English|عربي
صفحه اصلي|اروپا - آمريكا|آفريقا - عربي|آسيا - اقيانوسيه|اخبار سازمان|پيوندها|آشنایی با سازمان
جمعه ٠١ بهمن ١٣٩٥
اخبار > سوريه ايران را الگويي براي مقابله با آثار جنگ مي‌داند


  چاپ        ارسال به دوست

رييس سازمان زنان و خانواده سوريه در ديدار با ابراهيمي تركمان:

سوريه ايران را الگويي براي مقابله با آثار جنگ مي‌داند

هديل اسمر، گفت: بر اساس مطالعات خود دانستيم كه ايران، الگوي مهمي براي سوريه است تا پس از اتمام جنگ، از تجارب اين كشور براي تعيين استراتژي خود استفاده كنيم و با كمك آن آثار اين بحران را بكاهيم.

به گزارش اداره‌كل روابط عمومي و اطلاع‌رساني سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي، هديل اسمر، رييس سازمان زنان و خانواده سوريه، بعد از ظهر امروز دوشنبه 5 بهمن، با حضور در سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي، با ابوذر ابراهيمي‌تركمان، رييس اين سازمان ديدار و گفت‌وگو كرد.

رييس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي در اين ديدار با يادآوري ايثار و ازخودگذشتگي مردم سوريه براي مقابله با دشمنان، مقاومت مردم سوريه را مقاومتي ماندگار در اذهان ايرانيان دانست و تأكيد كرد كه زنان سوري، نقش مهمي در تثبيت و خلق اين مقاومت دارند.

وي گفت: در هر جامعه‌اي، رزمندگان را زنان تربيت مي‌كنند. در دوران 8 سال جنگ تحميلي عراق عليه ايران هم زنان ايراني همين نقش را ايفا كردند. بر همين اساس بود كه امام خميني (ره) فرمود: «از دامن زن مرد به معراج مي‌رود». به همين دليل بايد عنوان كرد كه مسئوليت شما به عنوان رييس سازمان زنان و خانواده سوريه، بسيار خطير و مهم است.

ابراهيمي‌تركمان در بخش ديگري از سخنان خود اظهار كرد: وضعيت حاكم امروز سوريه از اين جهت اسفناك است كه غرب و كشورهاي مدعي دموكراسي، اجازه تحقق دموكراسي در سوريه را نمي‌دهند و علاقمند نيستند كه ملت سوريه، خود سرنوشت خودشان انتخاب كنند.

وي همچنين با اشاره به اهميت توجه به موضوع خانه و خانواده؛ به ويژه در كشورهاي اسلامي گفت: در بسياري از مناطق اروپا، شاهد فروپاشي بنيان خانواده هستيم و آسيب‌هايي كه فروپاشي خانواده به زندگي برخي اروپايي‌ها وارد كرده، بسيار مشهود است؛ اما ما تابع فرهنگ اسلامي هستيم كه در آن تأكيد شده كه بهشت زير پاي مادران است. در فرهنگ اسلامي، مادر و كيان خانواده، به عنوان يك امر مقدس شمرده مي‌شوند.

رييس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي ادامه داد: نهادهاي اجتماعي مانند سازمان زنان و خانواده سوريه، در آشنايي مردم اين كشور با آموزه‌هاي اسلامي درباره خانواده، بسيار مؤثرند. بسياري از اين آموزه‌ها بارها در در دين اسلام مورد تأكيد قرار گرفته‌اند. براي نمونه در قرآن 12 آيه به موضوع روابط فرزند و پدر و مادر پرداخته شده است كه 11 آيه آن مربوط به سفارش پدر و مادر نزد فرزندان است.

وي افزود: در غرب فرزندان را از پدر و مادر جدا كرده‌اند كه سبب شده ارتباط عاطفي در جوامع آنها قطع شود. در اين حالت؛ انساني كه علاقه‌هاي عاطفي او قطع شده، ممكن است هر جرمي را مرتكب شود. اين مشكل در حال حاضر و در جهان كنوني قابل مشاهده است؛ اما وضع كشورهاي اسلامي در اين خصوص نسبت به غرب بهتر است.

عضو شورايعالي انقلاب فرهنگي همچنين با بيان اينكه ايران و سوريه جزو كشورهاي جوان محسوب مي‌شوند، تأكيد كرد: موضوع خانواده در كشورهاي ما اهميت بيش‌تري نسبت به كشوهايي دارد كه داراي جمعيت پير هستند. ايران در اين زمينه، تجارب ارزشمندي دارد كه آمادگي داريم در اختيار كشور سوريه قرار دهيم.

ابراهيمي‌تركمان در پايان سخنان خود در اين ديدار براي اتمام جنگ در سوريه و جاري شدن زندگي عادي در اين كشور، ابراز آرزومندي كرد.

همچنين در اين ديدار هديل اسمر، رييس سازمان زنان و خانواده سوريه، با بيان اينكه بانوان سوري، نقش مهمي را در وضعيت كنوني سوريه به عهده دارند، گفت: سازمان زنان و خانواده سوريه، يك سازمان اجتماعي است كه مسئوليت تمام مسايل مربوط به خانواده و اسكان زنان و اطفال آسيب‌ديده از جنگ را به عهده دارد و تمام پژوهش‌هايي كه در سوريه و در اين باره بايد صورت بگيرد، جزو وظايف اين سازمان است.

وي ادامه داد: بر اساس همين مطالعات خود و بررسي‌هايي كه در 5 سال گذشته داشتيم، دانستيم كه ايران الگوي مهمي براي كشور ماست تا پس از اتمام جنگ، از تجارب ايران براي تعيين استراتژي خود بهره ببريم و با كمك آن آثار اين بحران را بكاهيم.

هديل اسمر افزود: اميدواريم در ديدارها و گفت‌وگوهاي خود در ايران، بدانيم كه اين كشور چطور توانست با پشت سر گذاشتن بحران‌ها و مشكلات ناشي از جنگ، بنيان خانواده را در جامعه حفظ كند. همچنين مي‌خواهيم از تجربيات ايران استفاده كنيم تا بعد از جنگ، خانواده و همسران شهيدان، بتوانند به زندگي عادي خود ادامه دهند.

انتهاي پيام/

ژ

 


١٦:١٨ - 1394/11/05    /    شماره : ٦٤٤٦٧٢    /    تعداد نمایش : ١١٣٢


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
خبرهاي مهم
نخستین دور گفتگوهای فرهنگی ایران و شبه قاره هند پایان یافت/ تأسيس مجمع گفتگوهاي فرهنگي ايران و هند/ صلح پايدار جهاني با گفتگوهای فرهنگی/ گفتگو ظرفيتی مناسب براي توسعه همه جانبه/ راه اندازی پایگاه اینترنتی و چاپ نشریات مشترک/ایران میزبان دومین دور گفتگوهای فرهنگی
ایران و هند با تکیه برهویت فرهنگی خود پویاترمی شوند/گشایش عرصه تازه ای با ورود اسلام
رواج زبان فارسی عامل ایجاد علقه فرهنگی ایران و هند است/ درک و فهم زبان فارسی پس از هزار سال
زبان های هند و ایران موجب آمیختگی فرهنگی دو کشور شد/ کثرت نگارش آثار به زبان فارسی در هند
عزم جدی برای تحقق و اجرایی شدن برنامه های فرهنگی وجود دارد
گفتگوهای فرهنگی مسیر گسترش و توسعه همه جانبه است
حدود 5 هزاردانشجوی ایرانی در هند تحصیل می کنند
تشکر رییس شورای روابط فرهنگی هند ازسازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی
گفت‌وگوهای فرهنگی راهکاری مناسب برای خروج از مجادلات منطقه ای است/ گفت‌وگوها مسیری برای احیای میراث مشترک
جهت همگرایی میان ملت ها از ظرفیت های مشترک فرهنگی بهره ببریم/ نفوذ زبان فارسی در منطقه

 

گزارش تصويري
 • افتتاحيه هفتمين دور گفت‌و‌گوي اسلام و كليساي ارمني حوزه سيليسي
  هفتمين دور گفت‌و‌گوي اسلام و كليساي ارمني حوزه سيليسي با عنوان «نقش عقلانيت و اخلاق ديني در جلوگيري از خشونت و افراط‌گرايي در منطقه» امروز به ميزباني سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي افتتاح شد.

 • افتتاح هفته فرهنگي الجزاير
  هفته فرهنگي الجزاير در تهران، بعد از ظهر ديروز (دوشنبه 22 آذر)با حضور وزراي فرهنگ ايران و الجزاير و رييس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي در سازمان اسناد و كتابخانه ملي جمهوري اسلامي ايران افتتاح شد.

 • دهمين دور گفت‌وگوي ديني ايران و واتيكان
  دهمين دور گفت‌وگوي ديني ايران و واتيكان، با حضور هیئت عالی دینی جمهوری اسلامی ایران 2 آذرماه به مدت دو روز در محل شورای پاپی گفت‌وگوی ادیان رُم برگزار شد.

 • اولین دور گفت‌وگوی فرهنگي ایران و اروپا
  اولین دور گفت‌وگوهای فرهنگي ایران و اروپا به همت سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي و همكاري رايزني فرهنگي كشورمان به میزبانی بنیاد دائره المعارف ایتالیا در رم برگزار شد.

 • ديدار ابراهيمي تركمان با پاپ
  ريیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی در رأس هیئت دینی و فرهنگي جمهوري اسلامي ايران در سفر به ايتاليا، 3آذرماه ضمن حضور در واتیکان با پاپ فرانسیس دیدار و گفت‌وگو كرد.