English|عربي
صفحه اصلي|اروپا - آمريكا|آفريقا - عربي|آسيا - اقيانوسيه|اخبار سازمان|پيوندها|آشنایی با سازمان
شنبه ٠٥ اسفند ١٣٩٦
اخبار > دیدار رايزن فرهنگي ايران با رییس مرکز گفتگو تمدنهاي دانشگاه مالزی


  چاپ        ارسال به دوست

دیدار رايزن فرهنگي ايران با رییس مرکز گفتگو تمدنهاي دانشگاه مالزی

علی اکبر ضیائی رایزن فرهنگی کشورمان با  "ریحانه عبدالله" رییس مرکز گفتگوی تمدنهای دانشگاه مالایا دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش اداره كل روابط عمومي و اطلاع رساني سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي، به  دنبال نشست های تخصصی رایزن فرهنگی ایران با مسئولین دانشگاه های مالزی جهت پیگیری برگزاری سمینار های مشترک علمی، فرهنگی، هنری ، ادبی و تبادلات علمی  ، علی اکبر ضیائی رایزن فرهنگی کشورمان با  "ریحانه عبدالله" رییس مرکز گفتگوی تمدنهای دانشگاه مالایا در محل "مرکز گفتگوی تمدن های دانشگاه ملی مالزی" دیدار و گفتگو کرد.

در این ديدار رایزن فرهنگی کشورمان ضمن تشکر از حسن همکاری مرکز گفتگوی تمدنها در برگزاری سمینار "مولانا گذشته و حال" و چاپ و انتشار بولتن و کتاب مخصوص این سمینار توسط مرکز گفتگوی تمدن های مالزی در روزهای اخیر، حضور اساتید ایرانی در عرصه های مختلف علمی- فرهنگی را نشان از غنای فرهنگ ایران زمین در جهان اسلام دانست و اظهار امیدواری نمود که بتوان با گسترش همکاری ها، نسبت به برگزاری همایش های مشترک منطقه ای و بین المللی جهت معرفی بیشتر اندیشمندان جهان اسلام و ایران اقدام نمود.

ضیائی جهت عملی کردن این ایده، در اولین گام دو موضوع برگزاری مشترک همایش "تمدن اسلامی و دانشمندان ایرانی" و هفتمین برنامه "مجموعه سخنرانی های علمی نخبگان ایرانی در مالزی" را برای سال جاری مطرح کرد.

خانم ریحانه عبدالله ضمن استقبال از برگزاری همایش های مشترک با رایزنی فرهنگی ایران و تجارب برگزاری همایش های قبلی مشترک ، اظهار امیدواری نمود که برگزاری سمینار های مشترک در حوزه تمدنی ایران و جهان اسلام برکات زیادی برای جامعه علمی، فرهنگی مالزی داشته باشد.

 

ضیائی همچنين پیشنهاد نمود که جهت برگزاری یک فستیوال علمی ،فرهنگی و هنری با مشارکت رایزنی های فرهنگی و سفارتخانه های منطقه آسیایی و بعضی از کشورهای اسلامی و مرکز گفتگو تمدنها دانشگاه مالزی جلسه مشترکی با حضور مسئولین این رایزنی ها و سفارت خانه ها در محل دانشگاه مالایا برگزار گردیده تا با هماهنگی هم بتوان نسبت به معرفی فرهنگ و تمدن کشورهای اسلامی در منطقه آسیا برنامه مشترکی را برگزار نماییم.

 مدیر مرکز گفتگوی تمدنهای دانشگاه مالایا نیز با استقبال از این طرح و پیشنهادهای دیگر اظهار امیدواری نمود که با هماهنگی های بیشتر نسبت به اجرایی نمودن طرحهای اجرائی مشترک تلاش نمایند.

گفتني است مرکز گفتگوی تمدن های دانشگاه یو.ام مرکزی منحصر به فرد و تنها مؤسسه ای است که در مالزی در زمینه گفتگوی بین ادیان و تمدنها فعالیت می کند. این مرکز به دلیل اهمیت آن در دانشگاه یو.ام تاسیس شده است. مبنای این مرکز تحقیقات گسترده در زمینه های مختلف دینی و تمدنی، انتشار و چاپ مقاله و نیز برگزاری کنفرانس های مختلف در زمینه گفتگوی تمدن هاست. مبنای پیشرفت بحث دیالکتیک و ایجاد گفتمان است و برگزرای سمینارهای علمی و پژوهشی مختلف با موضوع مختلف تمدنی و فکری و فرهنگی با دانشگاهها و مراکز فرهنگی سایر کشورها و انتشار مقالات و سخنرانی های این سمینارها و گفتگو و تبادل افکار با دانشمندان از برنامه های اصلی این مرکز می باشد.

برگزاری سمینار علمی مولانا گذشته و حال با سخنرانی حداد عادل و جمعی از اساتید ایرانی و مالایی در سال 1390 از برنامه های مشترک رایزنی فرهنگی ايران و مرکز گفتگوی تمدنها بوده است.


٠٩:٥٥ - 1392/11/01    /    شماره : ٦٠٧١٨٩    /    تعداد نمایش : ٢٠٢٠


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
 

گزارش تصويري
 • اختتاميه روزهاي فرهنگي ايران در تركمنستان
  روزهاي فرهنگي جمهوري اسلامي ايران، 20 بهمن‌ماه در سالن تئاتر درام موسیقی ملی تئاتر «مختومقلی» در عشق‎آباد به کار خود پایان داد.

 • افتتاح روزهاي فرهنگي ايران در تركمنستان
  روزهاي فرهنگي ايران در تركمنستان عصر ديروز (18 بهمن ماه) با حضور هنرمنداني از جمهوري اسلامي ايرن و تركمنستان در عشق‌آباد افتتاح شد.

 • افتتاح روزهاي فرهنگي ايران در تركمنستان
  روزهاي فرهنگي ايران در تركمنستان عصر امروز (18 بهمن ماه) با حضور وزير فرهنگ تركمنستان و رييس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي در عشق‌آباد افتتاح شد.

 • همايش «قدس، پايتخت صلح اديان»
  همايش «قدس، پايتخت صلح اديان»، صبح امروز (11 بهمن‌ماه) با حضور ابوذر ابراهيمي‌تركمان و شخصيت‌ها، مقامات علمي و ديني كشورمان در سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي برگزار شد.

 • همايش «قدس، پايتخت صلح اديان»
  همايش «قدس، پايتخت صلح اديان»، صبح امروز (11 بهمن‌ماه) با حضور ابوذر ابراهيمي‌تركمان و شخصيت‌ها، مقامات علمي و ديني كشورمان در سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي برگزار شد.