English|عربي
صفحه اصلي|اروپا - آمريكا|آفريقا - عربي|آسيا - اقيانوسيه|اخبار سازمان|پيوندها|آشنایی با سازمان
چهارشنبه ٢٤ مرداد ١٣٩٧
اخبار > كنفرانس «مذهب و اخلاق و حكومت»برگزارمي شود


  چاپ        ارسال به دوست

سفير اتريش در تهران:

كنفرانس «مذهب و اخلاق و حكومت»برگزارمي شود

"بوکس باوم"درديدارعليرضا ملکیان رایزن فرهنگی ایران در وین از برگزاري كنفرانس بين المللي «مذهب و اخلاق و حكومت»در تهران خبرداد.

به گزارش اداره كل روابط عمومي و اطلاع رساني سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي، " بوكس باوم"، سفير اتريش در ايران با عليرضا ملکیان رایزن فرهنگی ایران در وین در محل اين رایزنی ديدار ودرخصوص همكاريهاي فرهنگي و هنري گفتگو كرد.

در ابتداي اين ديدار، ملکیان به اهم فعالیـتهای مهم رايزني فرهنگي ايران در اتريش از جمله شـرکت در نمایـشگاه بین المللی کتاب وین براي نخستين بار اشاره كرد که در حدود 1200 نفر از غرفه كشورمان بازدید کردند.

وي به هفته دوستی کودک اتریش و ایران اشاره که حدود 400 نفر دانش آموزان اتریشی و ایرانی طی 3 روز از برنامه هاي اين هفته بازدید کردند. نمایشگاه کتابهای کودک به دو زبان انگلیسی و فارسی و نمایش فیلم و انیمیشن و قصه گویی و برگزاري كارگاه هاي آموزشي انواع کاردستی و نقاشی از جمله برنامه هاي هفته دوستي كودك بود كه به صورتي متنوع و جذاب ارائه شد. برنامه دیگر رونمایی از کتابی تحت عنوان "مجموعه حقوق مسلمانان در قوانین، آیین نامه ها و مقررات دولتی اتریش" بود که از طرف این رایزنی گردآوری و به چاپ رسید و مورد استقبال عموم مسلمانان قرار گرفت.

ملکیان گفت: در آینده نزدیک هم امیدواریم بتوانیم برای نخستین بار هفته فرهنگی ایران را در اتریش برگزار کنیم .

وي افزود: برنامه دیگري که اجرای آن مهم است ادامه گفتگوی ادیان بين ايران و اتريش است كه تا كنون چهار دوره آن برگزار شده است

رايزن فرهنگي كشورمان در ادامه افزود: برگزاری همایش اتحاد تمدنها در تاریخ 27 و 28 فوریه 2013 در وین است. جمهوری اسلامی ایران پيشگام و بنیانگذار این حرکت در سازمان ملل بوده و سال2002 بنا به پيشنهاد رئيس جمهور پيشين ايران از سوي سازمان ملل متحد به عنوان سال گفت و گوي تمدنها نامگذاري شد و متعاقب آن، مركزي تحت عنوان" اتحاد تمدنها" زير نظر آن سازمان شكل گرفت كه تا كنون چهار اجلاس آن در كشور هاي مختلف برگزار شده است و پنجمين اجلاس آن ماه فوريه2013در وين برگزار مي شود.

"بوکس باوم"، سفير اتريش در تهران ضمن تشکر از ملكيان، اين دوره رايزني فرهنگي جمهوري اسلامي ايران در اتريش را به خاطر انجام فعاليتها و برنامه هاي متنوع فرهنگي و هنري بسيار ارزشمند توصيف كرد و اظهار داشت : رایزنی فرهنگی اتریش هم در تهران مانند گذشته فعال است. ما هم هفته فرهنگی داشتیم و انجمن فرهنگي اتريش در زمینه موسیقی فعال است و حدود 120 نفر نوآموز موسـیقی داریم. حدود 70 نفر در زمینـه کر آموزش می بیـنند. همچنين حدود 3000 نفر كه علاقه مند به فراگيري زبان آلمانی هستند در كلاسهاي انجمن فرهنگي اتريش شركت مي كنند.

وي افزود: تلاش کرده ایم هنر مندان نقاش و گالریهای نقاشی اتریش و ایران را به يكديگر معرفی کنیم تا برنامه مشترک بگذارند.

سفير اتريش در تهران گفت: در زمینه گفتگوی ادیان ما هم خیلی علاقه مند هستیم كه اين گفت و گوها مجددا از سر گرفته شود. درحال حاضر مسئول هماهنگي و پيگيري اين گفتگو ها خانم پروفسور گابریل است و طبق مذاكرات به عمل آمده دوره بعدی گفتگوها در تاریخ 17 و 18 فوریه 2013 طي دو روز كه  یک روز ان در سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و شهر قم با موضوع «مذهب و اخلاق و حكومت» برگزارخواهدشد.

وي ادامه داد: به زودی در تهران،  دهمین سالگرد تاسیس انستیتوی ایرانشناسی در اتریش را جشن خواهیم گرفت.

" باوم"،  افزود: یکی دیگر از برنامه ها ي ما اجرای مراسمی برای يكصدوهفتادمين سالگرد فتح قله دماوند توسط اولین اتریشی خواهد بود که در آن از دکتر کوستکار جغرافیدان و کوهنورد اتریشی جهت سخنرانی دعوت خواهیم کرد.

وي گفت: در زمینه برنامه های مشترک با رایزنی فرهنگی ایران در اتریش پیشنهاد می کنم که یک نمایشگاه خوشنویسی که حاوی 20 تا 30 اثر باشد در وین برگزار شود كه آقای ملکیان ضمن استقبال از این موضوع پيشنهاد كرد که یک خوشنویس هم به صورت زنده مي تواند در کنار این نمایشگاه کارگاه آموزشی داشته باشد که مورد قبول آقای بوکس باوم قرار گرفت.

برنامه دوم اجرا مراسم تعزیه در اتریش بود که مورد توافق طرفین واقع شد .

در پایان ، ملکیان کتابی را که اخیرا با حمايت رايزني فرهنگي ايران  تحت عنوان «مجموعه حقوق مسلمانان در قوانین، آییننامهها و مقررات دولتی اتریش» چاپ و منتشر شده است   به همراه کارت تبریک کریسمس تقدیم وي نمود.

لازم به ياد آوري است كه بوكس باوم براي گذراندن تعطيلات ايام كريسمس و سال نو ميلادي در وين به سر مي برد.


١١:٢٠ - 1391/10/11    /    شماره : ٥٩٢٧٨٦    /    تعداد نمایش : ٢٥٧٩


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
 

گزارش تصويري
 • پنجمين نشست قند پارسی در سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي
  سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي، شامگاه يكشنبه 7 مردادماه، پنجمين نشست قند پارسي را با حضور 44 تن از استادان خارجي زبان و ادبيات فارسي از سراسر جهان برگزار كرد.

 • دیدار معاون وزير امور خارجه اتريش با رييس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي
  خانم اينجين، معاون وزير امور خارجه اتريش در امور فرهنگی (چهارشنبه 20 تيرماه) با ابوذر ابراهيمی‌تركمان، رييس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی ديدار و در خصوص تعميق روابط فرهنگي دو كشور گفت‌وگو كرد.

 • پنجمين نشست قند پارسی در سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي
  سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي، شامگاه يكشنبه 7 مردادماه، پنجمين نشست قند پارسي را با حضور 44 تن از استادان خارجي زبان و ادبيات فارسي از سراسر جهان برگزار كرد.

 • نگاهي به برنامه‌هاي هفته فرهنگي ايران در جمهوري آذربايجان
  هفته فرهنگي ايران در جمهوری آذربايجان به همت سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي و با هماهنگي رايزني فرهنگي ايران در جمهوري آذربايجان، از تاریخ 6 تا 10 تیرماه در دو شهر باكو و گنجه برگزار شد.

 • سفر رییس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی به یونان
  ابوذر ابراهیمی‌ترکمان در جريان سفر به یونان ضمن شرکت در دور هفتم گفت‌وگوهای اسلام و مسیحیت ارتدوکس و دیدار با عالمان و اندیشمندان این کشور، از مراکز علمی و فرهنگی بازدید کرد.