English|عربي
صفحه اصلي|اروپا - آمريكا|آفريقا - عربي|آسيا - اقيانوسيه|اخبار سازمان|پيوندها|آشنایی با سازمان
پنج شنبه ٠٥ مرداد ١٣٩٦
اخبار > شرکت کشیشان مسیحی در اربعین نشان از مسالمت آمیز بودن همه ادیان است


  چاپ        ارسال به دوست

عباس خامه یار در دیدار اسقف اعظم ترویان بلغارستان:

شرکت کشیشان مسیحی در اربعین نشان از مسالمت آمیز بودن همه ادیان است

معاون بین الملل سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی در دیدار با سیونی با تاکید بر این که افراط گرایان به اسم دین چهره کریه از آن ارائه داده اند، گفت: شرکت کشیشان مسیحی در اربعین حسینی نشان از مسالمت آمیز بودن همه ادیان است.

به گزارش اداره‌كل روابط عمومي و اطلاع‌رساني سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي، عباس خامه یار معاون بین الملل سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی با سیونی اسقف اعظم استان ترویان بلغارستان عصر دیروز(29 آبان ماه) در کلیسای این شهر دیدار و گفتگو کرد.

خامه یار که با استقبال گرم اسقف اعظم و هیئت همراه رو به رو شد، با ابراز خوشحالی از این دیدار گفت: از آنجا که ملاقات های بنده با دیدار شما آغاز شد، آن را به فال نیک می گیریم.

وی گفت: افراط گرایان و خشونت طلبان در اقصی نقاط جهان به اسم دین چهره کریه ای از دین را ارائه می دهند و با نام خدا اقدام به جنایت و کشتار مردم بی دفاع می کنند. رهبران دینی باید در راه تبیین اینگونه جنایات و افراط گرایی تلاش کنند.

معاون بین الملل سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی با اشاره به این که امشب در تقویم شیعی، شب اربعین حسینی است، گفت: به مناسبت این رویداد عظیم دینی، هر ساله زائران مسلمان از اقصی نقاط جهان به کشور عراق می آیند و از شهر نجف که مرقد مطهر حضرت امیرالمومنین(ع) در آن قرار دارد با پای پیاده به سوی کربلا حرکت می کنند که مرقد مطهر امام حسین علیه السلام(ع) را زیارت کنند.

خامه یار ادامه داد: در این پیاده روی 80 کیلومتری هرساله کشیش های مسیحی هم با صلیب هایی که در دست دارند، شرکت می کنند. این قبیل اقدامات همگی نشاندهنده برادری و صلح میان همه ادیان الهی به ویژه اسلام و مسیحیت است.

وی سپس به معرفی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی پرداخت و یکی از اصلی ترین اهداف آن را گفتگوی بینا دینی برشمرد.

خامه یار گفت: مرکز بین المللی گفتگوی ادیان سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی به مدت 20 سال است که به طور مستمر نشست های تخصصی و گفتگوهای بینا دینی را با کلیمیان، یهودیان، بوداییان و بویژه مسیحیان انجام داده است. آخرین فعالیت این مرکز برگزاری نشست با کلیسای ارتدوکس و کاتولیک در یونان و روسیه بود.

معاون بین الملل سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی خاطرنشان کرد: هدف از انجام این قبیل فعالیت ها، رسیدن به صلح جهانی و توجه به اشتراکات بین ادیان الهی است.

سیونی، اسقف اعظم استان ترویان ضمن ابراز خوشحالی و خوشامدگویی به هیات ایرانی، به ارائه توضیحاتی درباره قدمت کلیسای این شهر پرداخت و سپس برای همه زائرین کربلای معلی آرزوی سلامتی کرد.

 وی گفت: کلیسای استان ترویان طی این سال ها همواره روابط خوب و گرمی با رایزنی فرهنگی ایران در شهر صوفیا(پایتخت بلغارستان) داشته است. وی همچنین با اشاره به سفری که حدود 10 سال پیش به ایران و شهر قم داشته است، از آن به نیکی یاد کرد.

خامه یار از اسقف اعظم دعوت به عمل آورد که تا در قالب برگزاری نشست بینا دینی و همچنین بازدید دوباره از ایران اسلامی به کشورمان سفر نماید.

اسقف اعظم در جواب به سوال خامه یار مبنی اینکه گرایش مردم و جوانان به دین چطور است؟ با اشاره به زمان کمونیست ها گفت: در آن زمان هرگونه فعالیت دینی ممنوع بود و حتی با آموزش های مذهبی در سطوح مختلف، برخورد شدید می شد. این اتفاق آثار نامطلوبی در شئون مختلف زندگی مردم گذاشته بود که برخی از آنها همچنان باقی مانده اند. ولی امروزه این مشکل برطرف شده و گرایش مردم و همچنین جوانان به دین بیشتر شده است. اتفاقاتی که در گذشته افتاده بود بسیار خطرناک بود و به طوری که اعتقادات مردم را هدف قرار داده بودند.

سیونی، گفت:گرایش مردم به دین حاصل میل درونی بشر به دین و توجه به معنویات و خالق جهان است و از اعماق وجودشان برخواسته است.

وی افزود: در زمان کمونیست و در حال حاضر با ظهور سکولاریسم تلاش های زیادی برای زدودن دین در لایه های مختلف جامعه صورت گرفته است.

اسقف اعظم با اشاره به اینکه هر دو این جریانات(کمونیست و سکولاریسم) اعتقادات مردم را نشانه گرفته اند، تاکید کرد: سکولاریسم به مراتب خطرناک تر از کمونیسم است.

در پایان، خامه یار تاکید کرد: خطر، متوجه همه ادیان الهی است و به اسلام و مسیحیت منحصر نمی شود. باید تلاش کنیم تا جلوی این جنایات علیه دین و به نام خدا را بگیریم.

وی افزود: سکولاریسم و کمونیسم لبه های یک قیچی هستند که می خواهند ریشه انسانیت را بزنند.

انتهای پیام/

 

 


١١:٥٣ - 1395/08/30    /    شماره : ٦٦٥٤٦٨    /    تعداد نمایش : ١٢٥٨خروج
 

گزارش تصويري
 • چهارمين نشست «قند پارسي»
  چهارمين نشست «قند پارسي»، اول مردادماه با شركت 145 تن از اساتيد و دانشجويان زبان فارسي از 44 كشور جهان در سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی برگزار شد

 • برگزاري سه نشست قند پارسي در سازمان فرهنگ
  سه نشست قند پارسي در سال‌هاي (1393-1395) با حضور اساتيد و دانشجويان شركت‌كننده از كشورهاي مختلف جهان در دوره‌هاي دانش‌افزايي زبان و ادبيات فارسي در سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي برگزار شد.

 • افتتاح نمايشگاه عكس «آذربايجان امروز» در تهران
  نمايشگاه عكس «آذربايجان امروز» 13 تيرماه، با حضور ابوالفضل قارایف، وزير فرهنگ و گردشگري آذربايجان به همت سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي در فرهنگستان هنر، افتتاح شد.

 • بازديد وزير فرهنگ جمهوري آذربايجان از كتابخانه ملي
  ابوالفضل قارایف، وزير فرهنگ و گردشگري جمهوري آذربايجان 13 تيرماه با حضور در سازمان اسناد و کتابخانه ملی جمهوری اسلامی ایران ضمن ديدار با اشرف بروجردي از اين سازمان نيز بازديد كرد.

 • ديدار وزير فرهنگ جمهوري آذربايجان با ابوذر ابراهيمي‌تركمان
  ابوالفضل قارایف، وزير فرهنگ جمهوري آذربايجان، ظهر امروز (دوشنبه 12 تير) با حضور در سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي با ابوذر ابراهيمي‌تركمان، رييس اين سازمان ديدار و گفت‌وگو كرد.