عصر ديروز (18 بهمن ماه) با حضور هنرمنداني از جمهوري اسلامي ايرن و تركمنستان در عشق‌آباد افتتاح شد.

 • افتتاح روزهاي فرهنگي ايران در تركمنستان
  روزهاي فرهنگي ايران در تركمنستان عصر امروز (18 بهمن ماه) با حضور وزير فرهنگ تركمنستان و رييس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي در عشق‌آباد افتتاح شد.