English|عربي
صفحه اصلي|اروپا - آمريكا|آفريقا - عربي|آسيا - اقيانوسيه|اخبار سازمان|پيوندها|آشنایی با سازمان
يکشنبه ٠٦ اسفند ١٣٩٦
اخبار > دین بهترین جایگاه برای جهانی عاری از خشونت است


  چاپ        ارسال به دوست

دستیار ویژه رئیس‌جمهور:

دین بهترین جایگاه برای جهانی عاری از خشونت است

حجت الاسلام و المسلمين يونسي دستیار ویژه رئیس‌جمهور در امور اقوام و اقليت هاي ديني و مذهبي گفت: پیشنهاد رئیس‌جمهور در سازمان ملل، جهانی عاری از خشونت است که دین بهترین جایگاه برای جهانی عاری از خشونت است.

به گزارش اداره كل روابط عمومي و اطلاع رساني سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي، حجت الاسلام و المسلمين يونسي دستیار ویژه رئیس‌جمهوردر هفتمین دور گفت‌وگوی مرکز گفت‌وگوی ادیان و شورای جهانی کلیساها با بیان این‌که در سال‌های آغازین مدرنیته یک نگاه شدیدا بدبینانه‌ای وجود داشت اظهار کرد: بعضی از افراد فکر می‌کردند با آمدن مدرنیته دیگر جایی برای دیانت باقی نخواهد ماند، ولی این نگرانی هرگز راه به جایی نبرد. در ابتدا کتاب‌های وسیعی در این رابطه می‌نوشتند، ولی پس از آن مشخص شد که بین علم و مدرنیته همواره این دین است که پیروز می‌شود.

وی افزود: امروزه ما شاهد شکست تئوری جهان غرب هستیم به گونه‌ای که بسیاری از مدرنیست ها خودشان به این شکست اعتراف کرده‌اند و آنگونه که پیش‌بینی می‌کردند، نشد. دین‌مداری رشد کرد و بیش از گذشته به قوت خود باقی ماند و امروز در سراسر کشورها از جمله ایران و خیلی از کشورهای غربی و شرقی شاهد پرورش دین هستیم.

دستیار ویژه رئیس‌جمهور گفت: دین همچنان به قوت و جاذبه خود باقی است، ولی این نگرانی در کشورهای در حال توسعه وجود دارد . رسالت دین‌مداران این است که با اخلاق به بهترین نحو با دین‌ستیزی مقابله كنند.

یونسی اظهارداشت: رسالت اصلی پیامبران مقابله با دین‌ستیزان نبود، بلکه رسالت اصلی آنها تصحیح دل‌ها و ذهنیت‌ها بود.

وی گفت: گاهی دین‌ستیزان همواره جریان غالب جهان بودند، ولی اینگونه نبوده که بتوانند تمام جهان را در اختیار خود بگیرند. متاسفانه برخی از غربی‌ها از روی احساسات عمل کردند.

دستیار ویژه رئیس‌جمهور گفت: امروزه ما برای ریشه کن کردن این امر باید از تجربه‌های گذشتگان استفاده کنیم و توهم تضاد علم و دین را از بین ببریم و رسالت اصلی ادیان این است که دین را اخلاقی معرفی کنند .

یونسی تصریح کرد: اگر از اینگونه مقوله‌ها بهره ببریم، طبعا مشکل مدرنیسم و دین حل می‌شود و دولت در حمایت از این نشست‌ها و گفت‌وگوها برنامه‌های زیادی در پیش رو دارد و پیشنهاد رئیس‌جمهور در سازمان ملل، جهانی عاری از خشونت است که دین بهترین جایگاه برای جهانی عاری از خشونت است.

وی در پایان گفت: این گفت‌وگوی ادیان می‌تواند راهگشای خیلی از مسائل باشد. ما فقط نباید در صحبت آزادی را بیان کنیم بلکه باید در عمل نیز آزادی را ببینیم و از همین جا به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی پیشنهاد می‌کنم که روزنامه «آلی» که برای مسیحیان است و بیش از 80 سال قدمت دارد، را تقویت کند و آن را راه‌اندازی کند، چراکه راه‌اندازی این روزنامه می‌تواند به گفت‌وگوی ادیان کمک زیادی کند.

هفتمین دور گفت وگوی مرکز گفت وگوی ادیان سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی با شورای جهانی کلیساها هم اکنون با حضور حجت الاسلام یونسی دستیار ویژه رییس جمهوری ، آیت الله تسخیری مشاور رهبر معظم انقلاب در امور جهان اسلام ، جمعی از اقلیت های مذهبی در مجلس شورای اسلامی و جمعی از مهمانان خارجی در حسینه الزهرای سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی در حال برگزاری است.


١٨:٣٩ - 1392/11/26    /    شماره : ٦٠٨٤٧٣    /    تعداد نمایش : ٢٤٥٨


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
 

گزارش تصويري
 • اختتاميه روزهاي فرهنگي ايران در تركمنستان
  روزهاي فرهنگي جمهوري اسلامي ايران، 20 بهمن‌ماه در سالن تئاتر درام موسیقی ملی تئاتر «مختومقلی» در عشق‎آباد به کار خود پایان داد.

 • افتتاح روزهاي فرهنگي ايران در تركمنستان
  روزهاي فرهنگي ايران در تركمنستان عصر ديروز (18 بهمن ماه) با حضور هنرمنداني از جمهوري اسلامي ايرن و تركمنستان در عشق‌آباد افتتاح شد.

 • افتتاح روزهاي فرهنگي ايران در تركمنستان
  روزهاي فرهنگي ايران در تركمنستان عصر امروز (18 بهمن ماه) با حضور وزير فرهنگ تركمنستان و رييس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي در عشق‌آباد افتتاح شد.

 • همايش «قدس، پايتخت صلح اديان»
  همايش «قدس، پايتخت صلح اديان»، صبح امروز (11 بهمن‌ماه) با حضور ابوذر ابراهيمي‌تركمان و شخصيت‌ها، مقامات علمي و ديني كشورمان در سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي برگزار شد.

 • همايش «قدس، پايتخت صلح اديان»
  همايش «قدس، پايتخت صلح اديان»، صبح امروز (11 بهمن‌ماه) با حضور ابوذر ابراهيمي‌تركمان و شخصيت‌ها، مقامات علمي و ديني كشورمان در سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي برگزار شد.