English|عربي
صفحه اصلي|اروپا - آمريكا|آفريقا - عربي|آسيا - اقيانوسيه|اخبار سازمان|پيوندها|آشنایی با سازمان
چهارشنبه ٢٩ دی ١٣٩٥
اخبار > ايران كشوري مرجع براي همه جهانيان است/ گام‌هاي عملي براي تداوم روابط دوستي/ ايران و الجزاير دو كشور مقاومتي/ نگراني از فراخوان فرامرزی افراط گرايان


  چاپ        ارسال به دوست

وزير فرهنگ الجزاير در ديدار با ابراهيمي‌تركمان:

ايران كشوري مرجع براي همه جهانيان است/ گام‌هاي عملي براي تداوم روابط دوستي/ ايران و الجزاير دو كشور مقاومتي/ نگراني از فراخوان فرامرزی افراط گرايان

عزالدین ميهوبي صبح امروز در ديدار با رييس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي ضمن تاكيد بر برداشتن گام‌هاي عملي براي تقويت و تداوم روابط دوستي و نزديك دو كشور،گفت: ايران كشوري مرجع براي همه جهانيان است .

به گزارش اداره‌كل روابط عمومي و اطلاع‌رساني سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي، در راستاي برگزاري هفته فرهنگي الجزاير در تهران، عزالدین ميهوبي، وزير فرهنگ الجزاير و هيأت همراه در نخستين برنامه سفر خود به كشورمان، صبح امروز (21 آذرماه)، ضمن حضور در سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي با ابوذر ابراهيمي‌تركمان، رييس اين سازمان ديدار و گفت‌وگو كرد.

ابراهيمي‌تركمان در سخنان آغازين خود، از ملت الجزاير به عنوان دوست و برادر ايران ياد كرد و گفت: حضور وزير فرهنگ الجزاير در جمهوري اسلامي ايران بسيار ارزشمند است؛ بين دو كشور هيچ تفاوتي قائل نيستيم، زيرا دو كشور داراي يك وجه مشترك، مقاومتي بودن هستند.

رييس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي به قيام كردن ايران و الجزاير عليه استعمار اشاره و تصريح كرد: شباهت‌هاي بسيار ايران و الجزاير منجر به ايجاد دوستي و نزديكي بين دو كشور شده است كه اين روابط می‌تواند بسط و گسترش یابد تا به نقطه مطلوبی از سطوح تعاملات فرهنگی دست یابیم.

ابراهيمي‌تركمان افزود: برخي بر اين باورند كه جهان در قرن 21، داراي تكنولوژي جديدي مي‌شود و بشر به آرامش مي‌رسد، اما غافل از آنكه در كنار تكنولوژي، اخلاق نباشد بشر دچار جهالت مي‌شود، زيرا انسان جاهل مدرن از تكنولوژي استفاده مي‌كند و خطر آن براي همگان، بسيار خواهد بود.

عضو شوراي عالي انقلاب فرهنگي ضمن اشاره به خلق گروه‌های جنایتکار تکفیری گفت: متأسفانه امروز شاهد خلق گروه‌هاي افراط‌گرايي هستيم كه دچار غفلت شده‌اند و به نام اسلام و مقدسات در سطح جهان ظلم مي‌كنند كه اتفاق اين رُخ‌داد، منجر به وارد كردن آسيب‌هاي جدي به فرهنگ و تمدن اسلامي شده است.

وي با تأكيد بر تقويت روابط فرهنگي بين دو كشور ايران و الجزاير گفت: ما می‌توانیم در بحث فرهنگ و هنر همکاری‌های مشترکی را در دستور کار قرار دهیم و گام‌های استواری را در مسير توسعه روابط فرهنگی برداريم.

وي در ادامه، ضمن رونمايي از ترجمه كتاب عزالدین ميهوبي به زبان فارسي گفت: اميدواريم از طریق تعاملات فرهنگی میان دو كشور به ويژه در بحث مكتوبات فرهنگي، شاهد توسعه و تعمیق روابط ملت‌ها با يكديگر باشیم.

ابراهيمي‌تركمان در پايان سخنان خود، گفت: نگاه ملت ایران به الجزایر، دوستانه است و اين سطح از تعاملات في مابين دو كشور نشان از نزدیکی فرهنگ آنهاست كه اميدواريم اين روابط همواره تداوم يابد.

تقويت و تداوم روابط دوستي و نزديك ايران و الجزاير

ميهوبي، وزير فرهنگ الجزاير طي سخناني، نسبت به سفر خود به كشورمان جهت افتتاح هفته فرهنگي الجزاير در تهران و مهمان‌نوازي ايرانيان به ويژه سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي، ابراز خرسندي كرد.

وي برگزاري هفته فرهنگي الجزاير در تهران را گامي مؤثر در جهت توسعه روابط فرهنگي بين دو كشور دانست و گفت: اميدواريم تا با برگزاري اين رويداد فرهنگي، شاهد گسترش روابط بيش از پيش ايران و الجزاير باشيم.

وزير فرهنگ الجزاير با تأكيد بر اينكه بسط و توسعه روابط فرهنگي موجب هم‌گرايي ايران و الجزاير مي‌شود، گفت: مشاركت جمهوري اسلامي ايران در برگزاري جشنواره فرهنگي قسنطینه پایتخت فرهنگی الجزایر، يك اتفاق خاص و ويژه بود كه به طورقطع در تعميق روابط فرهنگي دو كشور تأثيرگذار است.

وي در سخنان خود، برگزاري هفته فرهنگي الجزاير در ايران را اراده دولت الجزاير در توسعه روابط فرهنگي با اين كشور اسلامي عنوان كرد و گفت: افزايش اراده فرهنگي دو كشور منجر به افزايش اراده سياسي آنان مي‌شود. از اين رو، اميدواريم كه در اين رويداد فرهنگي بتوانيم بخشي از طرفيت‌هاي فرهنگي الجزاير را در معرض ديد علاقه‌مندان و دوستداران فرهنگ و هنر قرار دهيم.

ميهوبي با تأكيد بر اتخاذ گام‌هاي عملي براي پشتيباني از تقويت و تداوم روابط دوستي و نزديك ايران و الجزاير گفت: ما با همكاري و اتحاد مي‌توانيم گام‌هاي عملي براي پشتيباني از تقويت و تداوم روابط دوستي و نزديك دو كشور به ويژه در زمينه‌هايي كه موفقيت جمهوري اسلامي ايران در آن مشهود است، برداريم.

وي با تأكيد بر اينكه استفاده از تجربيات ايران فايده بزرگي براي ملت الجزاير دارد، گفت: جمهوري اسلامي ايران تنها يك كشور مرجع براي ما مسلمانان نيست، بلكه براي همه جهانيان است.

ميهوبي در سخنان خود، يادآور شد: ايران و الجزاير دو كشور مقاومتي هستند كه فرهنگ نتيجه اين مقاومت خواهد بود. وقتي انقلاب دو كشور را بررسي مي‌كنيم، آن اتفاقي كه رُخ‌ داده است را مطالعه مي‌كنيم كه يكي از امتيازات دو انقلاب در آن است كه هر چه از آن دوران مي‌گذرد، ذره‌اي از ارزش‌هاي اين رويدادها كاسته نمي‌شود و همواره ثابت قدم و استوار هستند.

وي افزود: امروز گروه‌هاي تكفيري، نه تنها منطقه خاورمیانه بلکه تمامی جهانی را که در آن انواع مخاطرات مرز نمی‌شناسند، تهدید می‌کنند. فراخوان فرامرزی آنها به ويژه به نسل جوان باعث نگراني مي‌شود زيرا با وعده‌هاي دروغين، صفوف خود را با همين نسل پُر شور و انرژي جوان، تقویت مي‌كنند تا به سرعت رشد کنند.

ميهوبي ضمن اشاره به علاقه‌مندي ملت الجزاير به فرهنگ، دين و مذهب و قرآن كريم گفت: گروه‌هاي تكفيري به نام اسلام دست به خشونت مي‌زنند و تبليغات‌ دروغين انجام مي‌دهند كه براي شکست داعش و گروه‌های مشابه آن، بايد امت اسلامي با يكديگر متحد شوند و از یک راهبرد جامع برای مقابله با افراط‌گرایان بهره گيرند.

وي در پايان سخنان خود، ضمن اظهار خرسندي از سفر خود به ايران اسلامي، بر تداوم بيش از پيش روابط فرهنگي في مابين دو كشور تأكيد كرد.

بنابراعلام اين خبر، مراسم افتتاحيه هفته فرهنگي الجزاير، فردا دوشنبه 22 آذرماه با حضور  سیدرضا صالحی امیری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، عزالدین ميهوبي، وزير فرهنگ الجزاير، ابوذر ابراهيمي تركمان، رييس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي، مقامات فرهنگی ایران، سفرا و دیپلمات‌های مقیم تهران ساعت 16 بعدازظهر در مرکز همایش‌های کتابخانه ملی برگزار مي‌شود.

انتهاي پيام/


١٢:٥٣ - 1395/09/21    /    شماره : ٦٦٧٠٢٦    /    تعداد نمایش : ٤٩٧


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
 

گزارش تصويري
 • افتتاحيه هفتمين دور گفت‌و‌گوي اسلام و كليساي ارمني حوزه سيليسي
  هفتمين دور گفت‌و‌گوي اسلام و كليساي ارمني حوزه سيليسي با عنوان «نقش عقلانيت و اخلاق ديني در جلوگيري از خشونت و افراط‌گرايي در منطقه» امروز به ميزباني سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي افتتاح شد.

 • افتتاح هفته فرهنگي الجزاير
  هفته فرهنگي الجزاير در تهران، بعد از ظهر ديروز (دوشنبه 22 آذر)با حضور وزراي فرهنگ ايران و الجزاير و رييس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي در سازمان اسناد و كتابخانه ملي جمهوري اسلامي ايران افتتاح شد.

 • دهمين دور گفت‌وگوي ديني ايران و واتيكان
  دهمين دور گفت‌وگوي ديني ايران و واتيكان، با حضور هیئت عالی دینی جمهوری اسلامی ایران 2 آذرماه به مدت دو روز در محل شورای پاپی گفت‌وگوی ادیان رُم برگزار شد.

 • اولین دور گفت‌وگوی فرهنگي ایران و اروپا
  اولین دور گفت‌وگوهای فرهنگي ایران و اروپا به همت سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي و همكاري رايزني فرهنگي كشورمان به میزبانی بنیاد دائره المعارف ایتالیا در رم برگزار شد.

 • ديدار ابراهيمي تركمان با پاپ
  ريیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی در رأس هیئت دینی و فرهنگي جمهوري اسلامي ايران در سفر به ايتاليا، 3آذرماه ضمن حضور در واتیکان با پاپ فرانسیس دیدار و گفت‌وگو كرد.