English|عربي
صفحه اصلي|اروپا - آمريكا|آفريقا - عربي|آسيا - اقيانوسيه|اخبار سازمان|پيوندها|آشنایی با سازمان
چهارشنبه ٢٥ مرداد ١٣٩٦
اخبار > دیدار ابراهیمی ترکمان با ريیس جمهور پیشین تانزانیا


  چاپ        ارسال به دوست

دیدار ابراهیمی ترکمان با ريیس جمهور پیشین تانزانیا

رييس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی با علی حسن موینی، ريیس جمهور پیشین تانزانیا و از شخصیت های تأثیرگذار این کشور دیدار  و گفتگو کرد.

 به گزارش اداره کل روابط عمومی و اطلاع رسانی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، ابوذر ابراهیمی ترکمان، رييس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی که به منظور توسعه روابط علمی، فرهنگی و آموزشی به قاره آفریقا سفر کرده است، روز جمعه 12 شهریورماه با علی حسن موینی، رئیس جمهور پیشین تانزانیا و از شخصیت های تأثیرگذار این کشور دیدار و در خصوص دیدگاه های مشترک ایران و تانزانیا گفت و گو کرد.

ابراهیمی ترکمان با اشاره به فعالیت های تأثیرگذار حسن موینی در دوران ریاست جمهوری خود، گفت: در دوره ای که عهده دار مسئولیت ریاست جمهوری تانزانیا بودید، روابط بسیار نزدیکی میان دو کشور برنامه ریزی و به اجرا درآمد و امروز، آثار اقدامات ماندگار آن دوران را می توان در روابط و همکاری های دو کشور مشاهده کرد.

رييس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی به تفرقه بدخواهان در ایجاد مصیبت و تفرقه برای امت اسلامی اشاره کرد و گفت: تمامی آموزه های دینی و ارزش های اصیل اسلامی بر چهره روحانی، رحمانی و اخلاقی اسلام تأکید دارند و دشمنان با ایجاد جریانات افراطی، تکفیری و تروریستی در تلاش برای ایجاد تفرقه و توطئه علیه امت اسلامی و تضعیف جهان اسلام هستند که باید در مقابل این اقدامات برنامه ریزی کرد و نقش شخصیت های بزرگ جهان اسلام و علماء در این میان بسیار مهم است.

وی همچنین، به حادثه منا در سال گذشته و شهادت تعداد زیادی از حجاج اشاره کرد و گفت: عربستان سعودی که مسئولیت حفط جان حجاج را بر عهده دارد در مقابل این فجایع هیچ مسئولیتی را نپذیرفته و باید برای حفظ و حراست از جان حجاج باید تدبیر لازم را به عمل آورد.

علی حسن موینی هم ضمن خیر مقدم و ابراز خرسندی از این دیدار و تأیید سخنان رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی مبنی بر معرفی چهره صلح طلب و متعالی اسلام گفت: جنایت جریانات افراطی و تکفیری علیه مسلمانان و همه بشریت جنایت می کنند.

رييس جمهور پیشین تانزانیا ادامه داد: باید امروز برای امت اسلامی تحت یک پرچم واحد به منظور مقابله با این دیدگاه ها برنامه ریزی و همکاری کرد.

وی رابطه ایران و تانزانیا را بسیار مثبت ارزیابی و خواهان توجه هر چه بیشتر مسئولان دو طرف در جهت رشد و توسعه این روابط شد.

انتهای پیام/


٢٠:٢٤ - 1395/06/12    /    شماره : ٦٥٨٩١٧    /    تعداد نمایش : ١٠٢٠خروج
 

گزارش تصويري
 • برگزاري نشست مجمع جهاني خادمان فرهنگ رضوي در مشهد مقدس
  نشست مجمع جهاني خادمان فرهنگ رضوي 11 مرداد و در جريان پانزدهمين جشنواره بين‌المللي امام رضا (ع) در دانشگاه فردوسي مشهد برگزار شد.

 • نشست  مسئولان دانشگاه‌هاي لبنان با معاون بين‌الملل سازمان فرهنگ
  نشست گروه 16 نفره از مسئولان، رؤساي دانشكده‌ها، شخصیت‌های علمی و اساتید دانشگاه‌‌هاي لبنان با عباس خامه‌يار، معاون بين‌الملل سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي، شامگاه دوشنبه 23 مرداد در محل اين سازمان، برگزار شد.

 • چهارمين نشست «قند پارسي»
  چهارمين نشست «قند پارسي»، اول مردادماه با شركت 145 تن از اساتيد و دانشجويان زبان فارسي از 44 كشور جهان در سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی برگزار شد

 • برگزاري سه نشست قند پارسي در سازمان فرهنگ
  سه نشست قند پارسي در سال‌هاي (1393-1395) با حضور اساتيد و دانشجويان شركت‌كننده از كشورهاي مختلف جهان در دوره‌هاي دانش‌افزايي زبان و ادبيات فارسي در سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي برگزار شد.

 • افتتاح نمايشگاه عكس «آذربايجان امروز» در تهران
  نمايشگاه عكس «آذربايجان امروز» 13 تيرماه، با حضور ابوالفضل قارایف، وزير فرهنگ و گردشگري آذربايجان به همت سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي در فرهنگستان هنر، افتتاح شد.