English|عربي
صفحه اصلي|اروپا - آمريكا|آفريقا - عربي|آسيا - اقيانوسيه|اخبار سازمان|پيوندها|آشنایی با سازمان
جمعه ٣٠ تير ١٣٩٦
اخبار > سوريه ايران را الگويي براي مقابله با آثار جنگ مي‌داند


  چاپ        ارسال به دوست

رييس سازمان زنان و خانواده سوريه در ديدار با ابراهيمي تركمان:

سوريه ايران را الگويي براي مقابله با آثار جنگ مي‌داند

هديل اسمر، گفت: بر اساس مطالعات خود دانستيم كه ايران، الگوي مهمي براي سوريه است تا پس از اتمام جنگ، از تجارب اين كشور براي تعيين استراتژي خود استفاده كنيم و با كمك آن آثار اين بحران را بكاهيم.

به گزارش اداره‌كل روابط عمومي و اطلاع‌رساني سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي، هديل اسمر، رييس سازمان زنان و خانواده سوريه، بعد از ظهر امروز دوشنبه 5 بهمن، با حضور در سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي، با ابوذر ابراهيمي‌تركمان، رييس اين سازمان ديدار و گفت‌وگو كرد.

رييس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي در اين ديدار با يادآوري ايثار و ازخودگذشتگي مردم سوريه براي مقابله با دشمنان، مقاومت مردم سوريه را مقاومتي ماندگار در اذهان ايرانيان دانست و تأكيد كرد كه زنان سوري، نقش مهمي در تثبيت و خلق اين مقاومت دارند.

وي گفت: در هر جامعه‌اي، رزمندگان را زنان تربيت مي‌كنند. در دوران 8 سال جنگ تحميلي عراق عليه ايران هم زنان ايراني همين نقش را ايفا كردند. بر همين اساس بود كه امام خميني (ره) فرمود: «از دامن زن مرد به معراج مي‌رود». به همين دليل بايد عنوان كرد كه مسئوليت شما به عنوان رييس سازمان زنان و خانواده سوريه، بسيار خطير و مهم است.

ابراهيمي‌تركمان در بخش ديگري از سخنان خود اظهار كرد: وضعيت حاكم امروز سوريه از اين جهت اسفناك است كه غرب و كشورهاي مدعي دموكراسي، اجازه تحقق دموكراسي در سوريه را نمي‌دهند و علاقمند نيستند كه ملت سوريه، خود سرنوشت خودشان انتخاب كنند.

وي همچنين با اشاره به اهميت توجه به موضوع خانه و خانواده؛ به ويژه در كشورهاي اسلامي گفت: در بسياري از مناطق اروپا، شاهد فروپاشي بنيان خانواده هستيم و آسيب‌هايي كه فروپاشي خانواده به زندگي برخي اروپايي‌ها وارد كرده، بسيار مشهود است؛ اما ما تابع فرهنگ اسلامي هستيم كه در آن تأكيد شده كه بهشت زير پاي مادران است. در فرهنگ اسلامي، مادر و كيان خانواده، به عنوان يك امر مقدس شمرده مي‌شوند.

رييس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي ادامه داد: نهادهاي اجتماعي مانند سازمان زنان و خانواده سوريه، در آشنايي مردم اين كشور با آموزه‌هاي اسلامي درباره خانواده، بسيار مؤثرند. بسياري از اين آموزه‌ها بارها در در دين اسلام مورد تأكيد قرار گرفته‌اند. براي نمونه در قرآن 12 آيه به موضوع روابط فرزند و پدر و مادر پرداخته شده است كه 11 آيه آن مربوط به سفارش پدر و مادر نزد فرزندان است.

وي افزود: در غرب فرزندان را از پدر و مادر جدا كرده‌اند كه سبب شده ارتباط عاطفي در جوامع آنها قطع شود. در اين حالت؛ انساني كه علاقه‌هاي عاطفي او قطع شده، ممكن است هر جرمي را مرتكب شود. اين مشكل در حال حاضر و در جهان كنوني قابل مشاهده است؛ اما وضع كشورهاي اسلامي در اين خصوص نسبت به غرب بهتر است.

عضو شورايعالي انقلاب فرهنگي همچنين با بيان اينكه ايران و سوريه جزو كشورهاي جوان محسوب مي‌شوند، تأكيد كرد: موضوع خانواده در كشورهاي ما اهميت بيش‌تري نسبت به كشوهايي دارد كه داراي جمعيت پير هستند. ايران در اين زمينه، تجارب ارزشمندي دارد كه آمادگي داريم در اختيار كشور سوريه قرار دهيم.

ابراهيمي‌تركمان در پايان سخنان خود در اين ديدار براي اتمام جنگ در سوريه و جاري شدن زندگي عادي در اين كشور، ابراز آرزومندي كرد.

همچنين در اين ديدار هديل اسمر، رييس سازمان زنان و خانواده سوريه، با بيان اينكه بانوان سوري، نقش مهمي را در وضعيت كنوني سوريه به عهده دارند، گفت: سازمان زنان و خانواده سوريه، يك سازمان اجتماعي است كه مسئوليت تمام مسايل مربوط به خانواده و اسكان زنان و اطفال آسيب‌ديده از جنگ را به عهده دارد و تمام پژوهش‌هايي كه در سوريه و در اين باره بايد صورت بگيرد، جزو وظايف اين سازمان است.

وي ادامه داد: بر اساس همين مطالعات خود و بررسي‌هايي كه در 5 سال گذشته داشتيم، دانستيم كه ايران الگوي مهمي براي كشور ماست تا پس از اتمام جنگ، از تجارب ايران براي تعيين استراتژي خود بهره ببريم و با كمك آن آثار اين بحران را بكاهيم.

هديل اسمر افزود: اميدواريم در ديدارها و گفت‌وگوهاي خود در ايران، بدانيم كه اين كشور چطور توانست با پشت سر گذاشتن بحران‌ها و مشكلات ناشي از جنگ، بنيان خانواده را در جامعه حفظ كند. همچنين مي‌خواهيم از تجربيات ايران استفاده كنيم تا بعد از جنگ، خانواده و همسران شهيدان، بتوانند به زندگي عادي خود ادامه دهند.

انتهاي پيام/

ژ

 


١٦:١٨ - 1394/11/05    /    شماره : ٦٤٤٦٧٢    /    تعداد نمایش : ١٥٤١خروج
 

گزارش تصويري
 • برگزاري سه نشست قند پارسي در سازمان فرهنگ
  سه نشست قند پارسي در سال‌هاي (1393-1395) با حضور اساتيد و دانشجويان شركت‌كننده از كشورهاي مختلف جهان در دوره‌هاي دانش‌افزايي زبان و ادبيات فارسي در سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي برگزار شد.

 • افتتاح نمايشگاه عكس «آذربايجان امروز» در تهران
  نمايشگاه عكس «آذربايجان امروز» 13 تيرماه، با حضور ابوالفضل قارایف، وزير فرهنگ و گردشگري آذربايجان به همت سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي در فرهنگستان هنر، افتتاح شد.

 • بازديد وزير فرهنگ جمهوري آذربايجان از كتابخانه ملي
  ابوالفضل قارایف، وزير فرهنگ و گردشگري جمهوري آذربايجان 13 تيرماه با حضور در سازمان اسناد و کتابخانه ملی جمهوری اسلامی ایران ضمن ديدار با اشرف بروجردي از اين سازمان نيز بازديد كرد.

 • ديدار وزير فرهنگ جمهوري آذربايجان با ابوذر ابراهيمي‌تركمان
  ابوالفضل قارایف، وزير فرهنگ جمهوري آذربايجان، ظهر امروز (دوشنبه 12 تير) با حضور در سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي با ابوذر ابراهيمي‌تركمان، رييس اين سازمان ديدار و گفت‌وگو كرد.

 • بزرگداشت حکیم ابوالقاسم فردوسی در مشهد مقدس
  همایش ملی بزرگداشت حکیم ابوالقاسم فردوسی و پاسداشت زبان پارسی، صبح امروز با حضور و سخنراني ابوذر ابراهيمي تركمان رييس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي در دانشکده علوم دانشگاه فردوسی مشهد مقدس برگزار شد.