English|عربي
صفحه اصلي|اروپا - آمريكا|آفريقا - عربي|آسيا - اقيانوسيه|اخبار سازمان|پيوندها|آشنایی با سازمان
پنج شنبه ٠٥ مرداد ١٣٩٦
اخبار > توسعه علوم قرآني با تجربيات ايران در فيليپين ميسر مي‌شود


  چاپ        ارسال به دوست

استاد قرآن فيليپيني:

توسعه علوم قرآني با تجربيات ايران در فيليپين ميسر مي‌شود

بیان، در ديدار سرپرست رایزنی فرهنگی كشورمان در مانيل، گفت: توسعه علوم قرآني با بهره‌مندي از تجربيات ايران در فيليپين ميسر مي‌شود.

به گزارش اداره‌كل روابط عمومي و اطلاع‌رساني سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي، عبدالمنعم سلیمان، قاری بین‌المللی قرآن كريم و رئیس دارالقرآن حضرت محمد (ص) به همراه بیان، مدرس قرآن كريم ضمن حضور در محل رايزني فرهنگي ايران در مانيل، با جعفر روناس، سرپرست رایزنی فرهنگی كشورمان ديدار و در خصوص نحوه تدریس قرآن و راه‌های توسعه فعالیت‌های قرآنی دو كشور گفت‌وگو كردند.

بیان، در سخنان آغازين خود، گفت: دارالقرآن حضرت محمد (ص) تنها مرکز رسمی تدریس قرآن با روش‌های منظم آموزشی بوده و قرآن‌آموزان در بدو ورود فرم ثبت نام را تکمیل و در آزمون ویژه تعیین میزان و ارزیابی اطلاعات قرآنی شرکت می‌کنند.

اين استاد قرآن كريم افزود: در اين مرکز نه تنها روخوانی قرآن كريم مدنظر است بلکه، احکام اسلامي، تفسیر، روش‌های قرائت قرآن و حفظ آیات قرآن كريم نیز تدریس می‌شود و از قرآن‌آموزان در مراحل مختلف آزمون به عمل می‌آید تا از چگونگی یادگیری و میزان پیشرفت آنان اطلاعات دقیق به دست آید.

وی در سخنان خود، وجود مسجد آبی در منطقه مسلمان‌نشین مهلیکا را که از نظر جمعیت و کثرت مسلمانان در کلان شهر مانیل در مرتبه نخست قرار دارد را، یک فرصت استثنایی قلمداد كرد.

بيان، تأکید کرد: قرآن‌آموزان دارالقرآن تاکنون عناوین شایسته‌ای را در مسابقات منطقه‌ای، شهری و استانی کسب كرده‌اند. این دارالقرآن نه تنها در کلان شهر مانیل بلکه در بسیاری از نقاط فیلیپین از جمله استان‌های دور دست میندانائو از جمله کتوباتو و مراوی شناخته شده است.

وي در ادامه، با تأیید ضرورت توسعه علوم قرآنی اظهار كرد: متأسفانه محرومیت مسلمانان این کشور از قرآن و تعالیم نجات‌بخش آن مشکلات عدیده‌ای را در این زمینه فراهم کرده است تا جایی که برخی از جوانان مسلمان را در دام بزه کاری از جمله مواد مخدر انداخته است.

بیان، خواستار آگاهی دارالقرآن از روش‌های آموزش و داوری قرآن کریم در جمهوری اسلامی ايران شد و آن را اقدامی شایسته در راستای تربیت قرآن‌آموزان و داوران قرآن در فیلیپین، دانست.

وي ادامه داد: با توجه به حضور پُررنگ و قوی جمهوری اسلامی ايران در مسابقات بین‌المللی قرآن كريم چه در خارج و یا داخل ایران لازم است تا نسبت به انتشار تجربیات خود در این زمینه‌ها از سوی مسئولین امور قرآنی ايران انجام شود.

دین مبین اسلام، دین اصلاح و تربیت است

روناس، ضمن تشکر از فعالیت‌های ستودنی دارالقرآن گفت: دامنه فعالیت‌ها می‌تواند از چارچوب فیزیکی و محضور دارالقرآن فراتر برود و با استفاده از فضای بدون مرز دنیای مجازی می‌توان جمعیت قرآن‌آموزان را به مراتب افزایش داد. چنانچه توانایی و امکانات دارالقرآن در سطحی باشد که بتواند در فضای مجازی فعالیت كند، شاید بتوان در مورد ایجاد یک وب سایت با همین عنوان با ستاد مذاکره كرد.

سرپرست رایزنی فرهنگی ايران گفت: از آنجایی که دین مبین اسلام، دین اصلاح و تربیت است آموزه‌های قرآنی جوانان را در مقابل بزه و گناه مصون خواهد داشت.

وي در خصوص مشکلات فعلی دنیای اسلام گفت: افراط‌گرایی تنها تأمین کننده منافع دنیای صهیونیسم و برخی از کشورهای غربی است که از نفوذ معنوی اسلام به خوبی مطلع هستند و از طریق دامن زدن اختلافات سلیقه‌ای مذهبی میان مسلمانان و حمایت پنهان از افراط‌گرایی سعی در تخریب چهره اسلام ناب محمدی (ص) دارند که به فضل الهی با اتحاد دنیای اسلام تلاششان ناکام خواهند ماند.

در ادامه اين ديدار، در خصوص دعوت از اساتید قرآني ايران جهت برگزاری کارگاه‌های آموزش قرآن كريم با ارائه روش‌هاي مدون در تدريس علوم قرآني تأكيد شد.

بنابر اعلام اين خبر، دارالقرآن حضرت محمد (ص) به عنوان پروژه مشترک کمیسیون امور مسلمین فیلیپین و رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در مانیل، در مسجد آبی (از مساجد دولتی فیلیپین) مشغول فعالیت و از حمایت‌های مادی و معنوی رایزنی فرهنگی كشورمان برخوردار است. برای قرآن‌آموزان این مرکز گواهی آموزشی صادر شده و در صورت اتمام دوره‌هاي آموزشي، گواهینامه فارغ‌التحصیلی اعطا می‌شود كه در صورت کسب درجه ممتاز مجوز تدریس نیز دریافت می‌کنند.

انتهاي پيام/


١٠:٢٦ - 1395/06/08    /    شماره : ٦٥٨٤٦٥    /    تعداد نمایش : ٨٣٣خروج
 

گزارش تصويري
 • چهارمين نشست «قند پارسي»
  چهارمين نشست «قند پارسي»، اول مردادماه با شركت 145 تن از اساتيد و دانشجويان زبان فارسي از 44 كشور جهان در سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی برگزار شد

 • برگزاري سه نشست قند پارسي در سازمان فرهنگ
  سه نشست قند پارسي در سال‌هاي (1393-1395) با حضور اساتيد و دانشجويان شركت‌كننده از كشورهاي مختلف جهان در دوره‌هاي دانش‌افزايي زبان و ادبيات فارسي در سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي برگزار شد.

 • افتتاح نمايشگاه عكس «آذربايجان امروز» در تهران
  نمايشگاه عكس «آذربايجان امروز» 13 تيرماه، با حضور ابوالفضل قارایف، وزير فرهنگ و گردشگري آذربايجان به همت سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي در فرهنگستان هنر، افتتاح شد.

 • بازديد وزير فرهنگ جمهوري آذربايجان از كتابخانه ملي
  ابوالفضل قارایف، وزير فرهنگ و گردشگري جمهوري آذربايجان 13 تيرماه با حضور در سازمان اسناد و کتابخانه ملی جمهوری اسلامی ایران ضمن ديدار با اشرف بروجردي از اين سازمان نيز بازديد كرد.

 • ديدار وزير فرهنگ جمهوري آذربايجان با ابوذر ابراهيمي‌تركمان
  ابوالفضل قارایف، وزير فرهنگ جمهوري آذربايجان، ظهر امروز (دوشنبه 12 تير) با حضور در سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي با ابوذر ابراهيمي‌تركمان، رييس اين سازمان ديدار و گفت‌وگو كرد.