English|عربي
صفحه اصلي|اروپا - آمريكا|آفريقا - عربي|آسيا - اقيانوسيه|اخبار سازمان|پيوندها|آشنایی با سازمان
شنبه ٢٧ مرداد ١٣٩٧
اخبار > امام خمینی (ره) راه نجات فلسطین را وحدت مسلمانان می‌دانست


  چاپ        ارسال به دوست

زهرا مصطفوی‌خمینی:

امام خمینی (ره) راه نجات فلسطین را وحدت مسلمانان می‌دانست

دختر امام خمینی (ه) و رییس جمعیت دفاع از فلسطین در آیین بزرگداشت روز جهانی قدس که به همت رایزنی فرهنگی ایران در تونس برگزار شد، گفت: امام خمینی (ره) راه نجات فلسطین را وحدت مسلمانان می‌دانست.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، به مناسبت بزرگداشت روز قدس و حمایت از مردم فلسطین، همایش روز جهانی قدس با حضور شخصیت‌های علمی، دینی و فرهنگی به همت رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران و سفارت کشورمان در تونس برگزار شد.

محمد اسدی‌موحد، وابسته فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در تونس به بیان اهمیت قدس شریف و مسئلة فلسطین از دیدگاه امام خمینی پرداخت و با اشاره به آیه ۱۰۳ سوره مبارکه آل عمران گفت: یکی از محورهای اساسی و مداوم پیام‌های امام خمینی (ره) مربوط به قدس و فلسطین و راه نجات آن وحدت کلمه و اتحاد مسلمانان جهان است.

وی در بخشی از سخنان خود، افزود: امام (ره) مسئله‌ فلسطین را نه تنها مسئله مسلمانان بلکه مسئله تمام آزادیخواهان و مستضعفان جهان می‌داند و روز قدس را نه فقط روز مسلمین بلکه روز همه مستضعفان و موحدان و مؤمنان همه اعصار اعلام می‌کند و آن را به عنوان رمز مبارزه با استکبار و ظلم‌ستیزی معرفی کرده است.

وابسته فرهنگی کشورمان ادامه داد: ماه مبارک رمضان ماه عبادت و دعا است و مسلمانان جهان می‌بایست از این فرصت بهره لازم را ببرند و از برکات معنوی این ماه برای خودسازی و حمایت از مظلومان جهان تلاش کنند.

تأکید امام خمینی (ره) بر وحدت مسلمانان

خانم زهرا مصطفوی‌خمینی، دختر امام خمینی (ه) و رییس جمعیت دفاع از فلسطین در سخنانی، راه نجات فلسطین را در وحدت مسلمانان و تکیه بر مردم عنوان کرد و گفت: یکی از پایه‌های اندیشه امام خمینی (ره) به عنوان رهبری اجتماعی، مردم بود که جامعه از آن تشکیل می‌شود.

وی افزود: امام (ره) اعتقاد داشت مردم، محور تحرکات اجتماعی هستند و این مردم‌ هستند که سرنوشت تحولات و رویدادهای سیاسی و اجتماعی را تعیین می‌کنند و پیوسته بر نقش مهم نخبگان در رویدادها و تحولات اجتماعی تأکید داشت.

دختر امام خمینی (ه) اظهار کرد: امام خمینی (ه) پیوسته تأکید می‌کرد مردم ولی نعمت ما هستند و بنده حتی یک بار به خاطر ندارم ایشان پیروزی انقلاب اسلامی را به خود یا گروه مشخصی غیر از عموم مردم نسبت دهد و به همین دلیل بر ضرورت تربیت و پرورش شخصیت‌های فقهی و مبارز برای راهنمایی فرزندان ملت برای مبارزه با استبداد و استعمار توجه خاصی داشت.

رییس جمعیت دفاع از فلسطین در ادامه، افزود: امام خمینی (ره) پیوسته بر تقویت پایه‌های وحدت و اتحاد تأکید داشت. ایشان بر این باور بود پیروزی انقلاب اسلامی در ایران حاصل وحدت، ایمان و فداکاری مردم بود.

وی همچنین، بیان کرد: وحدت امت اسلامی از دیدگاه امام خمینی (ه) بدین معنا بود که همه فرزندان امت اسلامی باید منافع عمومی را بر منافع شخصی خود ترجیح دهند و این یعنی اینکه منافع ملی نیز از نظر اهمیت در مرتبه پس از آینده امت اسلامی قرار می‌گیرد.

رییس جمعیت دفاع از فلسطین خاطرنشان کرد: امام خمینی (ره) اعتقاد داشت فلسطین سرزمینی اسلامی است و بر ضرورت حمایت از فلسطین و در اولویت قرار دادن آن تأکید می‌کرد و از مردم و کشورهای اسلامی می‌خواست متحد شوند و از همه امکانات و پتانسیل‌ها برای مبارزه با دشمن صهیونیستی استفاده کنند.

وی در ادامه، گفت: سومین اصل یا محوری که امام (ره) طی حیات انقلابیشان بر آن تأکید داشت، حمایت مردمی از راهپیمایی ضد اشغالگران صهیونیست بود. پیروزی انقلاب اسلامی در ایران بر مقاومت اسلامی در جنوب لبنان تأثیر گذاشت و در ظهور برخی جنبش‌های مقاومت اسلامی نیز اثرگذار بود.

مصطفوی همچنین، مطرح کرد: امام خمینی (ره) با اعلام آخرین روز جمعه ماه مبارک رمضان به عنوان روز جهانی قدس می‌خواست تغییری در وضعیت اجتماعی ایجاد و حمایت مردمی برای مسئله فلسطین در کنار یکپارچه کردن امت اسلامی و برای دفاع از مردم فلسطین استفاده کند.

دختر امام خمینی (ره) اظهار کرد: محوری دیگر برای مبارزه با رژیم صهیونیستی، تحریم شرکت‌های اسرائیلی است. امت اسلامی باید این شرکت‌ها و تولیدات آن را تحریم کند زیرا این اقدامی در حمایت از مردم فلسطین و مسئله آنها محسوب می‌شود و سیلی محکمی به اسرائیل و اقتصاد آن است.

رییس جمعیت دفاع از فلسطین در پایان افزود: مسئله انتقال سفارت آمریکا به قدس اشغالی از جمله مهمترین مسائلی است که طی روزهای اخیر در فلسطین شاهد آن بوده ایم. این گام مقدمه‌ای برای دادن این شهر به صورت کامل به صهیونیست‌ها و از بین بردن آثار اسلامی در آن است. باید موضع گیری آشکار و روشنی در خصوص این اقدام تجاوزکارانه داشته باشیم و مانع این شویم دیگر کشورها به فکر اتخاذ چنین تصیماتی باشند.

انتهای پیام/ص


١٥:٥٧ - 1397/03/19    /    شماره : ٧٠٧٠١١    /    تعداد نمایش : ٤٣٦


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
 

گزارش تصويري
 • پنجمين نشست قند پارسی در سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي
  سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي، شامگاه يكشنبه 7 مردادماه، پنجمين نشست قند پارسي را با حضور 44 تن از استادان خارجي زبان و ادبيات فارسي از سراسر جهان برگزار كرد.

 • دیدار معاون وزير امور خارجه اتريش با رييس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي
  خانم اينجين، معاون وزير امور خارجه اتريش در امور فرهنگی (چهارشنبه 20 تيرماه) با ابوذر ابراهيمی‌تركمان، رييس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی ديدار و در خصوص تعميق روابط فرهنگي دو كشور گفت‌وگو كرد.

 • پنجمين نشست قند پارسی در سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي
  سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي، شامگاه يكشنبه 7 مردادماه، پنجمين نشست قند پارسي را با حضور 44 تن از استادان خارجي زبان و ادبيات فارسي از سراسر جهان برگزار كرد.

 • نگاهي به برنامه‌هاي هفته فرهنگي ايران در جمهوري آذربايجان
  هفته فرهنگي ايران در جمهوری آذربايجان به همت سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي و با هماهنگي رايزني فرهنگي ايران در جمهوري آذربايجان، از تاریخ 6 تا 10 تیرماه در دو شهر باكو و گنجه برگزار شد.

 • سفر رییس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی به یونان
  ابوذر ابراهیمی‌ترکمان در جريان سفر به یونان ضمن شرکت در دور هفتم گفت‌وگوهای اسلام و مسیحیت ارتدوکس و دیدار با عالمان و اندیشمندان این کشور، از مراکز علمی و فرهنگی بازدید کرد.